PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8335}

Omen

The Omen
7,4 104 708
ocen
7,4 10 1 104708
7,5 20
ocen krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

666

ocenił(a) film na 9

Dla mnie to najlepszy horror w historii tego gatunku. Kolejne pozycje zajmują ex aequo Lśnienie,
Egzorcysta i Dziecko Rosemary. Ale to właśnie Omen ma w sobie coś, co czyni go szczególnym.
Zapytacie: ale co? Odpowiem: Zło. Twórcom idealnie udało się oddać atmosferę rzeczywistego,
namacalnego Zła. Przez prawie 40 lat, jakie minęło od premiery żadnemu, innemu horrorowi nie
udała się ta sztuka.

zzzig

Ten film jest przewrotny. Zło jest przewrotne. Próba zabicia kogokolwiek pod pretekstem że jest szatanem jest złem. Nie wolno zabijać nawet samego diabła zwłaszcza w postaci małego dziecka. Jezus nigdy by tak nie postąpił.

ocenił(a) film na 9
3sie

???

zzzig

Diabeł ma taką naturę, że wciela się np. w małe dziecko. Gdy ktoś to dziecko zabije, wtedy szatan z wynosi się z tego martwego dziecka. Konsekwencje spadają na tego kto zabił, a nie na diabła. Przykładów kretyńskiej walki z szatanem jest mnóstwo. Choćby średniowieczne palenie czarownic na stosie. Chciano z nich w ten sposób wypędzić szatana. Taka walka jest do niczego. Jezus na pustyni najlepiej rozprawił się z szatanem.

Prościej już nie umiem wyłożyć co mi leżało na sercu. Musiałem to z siebie wyrzucić. Przepraszam.

3sie

hahahhahaa :D

ocenił(a) film na 10
zzzig

Popieram:)

zzzig

Jeśli chodzi o horrory to dla mnie czymś świetnym jest Nosferatu wampir (1979). Ten klimat, te dziwne uczucia, które odczuwałem podczas seansu. Jakaś nicość, stan podobny odczuwałem przy grach Silent Hill. Jakaś dziwna atmosfera, pustka... Trudno opisać tak zły stan. Takie rzeczy wewnętrznie przerażają.

ocenił(a) film na 9
zzzig

w pełni się zgadzam! Omen ex aequo z Lśnieniem! :D Dziecko Rosemary troszkę niżej, ale niewiele brakuje do pierwszej dwójki. Egzorcysty jeszcze nie oglądałem.

ocenił(a) film na 9
zzzig

Owszem, Omen jest wybitny wraz z Obecnością,The Ring i Lśnieniem moje ulubione horrory.

użytkownik usunięty
zzzig

Czego mu brakowało, że nie dałeś 10?

ocenił(a) film na 9

Hmm.. no właśnie. Dobre pytanie. Pewnie w momencie oceniania byłem opętany ;)

ocenił(a) film na 9
zzzig

Zdecydowanie ścisłe top gatunku i niekwestionowana klasyka.
Ale też mnie zastanawia. Niby stawiasz go jako arcydzieło gatunku a 10 nie ma.

ocenił(a) film na 9
Dealric

Oj tam oj tam. Co za różnica na ile oceniam.... na 666.

zzzig

A dla mnie nieporównywalnie lepszy jest remake z 2006 roku. W starym Omenie nic mnie nie straszyło, dzieciak strasznie irytował a momentami wręcz śmieszył, jedyne co w starej wersji było dobre to genialna muzyka i dobra rola Gregorego Pecka, po za tym nic więcej. Dla mnie stary Omen na 4 a remake na 10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones