PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835469}

Ojciec

The Father
8,1 55 714
ocen
8,1 10 1 55714
8,1 40
ocen krytyków
Ojciec
powrót do forum filmu Ojciec

z którego nikt nie chciałby skorzystać. Nikt nie chce znaleźć się rzeczywistości, której nie kontroluje, gdzie zagubienie, dezorientacja i strach to dominujące uczucia. A jednak znaleźliśmy się w umyśle chorego Anthony'ego i było nam dane doświadczyć tego zamętu - kto jest kim?, gdzie jestem? która godzina? kim jestem?
Anthony Hopkins jest mistrzem. To dzięki jego grze, tak przekonującej i prawdziwej widzimy i czujemy jak straszna jest rzeczywistość osób chorych na demencję, Alzheimera, tracących siebie i swoją rzeczywistość. Jeżeli Hopkins nie dostanie Oscara, będzie to wielka niesprawiedliwość. Zresztą wszyscy aktorzy grają świetnie.
Film nakręcony z ogromną wrażliwością, a jednocześnie emocjonalnie nie oszczędza nikogo.

Agatonik

Hopkins NIE dostanie oskara. To już wiadome. Nie ma znaczenia jak zagrał- czarny umarł i to się liczy

ocenił(a) film na 9
monja88

Też niestety tak sądzę. Szkoda. Myślę, że nie ma znaczenia kolor skóry, tylko jego śmierć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Qpsztal

Nie zgadzam się.

Agatonik

Racja też się nie zgadzam na tą lewacką wizją świata

monja88

A jednak dostał ;)

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Nie ma to jak zrobić z siebie idiotę publicznie.

Agatonik

Miałem, dokładnie takie same odczucia, dawno nie widziałem tak dobrej roli Hopkinsa po filmie "Milczenie owiec". Nie wiem czy Boseman wygrałby jakąkolwiek statuetkę gdyby nadal żył. Rozdawanie nagród takim osobom tylko dlatego, że za wcześnie zmarły jest tak absurdalne, że odechciewa się oglądać te pseudo gale. Żadna kreacja Bosemana nie jest nawet zbliżona do tego co pokazywał Heath Ledger, któremu według mnie Oscar się należał.

ocenił(a) film na 9
Taio

Bosemana można by jakoś uhonorować, wyróżnić. Niech będzie, chociaż nie uważam, że był wybitnym aktorem. Oscar należy się Hopkinsowi. A może jednak decyzje Akademii nas zaskoczą? Mam taką nadzieję.

Agatonik

Podpisuję się pod cichą nadzieją na statuetkę dla Anthonego Hopkinsa. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Fajnie, że na filmwebie jest Agatonik... dzięki temu nie muszę często nic pisać:) Pozdrawiam. ps.Oscar dla Hopkinsa należał się na milion %!!!!

ocenił(a) film na 9
robbob

Też się cieszę:))

Agatonik

Jestem oburzony aż się trzęsę żeby biały, hetero i dodatkowo mężczyzna - skandal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones