PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8338}

Omen IV: Przebudzenie

Omen IV: The Awakening
5,0 3 933
oceny
5,0 10 1 3933
Omen IV: Przebudzenie
powrót do forum filmu Omen IV: Przebudzenie

W końcowej scenie na pogrzebie Karen, gdy Gene wraz z synem na rękach i Delią obok, opuszczają cmentarz idą po drodze. Czy ktoś jeszcze zauważył, iż owa droga to odwrócony krzyż? Może już był na ten temat wątek, jeśli tak to przepraszam.

soghetto

Musiałabym chyba odświeżyć sobie jeszcze raz tą część,mimo iż nie przepadam za ''czwórką'' to...
zobaczę z ciekawości.

ocenił(a) film na 8
Omen_Girl

Ja też fanką czwórki nie jestem, bo trzy poprzednie części są dla mnie o wiele lepsze -wręcz je ubóstwiam. Zobacz, dotrwaj do końca i daj znać, czy moje podejrzenia są trafne.

soghetto

No i tak jak obiecałam iż zobaczę końcówkę filmu...
faktycznie...drogi cmentarza,które są ze sobą skrzyżowane,tworzą rzeczywiście odwrócony krzyż.
Zapewne celowy zamiar,jednakże to i tak nie zmienia faktu iż ta część w ogóle nie powinna powstać.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Omen_Girl

Super, że to obejrzałaś! Cieszę się, że nie tylko ja to zauważyłam.
No cóż, niestety powstała, aktualnie pozostaje nam nie łączyć jej z poprzednimi częściami.

ocenił(a) film na 1
soghetto

Przecież to aż się rzuca w oczy. A tych odwróconych krzyży było więcej.

jeti

Jednak...co z tego? Phe.

ocenił(a) film na 6
jeti

jeti nie rozczarowales mnie stary przyjacielu 1 ? co tam pily mechanicznej nic nie przebije !

soghetto

To nie przypadek, tak miało być :)
Symbol tego, że Gene idzie drogą, którą dla niego wybrano. Jak wiadomo wyznawcy Damiena chcieli żeby dostał się na wysokie stanowiska i utorował drogę Alexandrowi.
A wiadomo co symbolizuje odwrócony krzyż, który zresztą upierdliwie przewijał się przez "czwórkę".

Dobrze, że tego nie pociągnęli dalej, bo mogliby zrobić tego niezłą "Modę na sukces", stworzyć szatańską familię - jak Jezus z Marią Magdaleną w "Kodzie da Vinci". Czego to się nie robi dla kasy. dla mnie Omen IV nie jest kontynuacją tylko chęcią zarobku.
Poza tym dla miłośników Antychrystów polecam dla porównania "Zew piekieł" z 2000 roku, tematyka bardzo zbliżona do Omena ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones