PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39664}
6,0 1 709
ocen
6,0 10 1 1709
Oliver
powrót do forum filmu Oliver!

Moim zdaniem to bardzo dobry musical. Gra aktorska jest dobra, a nawet bardzo dobra biorąc pod uwagę dzieci, które zdecydowanie są utalentowane. Wiem że każdy ma swoje zdanie, ale troche już tych wersji Olivera było dla mnie ta 1968 roku jest jedną z najlepszych, a nawet wolę ją od tego z 2005. Oczywiście nie można porównać musicalu filmowego do np. broadwayowskiego czy tego wystawianego na West Endzie. Dla mnie Film bardzo udany, nie widziałam wersi tej lat 40, możliwe że lepsza. ALe z tych co oglądałam to ta wersja podoba mi się najbardziej :)

użytkownik usunięty
Elvis007

Nie chodzi o to, jaki ten film jest, ale jakim filmom odebrał statuetki. :-)
Rok 1969 był chyba rokiem największej oscarowej pomyłki. Tak przynajmniej uważam. :-P

ocenił(a) film na 8

No, na ten temat to można by dyskutować. "Lew w zimie" był dla mnie lepszy. "Odyseja kosmiczna 2001" jak najbardziej - ale ona, jako kandydat do Oskara (za najlepszy film) została już wcześniej odrzucona przez durne jury, więc "Oliver!" w finale wcale już się z tym filmem nie mierzył... Ale przynajmniej "Wojna i pokój" dostała oskara. Też coś na pociechę. A z drugiej strony ta adaptacja Olivera Twista jednak podoba mi się najbardziej ze wszystkich mną widzianych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones