PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=578733}

Ofiara losu

Olycksfågeln
6,2 570
ocen
6,2 10 1 570
Ofiara losu
powrót do forum filmu Ofiara losu

Trzeci z kolei film pisarki Camilli Lackberg jest bardzo dobry
polecam.

oburzony1953

dla ścisłości > ekranizacja i odcinek 4. "Ale kino" wyemitowało części 2-4. (brak 1 - Isprinsessan (Księżniczka z lodu) pozdr

oburzony1953

Księżniczki z lodu nie ma Web-ie i w ale!kino nic o tym nie wiedzą ?
To gdzie ona jest????

ocenił(a) film na 7
oburzony1953

...jest na filmwebie.... http://www.filmweb.pl/film/Isprinsessan-2007-439523, a Ale kino! w istocie tym razem jej nie wyemitowało....

swobnica

Klikając w link pojawia się napis ; Nie znaleziono takiej strony, błąd w wyszukiwaniu.
I co teraz , pewnie jeszcze nie nagrany i trzeba czekać, aż się lód roztopi.

oburzony1953

Tak,świetny.Szwedzkie kryminały to jest COŚ !-ja obecnie czytam kryminały Szwedki Mari Jungstedt.

JulietaV

Tyle lat byliśmy karmieni amerykańskimi filmami ( masowa produkcja ), a tu obok mamy też bardzo dobre kino szwedzkie,
tylko czy też tak masowe.Pewnie muszą nabrać rozpędu, ale ile to potrwa nie wiemy.
Sporo czasu temu czytałem książki Margarit Sandremo '' Ludzie lodu '' , byłem i jestem pod wielkim wrażeniem .
To się czytało z zapartym tchem. POLECAM

ocenił(a) film na 6
oburzony1953

dla ścisłości > Margit Sandemo

_eMBe_

Tak , przepraszam. Przejęzyczenie zdarza się.
A , jednak i skandynawscy reżyserzy mogli by się pokusić o sfilmowanie '' Sagi ludzi lodu ''.

ocenił(a) film na 6
oburzony1953

W sumie można by... Chociaż jest niebezpieczeństwo spieprzenia tego w sposób, w jaki potraktowano naszego "Wiedźmina". A sama saga - owszem owszem - dobra

ocenił(a) film na 5
oburzony1953

Nie starałabym się o sfilmowanie SoLL, bo nakłady pracy musiałyby być ogromne, koszta produkcji itd., a patrząc nawet po ekranizacji Lacberg, wyszłoby jeszcze gorzej, a SoLL niestety wymaga pracy, czasu i hajsu, bo to połowicznie fantasy. Ja bym z tego zrobiła anime. Ew. okroiła wątki na tyle, na ile można pokazać zjawiska nadprzyrodzone bez wyszukanych efektów specjalnych i zrobiła z książek kilkudziesięcioodcinkowy serial.

ocenił(a) film na 7
oburzony1953

To prawda, bardzo dobry, a napewno najlepszy ze wszystkich z tej serii.

Mahosia

Mi się najbardziej podobał Kamieniarz, zwłaszcza wątek z "pokorą" (też pozmieniano, ale nawet fajnie wyszło).
Ogólnie niepotrzebne są zmiany w scenariuszu. Np. nie wiem po co zamienili wątek reality show na poprawczak, no i nic o Annie nie było. W sumie idealnie byłoby z każdej książki zrobić osobny miniserial, bo jednak wciśnięcie całej treści w 2 h to jednak za ciasno wychodzi, może się doczekam kiedyś :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones