PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115059}

Oldboy

Oldeuboi
7,7 89 689
ocen
7,7 10 1 89689
8,0 30
ocen krytyków
Oldboy
powrót do forum filmu Oldboy

Film nudny i ciągnie się w nieskończoność. Czym tu się podniecać? Jeszcze te wasze wypowiedzi że "najbardziej brutalny, przykry i poruszający film", A potem mnóstwo filozoficznych postów typu "czy odeszła bestia czy on sam", "jakieś pierdoły o hipnozie".
Po prostu pukał swoją córkę od i cała historia. I jeszcze ta akcja z nożem w plecach no błagam!

ocenił(a) film na 8
32ywis

Polecam obejrzeć wszystkie części Rambo - tam się nie będziesz nudził. :D
A tak ogólnie jest się czym podniecać (uwierz mi), historia dość brutalna i ciekawie pokazana, końcówka może zaskoczyć. "Old Boy" spodoba się tym, którzy mają dosyć amerykańskich filmów (zewsząd nas zalewających) i tym, którzy chcą obejrzeć coś nieco ambitniejszego.
"Po prostu pukał swoją córkę od i cała historia." - super podsumowanie - nic dodać, nic ująć.

ocenił(a) film na 3
Adamu-sensei

No a czy jest w tym filmie jakieś drugie dno? Nie wydaje mi się. Film męczy, przynudza, momentami można usnąć. Nie jestem fanem amerykańskich "superprodukcji" ale Ci Azjaci jak czasem coś nakręcą to po prostu woła o pomstę do nieba. I jak zwykle kiepski film, którego notabene większość ludzi nie rozumie (bo się nie da) dla takich "ekspertów" jak ty pewnie jest arcydziełem. Powtarzam raz jeszcze "Pukał swoją córkę od i cała historia" i jak nie możesz pogodzić się z moją opinią to idź do jakiegoś specjalisty, może coś Ci przepisze.

32ywis

Nie ma żadnego drugiego dna. Cała "trylogia zemsty" to po prostu świetny popis sztuki filmowej, piękne zdjęcia i jakże nowe podejście do tematu samej zemsty. Dla takiego amatora jak ja kino idealne. Dzięki twojej opinii podniosłem Oldboyowi ocenę o 1 oczko. Łączę pozdrowienia.

użytkownik usunięty
amerykanski_madafakir

Faktycznie jego opinia jest beznadziejna

ocenił(a) film na 3

Bardzo mądrze uargumentowana wypowiedź. Żal

użytkownik usunięty
32ywis

twoje argumenty też mi nic nie mówią
- nada to żaden argument
- "Po prostu pukał swoją córkę od i cała historia'' - to też nie jest żaden argument

ocenił(a) film na 8
32ywis

http://www.youtube.com/watch?v=hVYMwRKuB4k

32ywis

Wlasciwie wspolczuje Tobie, naprawde. Nawet Tarantino docenil ten film. Ma scenariusz, ktory jest czyms wiecej niz tylko dotykaniem zwyklych ludzkich doswiadczen, De Su to postac tragiczna i piekna, lecz niestety,jego wartosc docenic moga tylko studenci psychologii. Trzeba miec wiedze, ogromna przestrzen wyobrazni i wiedzy zeby odkryc ten geniusz.. Szkoda, ze nie potrafisz dostrzec tych miliona barw.

ocenił(a) film na 3
wilkem

Mój Ty wszechwiedzący studencie psychologii, postanowiłem sprawdzić jak oceniasz filmy (tak ogólnie) i co widzę: Informator 2/10, John Q 2/10, Zapaśnik 3/10. A już nie wspomnę o takich luźnych komedyjkach jak Kac Vegas czy Ace Ventura. Zauważyłem studenciki psychologii że chyba masz jakiś dziwny (żeby nie powiedzieć homo) stosunek do Toma Hanksa i większości jego filmów zawyżasz ocenę. Pewnie jesteś samotny, wiem, to boli. A wracając do tematu "Pukał swoją córkę od i cała historia" i nie próbuj szukać tu drugiego dna.

użytkownik usunięty
32ywis

32ywis :''A wracając do tematu "Pukał swoją córkę od i cała historia" i nie próbuj szukać tu drugiego dna.''
-------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------
Taaa...ty byś pewnie ''Zbrodnię i karę'' Dostojewskiego podsumował, jednym zdaniem: ''Zabił, a potem żałował ot i cała historia i nie próbuj szukać tu drugiego dna.'' ...słaby troll jest słaby

użytkownik usunięty
32ywis

Tu ci przyznam rację, tragicznie wilkem ocenia filmy

ocenił(a) film na 8
wilkem

Kurde a ja myślałem że doceniam a jednak nie doceniam!!! NO Ku.....wa nie jestem studentem psychologii i cały film psu w ..... ehm

wilkem

No z tym studentem to dowaliłeś... Nie trzeba być , zapewniam.

użytkownik usunięty
32ywis

Nie wiem z czego wywnioskowałeś że się ludzie podniecają,że piszą o filmie superlatywy?Czujesz ich zapach czy jak? Wąchałeś jajca któregoś z nich? Jak Ty czujesz czyjeś podniecenie? Człowieku przestań zazdrościć albo krytykować gusta.Ludzie czują po swojemu co im się podoba a jeśli tobie się coś nie podoba wystarczy powiedzieć ,,ale dno,, lub ,,gówno,, nie wiem po co to rozwijasz.Nie masz widowni?.Na cholerę pierdzielisz tu o jakiejś podniecie.Jedynie co tu można wywnioskować to podnieca cię chyba Twoja własna wypowiedź na którą spoglądasz co drugi dzień.Jarasz się tym co napisałeś?Chyba tak bo tak łatwo oceniasz innych,wielki Ty krytyku filmowy.Ja nie będę się wypisywał kim ja nie jestem,taki z Ciebie kozaczyna to czekam na Twoją diagnozę.

ocenił(a) film na 3

Kolejny który nie może się pogodzić z moją opinią. A tak poza tym to widzę że masz jakiś dziwny uraz do słowa "podniecać". Może rodzice cię skrzywdzili albo coś. Radzę z kimś pogadać bo to poważny problem. Życzę powodzenia, pozdrawiam.

użytkownik usunięty
32ywis

Po pierwsze to Ty wytykasz ludziom podniecenie,więc zapytałem skąd to wywnioskowałeś.Odpowiedzi brak.Po drugie jak się mogłem nie pogodzić z opinią jeżeli napisałem,że o filmie możesz pisać co Ci się żywnie podoba,tylko nie zrozumiałem obrażania ludzi.Nie rozumiesz chyba tekstu,trzeba czytać ze zrozumieniem.To nie jest egzamin że masz na odpowiedź czas ograniczony.Po trzecie nie jeździj po rodzinie bo to śmierdzi gówniarstwem.Jeżeli z gubisz się w lesie i znajdziesz rzekę to co w tedy robisz?Jak na razie to zauważyłem,że wracasz z powrotem do lasu i gubisz się po raz drugi.

ocenił(a) film na 3

A jak bym napisał np: film taki sobie i "panowie nie co się lizać po członkach:? To pewnie też zrozumiesz to dosłownie i zaraz dorzucisz swoje trzy grosze. A wracając do tego twojego nieszczęsnego "podniecenia" to zauważyłem po prostu w jakich superlatywach ludzie wypowiadają się o tym marnym filmie. Może przytoczę parę cytatów: "najbardziej poruszający film jaki w życiu widziałem", "prawdziwe arcydzieło", "tak brutalnego i poruszającego filmu jeszcze nigdy nie było", "film był tak mocny że nie wytrzymałem do końca", "płakałem w trakcie seansu i jeszcze długo długo po nim" itp. itd. Dlatego przeczytaj jeszcze raz moje zdanie, tylko tak z przymróżeniem oka, nie dosłownie. (...Film nudny i ciągnie się w nieskończoność. Czym tu się podniecać?...)

użytkownik usunięty
32ywis

Zazwyczaj patrzę na wypowiedzi z przymrużeniem oka.Każdy ma swoją wrażliwość.Jak dla mnie film jest inny,ciekawy,zaskakujący,muzyka świetna.Oceniamy przecież na tym portalu filmy,a nie ludzi prawda?Ja nie chcę się drzeć o nie wiadomo co,ale znam już takie wypowiedzi jak Twoja bo troszeczkę już żyję na tym świecie.Nawet kilka osób z mojego towarzystwa nienawidzi ludzi którzy mają swoje zdanie i gnoją ich na różne sposoby.Rozumiem że nienawidzą muzyki danego gatunku,książek,np.melodramatów,ale żeby ludzi?,Zmień człowieku podejście do całego świata.Przestań oceniać czyjeś wypowiedzi.Nie musisz pokazywać wszystkim że jesteś jakimś wielkim krytykiem filmu czy znawcą czyjejś psychiki.Nie wiem dla czego przeszkadzają Ci te wypowiedzi,możesz mi to wytłumaczyć?Uważasz że jesteś lepszy?Jak to jest?Tak uczciwie w tej dyskusji wyjaśnij mi jeszcze tą jedną sprawę.Wyjaśnię Ci jeszcze o co chodziło mi z rzeką bo chyba nie zrozumiałeś.Jedziesz tu każdego za wypowiedzi a sam oceniłeś Blair Witch Project 9\10 gdzie rozumu tam nie widziałem.Banda debili wybiera się do lasu nie mając pojęcia o podstawach funkcjonowania.Godny werdykt godny mistrza.Kto mieczem wojuje od miecza ginie,znasz coś takiego?Czy uważasz że to kolejna bzdura,zwykłe puste słowa,bez żadnego sensu? Ciesze się że przynajmniej odpowiedziałeś mi na odpowiedź.Może nie jest z Ciebie taki nabufany skur.... jakiego prezentujesz do tej pory.

ocenił(a) film na 8
32ywis

Jak dla ciebie "pukanie własnej córki" to nic wielkiego, to chyba czas się leczyć. Dobitny przykład na to, jak współczesne amerykańskie gnioty wpływają na ludzi. ZERO WRAŻLIWOŚCI!!!

driver_5

Do Manypakiao 32ywis, zeby utworzyc swoje konto trzeba wypelnic jakas tabelke- podaja tam tylko popularne komercyjne filmy, trzeba jednak cos podkreslic. Te wysoko ocenione, to filmy ktore cos po sobie zostawialy. Wolalbym zupelnie inne zestawienie, ale webfilm nie pozostawia takiego wyboru. Jestem tu od bardzo niedawna i nie ocenialem wlasciwie zadnego filmu, czy to w komentarzu, czy jakiejkolwiek recenzji. Poza tym te kilka slow nie bylo przeciwko wam, zwykla wymiana mysli. Co sie tam u was dzieje...Ach, raczej nie czuje sie samotny z Zona;) Wiecej dystansu, wojny prowadza do nikad.
www.professional-portraits.com

użytkownik usunięty
wilkem

właśnie że nie trzeba nic zaznaczać, ponieważ jest na dole napis ''pomiń ten krok'' - chyba go nie zauważyłeś

@manypakiao7, rzeczywiscie nie zwrocilem uwagi. Dzieki.

32ywis

Ani nie studiuję psychologii, ani nie znam się na filmach. Ale jeśli ktoś pisze, że to historyjka o pukaniu córki, to jest po prostu tępy. Pozdro.

32ywis

http://www.youtube.com/watch?v=kRA6wedXE0U&feature=related

32ywis

Szkoda, że spora część oglądaczy ma wypaczony umysł. Niby o gustach się nie dyskutuje, a to guzik prawda. Żałuj, może jakbyś choć odrobinę wczuł się film - doceniłbyś go. Na takich filmach trzeba niestety wytężyć troszkę głowę, wiem że to jest ciężkie, a w dzisiejszych czasach dla niektórych nawet niemożliwe. To nie są wiadomości czy fakty gdzie przyjmujesz suche "nudne" informacje. Jak masz się męczyć to nie oglądaj, nie oceniaj, proste.

ocenił(a) film na 1
32ywis

Cała trylogia jest o d potłuc, to nie jest film...
Ciągnie sie jak srajtaśma i jest tak samo szara a już na pewno nie mroczna czy intrygująca, raczej kompletnie załosna, omijajcie filmy tego dziwaka szerokim łukiem

ocenił(a) film na 4
32ywis

Zgadzam się. Na mnie film też nie zrobił wrażenia. Skrajne dłużyzny.
Spodziewałem się czegoś innego po opuszczeniu tego pokoju. Film się dłużył.
Ja się również na tym filmie wynudziłem.

ocenił(a) film na 10
32ywis

''Drugie dno, drugie dno, pukał swoją córkę od i cała historia, pukał swoją córkę od i cała historia.''
Papuga jedna. Wszyscy się pogodzili z Twoją oceną, bo ciężko żeby debil dał wyżej.
Batman, Coś, Predator, tutaj pasuje to twoje trajkotanie o drugim dnie, czy te filmy tego nie potrzebują?

ocenił(a) film na 8
32ywis

'' Po prostu pukał swoją córkę od i cała historia '' ????? wytłumacz mi proszę, jak to pukał swoją córkę, bo przyznaje się bez bicia że tego nie zrozumiałem, zamierzam drugi raz go obejrzeć bo robiłem kilka przerw w czasie oglądania, ale proszę żebyś mi to wyjaśnił. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones