PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115059}

Oldboy

Oldeuboi
7,7 89 651
ocen
7,7 10 1 89651
8,0 30
ocen krytyków
Oldboy
powrót do forum filmu Oldboy
ocenił(a) film na 10
maciekges

Moge sie mylic ale to chyba oryginalny tytul

ocenił(a) film na 8
maciekges

To samo chciałem napisać co to jest:)) ale sprawdziłem na imdb i jest tak: Oldboy (2003)
"Oldeuboi" (original title)

maciekges

Tytuł oryginalny z Korei Południowej.

ocenił(a) film na 9
Kono

No nie za bardzo oryginalny bo tam używają hangul, a nie alfabetu łacińskiego. Ciekaw jestem czy ta zmiana ma coś wspólnego z premierą amerykańskiej wersji.

ocenił(a) film na 9
maciekges

Ale mieliśmy polski (jakkolwiek to brzmi) tytuł "Oldboy" tak jak na plakacie.
Teraz to brzmi wręcz jak z francuskiego.

ocenił(a) film na 9
maciekges

Może na kacu jakiś admin francuski wszedł i postanowił pokazać co potrafi. Allez le bleus marsylianka i do przodu.

maciekges

Dokładnie. Co to ma być? Przecież Oldboy to słowo z języka angielskiego i tak właśnie się je zapisuje. Może filmwebowi zależało na odróżnieniu tego filmu od nadchodzącego amerykańskiego remakeu alias "ekranizacji mangi", który i tak doczekał się własnego podtytułu.

ocenił(a) film na 9
szmyrgiel

Właśnie podtytuł mnie rozbawił. "Zemsta jest cierpliwa"... Hahaha

maciekges

To jest transliteracja koreańskiego hangula. Tytuł brzmi Oldboy, ale język koreański jest na tyle specyficzny fonetycznie, że bez przeszkolenia nie potrafią wymawiać zbitek spółgłosek jak DB i słowo oldboy wymawiają oldeuboi, tak też zapisują w hangulu.

ocenił(a) film na 9
intervigilium

Domyśliłem się, że to transliteracja, ale zastanawiało mnie dlaczego zmieniono oficjalny tytuł po 10 latach od premiery. Teraz widzę znów powrócił pierwotny "Oldboy".

ocenił(a) film na 9
maciekges

To jest oryginalny tytuł zapisany przy pomocy latynizacji poprawionej która jest oficjalną transkrypcją alfabetu koreańskiego na łaciński.
Możesz sprawdzić: 올드보이
http://josefwigren.com/wp-content/uploads/2013/01/full-hangul.jpg

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones