PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655158}

Oficer i szpieg

J’accuse
6,9 14 838
ocen
6,9 10 1 14838
6,7 28
ocen krytyków
Oficer i szpieg
powrót do forum filmu Oficer i szpieg

Oficer i szpieg Romana Polańskiego dreszczowiec historyczny, polityczny, a po trosze i film szpiegowski. Obraz pełen aury niepokoju i osaczenia, jak przystało na starego Mistrza thrillerów.
Film, który dotyczy Francji, ale po obejrzeniu widać jak mocno dotyczy nie tylko jej i jakże mocno jest współczesny.
Prześladowania, hejt, manipulacje władzy, antysemityzm. Zaszczucie jednostki, jak przegrywa ona z bezlitosnym systemem.
Nie jest to może film idealny, ale i tak najlepszy od lat tego reżysera (oczywiście naszym skromnym zdaniem).
Po więcej zapraszamy do naszej recenzji: https://www.youtube.com/watch?v=tAO4Bg-Gi40&t=315s

ocenił(a) film na 7
Kino_w_tubce

Ja dodałbym jeszcze dobrze odtworzony klimat epoki i reżyserię poszczególnych scen którą Polański zaskakuje widza.
Duże wrażenie wywierają zwłaszcza sceny z kapitanem Dreyfusem.
Dziękuję za wstawkę.
Świetny kanał.
Będę zaglądał.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
bartimus

Pełna racja i dzięki za odwiedziny na kanale ;) Pozdrawiamy KwT

ocenił(a) film na 8
Kino_w_tubce

Po raz pierwszy w życiu miałam ochotę się rozpłakać już na początku filmu, przy degradacji Dreyfusa.
Ale zwalczyłam to. ;)

ocenił(a) film na 7
chateau_de_sable

Bardzo mocna, pełna emocji scena - nie dziwię się.

chateau_de_sable

zdziwiona bylm ze sie Dreyfus na to zgodzil. wystroił sie i paradował. dla porwnania scena z picqardem jak go przesluchiwali wstal i powiedzial ze nie bedzie bral udziału w tym groteskowym śledztwie i wyszedł a sedzia sie darł: prosze wrócić jeszcze nie skończyłem..

ocenił(a) film na 7
Kino_w_tubce

Również raczej wysoko oceniam ten film, a sądząc po ilości komentarzy i ogólnym rozgłosie, pozostał, chyba trochę niezauważony.
Świetnie pokazuje mechanizm tworzenia się patologii i zmowy grup trzymających władzę, który jest wciąż aktualny i można odnieść do wielu sytuacji. Zatrważające jest to, że aby walczyć z takim układem potrzebna jest heroiczna postawa i podjęcie ryzyka utraty wszystkiego w życiu. Oczywiście temat był już nie raz przedstawiony w kinie, tak najbardziej odruchowo przypomina się np.''Serpico''.
W najnowszym filmie Polańskiego temat jest uchwycony w ciekawych realiach przełomu XIX i XX wieku, i bardzo dopracowany wizualnie - świetne kostiumy i scenografia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones