PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=523002}
6,2 27 452
oceny
6,2 10 1 27452
5,5 10
ocen krytyków
Oldboy. Zemsta jest cierpliwa
powrót do forum filmu Oldboy. Zemsta jest cierpliwa

TO GDZIE JEST WERSJA ROZSZERZONA/NIEPOCIĘTA?

Awgwa

Może to była tylko wymówka usprawiedliwająca jakość filmu? W końcu remake odtworzył nie mal wszystkie wątki i sceny z oryginału, więc nie wiem co mogła by zawierać ta usunięta godzina (lub półtora- nie pamiętam) filmu?

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

Remake był o 20 minut krótszy, jako wielki fan oryginału stwierdzam, że naprawdę wielu rzeczy brakowało. A najgorszy jest brak narracji! I też myślę, że to była tylko taka tania wymówka ;(

Awgwa

Był krótszy, aby amerykańska widownia nie znudziła się. Prawie wszystkie wątki z oryginału powtórzyły się,niektóre zostały okrojone, a czasami zmienione. Jedyną pozytywną zmianą jest dłuższy i bardziej rozbudowany wstęp. Zabrakło przede wszystkim wątku z hipnozą (przez co fabuła stała bardziej nielogiczna), tutaj bohater dochodzi do wszystkiego dzięki głupiej deus ex machine, przypadkowi. Jeżeli o jakimś wątku zapomniałem to przypomnij mi, bo może coś przegapiłem

ocenił(a) film na 6
szmyrgiel

Tak, fabuła jest mniej-więcej taka sama ale sceny są widocznie okrojone, czasami film ma za szybkie tępo i w ogóle nie czuje się, że bohater rzeczywiście prowadzi śledztwo. Dawno oglądałem wersję amerykańską ale kilka rzeczy też pozmieniano, np. antagonista nie wpada w wersji koreańskiej z obstawą do baru na samym początku, bawi się dai-su, zwodzi go.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones