PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32143}

Ofiarowanie

Offret Sacrificatio
7,8 6 656
ocen
7,8 10 1 6656
7,4 14
ocen krytyków
Ofiarowanie
powrót do forum filmu Ofiarowanie

rewelacja

ocenił(a) film na 9

Apetyt rośnie w miarę jedzenia - kolejny film Tarkowskiego i kolejny zachwyt nad jego dziełem. Tarkowski tym razem przeszedł samego siebie - to co do tej pory było charakterystyczne dla jego filmów osiągnęło apogeum. Długie ujęcia, płynna praca kamery, głębokie dialogi, irracjonalne zachowania bohaterów, dramatyczne emocje rozgrywające się w ich wnętrzu, aktorzy niczym wyjęci z greckiej tragedii, ascetycznie piękna scenografia... Tylko Tarko mógł nakręcić coś równie świetnego.

gowniarz_wyniosly

Z całą pewnością coś wyjątkowego, ale również dziwnego. Mnie tym razem Andriej przerósł. Język, który do niego nie pasuje, psuje estetykę i umniejsza ocenę z miejsca. Niby zawsze wymęczał, ale teraz nie dałem rady, nie łapałem aluzji, możliwe, że jeszcze do tego nie dorosłem. Że Tarkowski z czasem też podwyższał poprzeczkę, tym razem zbyt wysoko, bym mógł tego sięgnąć. Może za kilka lat będę w stanie. Przy okazji, Listonosz pięknie zagrany, mimika, reakcje. Jednakże wciąż zbyt ciężkie na świeżo.

ocenił(a) film na 10
gowniarz_wyniosly

dla mnie arcydzieło - dużo emocji, długie ujęcia, szerokie kadry, symbolika, ważkie tematy... wiele podobieństw do moich ulubionych - Bergmana i Kubricka, mam się czego uczyc w najbliższym czasie:)

ocenił(a) film na 1
gowniarz_wyniosly

Głębokie dialogi... Polecam wieczorną wycieczkę po barach, są one pełne takich wąsiastych filozofów, prowadzących bardzo pogłębione dyskusje i wcale się nie wyśmiewam, ten sam poziom "ale ty milczysz, ludzkość wkroczyła na złą drogę bardzo niebezpieczną" "słyszałeś że Gandhi jeden dzien w tygodniu milczal - pewnie byl zmeczony ludzmi", "nie martw sie smierci nie ma wszystko byloby inaczej gdybysmy przestali sie bac smierci" ""czlowiek zawsze gwalci przyrode, rozwoj techniczny jest narzedziem wl adzy" "cala nasza cywilizacja zbudowana jest na grzechu, w naszym zyciu brakuje harmonii" od tej ciszy od tego spokoju" o boze to tylko pierwszych pare minut a wszystko to takie belkotliwe, no nie wmowicie mi ze mozna przeczytac wiecej niz jedna ksiazke i wciaz myslec, ze TO jest glebokie.

ocenił(a) film na 9
asia_sl

Jest głębokie, jest, tylko trzeba umieć tę głębię dojrzeć.

ocenił(a) film na 7
asia_sl

W barach nie uświadczysz takich dialogów. Chyba, że trafiasz np. często na doktorów czy profesorów nauk humanistycznych, którzy wspólnie piją piwo w takim lokalu i rozmawiają ze sobą co wydaje się wielce nieprawdopodobne.

ocenił(a) film na 1
Kamileki

A i owszem, potocznie mowi sie na to nocne polakow rozmowy a na wyznawcow per wiejski filozof, cytaty podalam.

Tak na powaznie, nie wszystko czego nie rozumiecie jest glebokie. Naprawde gleboko i bez szyderstwa polecam przeczytanie ksiazki "modne bzdury" a przynajmniej tego artykulu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Sokala

ocenił(a) film na 7
asia_sl

Ciekawa sprawa z tym Sokalem, ale chyba nie masz zamiaru sugerować, że Tarkowski zrobił film, który jest pozbawiony kompletnie sensu..:)

ocenił(a) film na 1
Kamileki

Film ma sens, któremu zresztą jestem całą sobą przeciwna. Natomiast dialogi a w zasadzie ciąg monologów... No dobra odpuszczam :) Jednym się podoboba innym nie, ale nie możecie z góry zakładać że każdy komu się nie podoba to łysy przygłup zwolennik filmów z pościgami i strzelaniem jak zostało na tym forum zasugerowane ;)

ocenił(a) film na 7
asia_sl

Bez przesady, to że komuś Ofiarowanie nie przypada do gustu jak dla mnie o niczym nie świadczy.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

jesli ktos ocenia ten film na 1 to owszem swiadczy.

ocenił(a) film na 7
kinoman0

Dla mnie nie, Ty oceniłeś Odyseję na 1 (oczywiście nie wiem na ile jest w tym prawdy, a na ile jakiejś "podpuchy":P), ale nadal uważam Cię za bardzo dobrego kinomana :)

użytkownik usunięty
Kamileki

Podpucha 100%, typ nawet tego nie oglądał, długa historia pokazująca jego infantylność.

ocenił(a) film na 10
asia_sl

monolog alexandra do boga kiedy siedzi na parkiecie wybitny. wspaniala scena wspaniale zagrana.
http://www.youtube.com/watch?v=0o_mm-fAEo4&feature=results_main&playnext=1&list= PL32A5D5ADC20184B9

ocenił(a) film na 7
kinoman0

Mistyczna scena.

użytkownik usunięty
gowniarz_wyniosly

"Stalker" to to nie jest, ale film jak to u Tarkowskiego zawsze - ważny, ważny moralnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones