PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118069}

Oliver i spółka

Oliver & Company
7,3 6 845
ocen
7,3 10 1 6845
Oliver i spółka
powrót do forum filmu Oliver i spółka

Jak Wam się wydaje, czy jest szansa na powstanie drugiej części tego filmu? Wg mnie to jedna z bardziej udanych produkcji wytwórni Disneya. Z przyjemnością obejrzałbym dalsze losy bohaterów.

ocenił(a) film na 8
GPS_Grzegorz

Z pewnością to bardzo dobry film, ale nie sądzę żeby sobie przypomnieli o tej animacji. Teraz wolą robić głupawe serialiki niż porządne filmy dla dzieci i młodzieży. Pozdrawiam : )

ocenił(a) film na 10
natka17_1998

Przy dzisiejszych trendach do partolenia animowanych i wrzucania wymuszonych rzekomo zabawnych określeń slangowych odczuwam ulgę, że drugiej części nie będzie. Mam bardzo, bardzo dobre zdanie o tym filmie i niech lepiej tak zostanie.

ocenił(a) film na 8
karciarz

W sumie masz rację. Jeżeli mają zniszczyć bardzo dobrą animację, to niech lepiej się za to nie biorą : ) Są takie filmy które nie potrzebują sequela.

natka17_1998

Niezależnie od tego, czy powstałaby kontynuacja, czy też nie, nie widzę powodu, dla którego miałbyś zmieniać zdanie o tym filmie. Oryginał zawsze pozostanie tym samym, fantastycznym oryginałem. :)

ocenił(a) film na 8
GPS_Grzegorz

Wiem, wiem. Ja zawsze będę lubić ten film. Tylko że jakby powstała słaba kontynuacja, to sporo osób kojarzyłoby sobie Olivera właśnie z nową częścią. A takich filmów już pewnie nikt nie zrobi. Teraz to same 3D.

natka17_1998

To było do karciarza. :)

ocenił(a) film na 8
GPS_Grzegorz

A, ok. Zmyliło mnie bo napisałeś do mnie ; )

ocenił(a) film na 8
GPS_Grzegorz

To całkiem dobry pomysł, zwłaszcza, że pierwowzór na podstawie którego powstał film ma tyle dodatkowych wątków (i na czasie), że starczyłoby materiału na kontynuację, a jak wiemy Disney miewa ciekawe pomysły, zwłaszcza jak adaptuje literaturę..
Dla wtajemniczonych, gdyby sequel miał powstać, pewnie by powstał, ale Disney na filmy z lat 80-tych patrzył z dużą dozą ostrożności, a nawet z lękiem. Są z tego okresu filmy, do których wolałby się nie przyznawać: "Taran i magiczny kocioł", a pozostałe są klapami finansowymi, także "Oliver i spółka". "Mała syrenka" otwiera zupełnie nową epokę i rzadko traktuje się ją jako produkcję z pechowych lat 80-tych, więc tam pozwolili sobie na sequele.
Jedynym wyjątkiem z tego okresu jest skądinąd kontynuacja "Lisa i Psa", do powstania której pretekstem była tematyka, i wracająca do łask masowych muzyka country zmieszana z popem.

"Oliver i spółka" miałby dzisiaj spore szansę na sequel i to wysokiej jakości. Studio produkujące dla Disneya sequele ostatecznie zakończyło tę działalność zajmując się produkcją osobnych filmów. Gdyby teraz Disney chciał stworzyć sequele wystartowałby w kinowym wyścigu zbrojeń - gdzie dzisiaj sequel znaczy więcej, szybciej, głośniej, monumentalnie. Jest jednak pewien problem - trudność z dotarciem rysunkowej treści do masowej publiczności. Może za kilka lat, kiedy to animacja 3D zrobi się męcząca...

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
GPS_Grzegorz

Ja raczej nie wyobrażam kontynuacji do tego filmu :)

ocenił(a) film na 8
GPS_Grzegorz

Oj może lepiej nie,bo teraz jest nowsza technologia i na pewno potrafili by już spierdzielić wszystko a w szczególności obrzydzić.... Ja również uważam,że to jest udana produkcja Disney'a ale może lepiej niech zostanie bez kontynuacji ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones