PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=137}
6,9 130 902
oceny
6,9 10 1 130902
5,7 18
ocen krytyków
Ogniem i mieczem
powrót do forum filmu Ogniem i mieczem

Mieszane uczucia

ocenił(a) film na 6

Film dziwny. Na początku miałem wrażenie, że jest mega słaby, z czasem nawet wciąga i ogólne wrażenie nawet przyzwoite. Ale do Potopu i Pana Wołodyjowskiego nie ma co porównywać.

Obsada aktorska - bardzo dobrze Bohun i Skrzetuski, Zagłoba moim zdaniem lepszy w innych wersjach (choć niedawno zmarłego Pana Kowalewskiego bardzo cenię). Chmielnicki- wg mnie świetnie pasuje, charakter i wygląd-tak sobie go wyobrażam. Rzędzian (Malajkat) - nieźle, choć bez szału. Scorupco - ładnie wygląda. Kmicic jako Tuchaj-Bej - rozumiem, że to nawiązanie do Pana Wołodyjowskiego, gdzie Olbrychski gra Azję, ale też takie trochę na siłę udawanie Mongoła. Zresztą za dużo nie gra. Seweryn jako Jarema - jest OK.
Natomiast totalnie nieprzekonywujący: bezjajeczny Wołodyjowski i głupkowaty Podbipięta. Tych dwóch ogólnie bardzo psuje film, co mnie dziwi, gdyż skądinąd dobrzy aktorzy totalnie nie podołali wyzwaniu. Miało być komediowo, wyszła farsa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones