PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1090}

Ojciec chrzestny II

The Godfather: Part II
8,5 283 273
oceny
8,5 10 1 283273
9,0 35
ocen krytyków
Ojciec chrzestny II
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny II

Za długi ?

ocenił(a) film na 7

Oglądałem OCH II jakiś czas temu. Pamiętam, że był on równie długi jak part I. Nie twierdzę, żę to jego minus, czy też nie potrafię długo wysiedzieć przed filmem. Ostatnio jednak zdałem sobie sprawę z pewnego błędu (skąpstwa, arogancji nie mam słowa na to). Otóż jak wiadomo OCH II zawiera zarówo squel jak i prequel części pierwszej. Dlaczego? Zazwyczaj praktykuje się kręcenie dwóch kontynuacji jak w przypadku Milczenia owiec. Najpierw był squel, rok potem prequel, mimo, że zapewne migli to zrobić w jednym 3,5h filmie jak OCH II.

Moje pytanie i sugestja jest prosta. Czy połącznie squela z prequelem w OCH II jest próbą wyciągniecią i naciągnięcia filmu, czy też może nie zauważyłem jakieś konkretnego związku z pomiędzy tymi dwoma czasami?

użytkownik usunięty
Zielony2009

To nie jest żadne naciagnięcie. Film pokazuje losy ojca i syna. Takie dwie przeplatające się historię. Moim zdaniem jest to świetne!

użytkownik usunięty

Film ukazuje nam kontrasty i podobieństwa między dwoma donami – Vitem (Robert De Niro) i Michaelem (Al Pacino).

ocenił(a) film na 8

Musze zgodzić się z autorem choć nie widzę tego jako próbę wyciągnięcia kasa a po prostu niezręczność czy też nieprzemyślany koncept (zresztą stworzenie dwóch filmów a nie jednego byłoby lepszą próbą wyciągnięcia kasy). Film, nawet jeżeli jest to druga czy trzecia część powinien stanowił pewną zwartą całość oderwaną od poprzednich części. Nie obejrzenie pierwszej części nie powinno w żadnym wypadku wpłynąć na zrozumienie fabuły drugiej części (to nie jest serial). W tym przypadku czegoś takiego nie ma. Mamy tu dwie linie czasowe, które nijak mają się do siebie. Widzimy młodego Vito jak zaczynał bawić się w mafię i jeszcze nie jest donem i widzimy dojrzałego Michaela, który jest donem ładnych parę lat. Tak więc w żadne sposób nie jest to pokazanie kontrastu między dwoma donami bo jeden z nich nie jest donem więc jak niby można ich porównywać. Całość ma jakiś sens dopiero w połączeniu z pierwszą częścią, a tak nie powinno być

ocenił(a) film na 8
kaldawolf

Argh. Coś mi się ubzdurało z tym wyciąganiem kasy bo było o wyciąganiu filmu;p a postów edytować nie można. Akurat ta część z Michaelem broni się sama bo to kawałek niezłego kina. Część z Vitem jako osobny film chyba raczej nie miałaby racji bytu.

ocenił(a) film na 9
kaldawolf

Rewelacyjne kino ..., ale troszkę przydługie... Polecam szczerze

Zielony2009

Cóż, ze mną z 3 godzinnymi filmami (albo 4 godzinnym jak Powrót Króla) pierwsze dwie godziny zawsze oglądam film jak normalny, 3 godzina często przeciąga się, a czwarta godzina to już tylko czekanie na koniec.

Filmy powinny mieć maksimum 2,5h bo człowiek się męczy.

filmowy_laufer

Na tym filmie każda minuta to uczta dla widza. Przeciąga się właśnie "Władca Pierścieni".

marcin261287

Mi pierwsza część zaczęła się przęciągać po 1,5 h ;/ Strasznie się wymęczyłem więc nie wiem czy za to się wezmę.

WP czasem się przeciąga, ale zawsze wtedy pojawia akcja i zapominam o tym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones