PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8335}

Omen

The Omen
7,4 104 851
ocen
7,4 10 1 104851
7,5 20
ocen krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

Chała

ocenił(a) film na 1

Ten Film To Kompletna Chała , Jest Żałosny , Co W Nim Ma Być Strasznego??Klimat Satanityczny??A Może Ten Rottwailer??Niemam Pojęcia !! Fakt Faktem Fabuła I Gra Aktorów Jest NIezła Ale Gdzie Jest To Całe Napięcie?? No Gdzie ?? Osobiście Stwierdzam Że Wysyp Żywych Trupów Jest Straszniejszy !! }:-)

ocenił(a) film na 10
hellraiser666

ale marna prowokacja, stać cie na coś lepszego, wystarczy troche pomysleć

kill_some_time

Do diabła. przestańcie ludzie zaniżać dobry poziom horrorów. "Chała"??? Nie chcę mi się tego komentować więc kulturalnie odpowiem na twój temat. Masz zły gust i nie znasz się na horrorach. Film jest klasykiem i pozostanie. Zacznij zastanawiać się nad swoimi wypowiedziami albo przestań nazywać horrory "chałą". Jeśli coś ci nie pasuje to po prostu daj filmowi niższą ocenę i zamknij dziób, a nie walisz jakieś głupie tematy.

ocenił(a) film na 6
Jason_Krueger

Nie ma czegoś takiego jak zły gust bo nie ma jedynego obiektywnego gustu który jest arbitrem i skończoną doskonałością. Jak dojdziesz do tej bazy to możemy dalej porozmawiac bo niepotrzebnie odbierasz innym prawo do wyrażania, nawet kontrowersyjnej , opinii i bierzesz sobie te opinie do siebie tak jakby uderzały w Ciebie osobiście co zdradza emocjonalne przedszkole/.

armarange

Wow, nie ma to jak skomentować post sprzed 8 lat, aż mnie zatkało :) dosłownie można powiedzieć, że oceniasz wypowiedzi gówniarza, ale mimo wszystko i tak nieudolnie :)
Po pierwsze - jak najbardziej jest coś takiego jak zły gust i własnie patrząc obiektywnie na Twoją oceniaczkę filmów to porównując większość Twoich 3-4 ocen do niektórych filmów z 9 dla amerykańskiego remake'u The Ring łapie mnie dziwne uczucie, że z Tobą o guście nie pogadam (lub oceniasz filmy na podstawie - miałem dziś zły humor to i film mi nie podszedł - 3/10).
Po drugie - skoro inni mają prawo do komentowania filmów to i my możemy komentować ich wypowiedzi, a że nie spodobał się Tobie ton naszej wypowiedzi to nie możesz nas obiektywnie oceniać według swojej bogatej "filozofii" ;) zresztą to było 8 lat temu, ja wiem z innymi użytkownikami filmwebu co się wtedy działo i co robiliśmy, a Ty masz konto bodajże 2 lata i komentujesz to dopiero teraz, więc chyba oceniasz pewne rzeczy nie mając pewnego wycinku rzeczywistości o tym co wtedy było :) dlatego "emocjonalne przedszkole" słabo błyszczy jako zwieńczenie Twojej ambitnej "wypowiedzi", ale ludzie żyją w nieświadomości, skąd mogłeś wiedzieć co prowadziliśmy z innymi 8 lat temu?
Po trzecie - wydaje mi się, że chciałeś po prostu zabłysnąć paroma epitetami, może to w związku z ostatnia maturą, ale co dalej? Uraczysz nas następnym razem oksymoronami :)?
Po czwarte - mówisz "Jak dojdziesz do tej bazy to możemy dalej porozmawiać" - Przepraszam bardzo, ale kto łaskawemu Panu powiedział, że JA chce z nim rozmawiać? Chyba za bardzo wczuwasz się w megalomana, bo nie dość, że komentujesz (zapewne ze strasznych nudów) posty sprzed 8 lat, które już zatopione są na dnie forum to jeszcze mówisz o "dalszej rozmowie" :) nigdy z Tobą nie rozmawiałem i raczej ja musiałbym wyrazić zgodę, żeby kontynuować z Tobą rozmowę, więc naucz się jednej ważnej rzeczy, chłopcze - twoje oczekiwania nie pokrywają się z oczekiwaniami innych ;)

ocenił(a) film na 6
Jason_Krueger

Ty się chyba musisz nauczyc jednej rzeczy: mniejszych emocji w kontaktach na forum bo tak bogata litania do mnie zdradza emocjonalne wzmożenie w związku z moim komentarzem. Pewnie nie jesteś wcale taki pewny swoich racji skoro aż tak się "wylałeś " więc i ja szerzej ci odpowiadam.
Co do matury itd. trafiłeś kulą w płot bo jestem znacznie starszy. Poza tym czytałem waszą wymianę zdań i nie ma znaczenia że jest sprzed ośmiu lat. Jeżeli wypowiedzi na forum nie są kasowane a ty nadal jesteś użytkownikiem aktywnym, mam prawo skomentowac w myśl zasady jaką sam przedstawiłeś. A twoja próba określenia jakie stosuje kryteria w ocenie jest zwyczajnie nieudolna by nie powiedziec żałosna i nawet gdybym tak oceniał jak ty to opisałeś to tylko moja sprawa, a ty nie rób z ocen na filmwebie swojej życiowej misji i nie przezywaj tak zarówno postów do siebie jak i ocen innych bo to amatorska zabawa. Moje komentarze do filmów nigdy nie są na poziomie "co za g...o" czy coś w tym stylu.

Wchodzenie na mój profil i ocenianie mojego gustu to typowa tendencja na forum filmweb gdzie podobnych tobie pieniaczy jest cała masa - psujecie w ten sposób forum. Piszesz że ja mam megalomanie a ja mam w rzeczywistości wiele pokory i odniosłem się do twojego postu, nie włażąc na tój profil i nie próbując ciebie obrażac za to jak oceniłeś filmy bo to nie ma związku z dyskusją . Pokazujesz swoim komentarzem emocjonalne przedszkole i widac że prawidłowo cię odebrałem.

A oto próbka twojego kulturalnego poziomu " Zacznij zastanawiać się nad swoimi wypowiedziami albo przestań nazywać horrory "chałą". Jeśli coś ci nie pasuje to po prostu daj filmowi niższą ocenę i zamknij dziób, a nie walisz jakieś głupie tematy. " - Tak pisałeś do kogoś kiedyś i dla mnie tego typu wypowiedzi psują forum bo ten ktoś co ocenia film nisko ma do tego prawo i prawo do wypowiedzi ( dopóki dopóty nie trolluje ).

Generalnie rzecz biorąc im więcej przebywam na tego typu forach tym bardziej dochodzę do wniosku takiego do jakiego doszedł kiedyś św. pamięci Lem pisząc o internecie.

ocenił(a) film na 6
Jason_Krueger

Ach jeszcze co do moich oczekiwań "chłopcze" :D:D
Nie oczekuję normalnej odpowiedzi pozbawionej zbytnich emocji od ciebie więc może się nie wysilaj na jakąkolwiek odpowiedź co nam zaoszczedzi czasu bo nie dośc że zaatakowałeś kogoś ze względu na jego gust ( totalne chamstwo w rodzaju "zamknij dziób " ) to jeszcze masz na tyle arogancji by włazic na mój profil i poddawac ocenie to co tam widzisz jakbyś był w mojej głowie i wiedział co czułem podczas oglądania danego filmu. Już i tak zaszczyciłem cię gówniarzu dużą ilością czasu , nie zauważyłeś w moim profilu filmów wybitnych ocenionych na 10/10 co zdradza tendencyjnośc i brak obiektywizmu.

Słowem: kolejny twój napastliwy post i zgłoszę nadużycie.

Bez odbioru.

ocenił(a) film na 6
Jason_Krueger

ps. I nie odmówię sobie skomentowania twoich "ocenek" Widmo na 10/10 i Atak Klonów na 10/10 ? :D

i ty mi mówisz o guście ???

zniżyłem się na twój poziom więc może zrozumiesz bo z wcześniejszym wywodem możesz miec problem. Dostajesz taki komentarz na jaki zasługujesz bo nic nie uprawnia do pisania komuś "zamknij dziób" skoro wcześniej twierdzisz że odpowiesz kulturalnie.

ocenił(a) film na 6
Jason_Krueger

Jeszcze dwie rzeczy by cię dobic forumowy cwaniaczku cytat: " Po pierwsze - jak najbardziej jest coś takiego jak zły gust i własnie patrząc obiektywnie na Twoją oceniaczkę filmów " W jaki sposób taki ktoś jak ty może obiektywnie spojrzec na moje oceny skoro ty kierujesz się swoim gustem względem mojego :D:D
Używasz czasem logiki ? Megalomania ci bije do głowy ? :-P

" Po drugie - skoro inni mają prawo do komentowania filmów to i my możemy komentować ich wypowiedzi, a że nie spodobał się Tobie ton naszej wypowiedzi to nie możesz nas obiektywnie oceniać według swojej bogatej "filozofii" ;)"

Ton TWOJEJ wypowiedzi nie " waszej" . Masz prawo oceniac ale nie masz prawa robic z forum ścieku pisząc do kogoś "zamknij dziób"

Dotarło ? Mam nadzieje.

Na ad vocem nie odpowiem - zaniżasz poziom więc i na więcej czasu dla ciebie mnie nie stac.

armarange

Hipokryzja - "Czemu ludzie psujecie tak bardzo to forum ?" a sam zaśmiecasz to forum :) skoro chcesz dyskutować to na priv, a nie tutaj :) w dodatku mówisz, że ja podchodzę emocjonalnie jak sam x3 dłuższą odp dałeś w 4 odp :) Widać bardzo kto szuka samorealizacji na tym forum :) a co do Widmo i Atak Klonów to jakoś nie widzę tutaj nic złego, zwłaszcza, że oba filmy to oryginały, a Twój The Ring to remake i dokładna kopia japońskiej wersji, więc? Co do tonu MOJEGO to dalej to był NASZ, a nie MÓJ ton wypowiedzi, bo jak wspomniałem nie masz wiedzy o tym co robiliśmy 8 lat temu to nie masz na żadnej podstawie nasz oceniać :) A tak na przyszłość - naucz się trochę pisać. O ile zrozumiem, że czasem nie chce się zaczynać z dużej litery czy już robić akapitów to te spacje po znakach zapytania czy (broń boże) po cudzysłowiu to normalnie poziom gimnazjum. Starszy ode mnie na pewno nie jesteś więc podyskutuj z kimś w swoim wieku :)

ocenił(a) film na 6
Jason_Krueger

Włażenie komuś w profil i ocenianie oznacza jedno : brak ci koleżko, chłopczyku ( jak to lubisz określac innych ) argumentów . Kopanie poniżej pasa to cecha forumowego pieniactwa. Powinno byc tobie wstyd za chamstwo jakie prezentujesz w komentowaniu a nie do mnie się przyczepiac. Rok w którym opublikowałeś swój post nie ma znaczenia, nie każdy też zwraca uwagę zawsze na daty.

Nie pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
armarange

Hipokryta? Siedzisz na dupie pisząc 1000 postów i robisz to samo...

ocenił(a) film na 6
Jason_Krueger

Gdyby ci przypadkiem przyszło do głowy czemu tak dużo napisałem to wyjaśniam iż cele edukacyjne przyświecają moim wpisom by takim jak ty łopatą do głowy włożyc że sami zachowują się tak że psują debatę nad filmem zarzucając to innym. Komuś tam napisałeś że ma się zamknąc a potem do mnie że ty masz prawo do wypowiedzi. To nie zabieraj tego prawa innym.

ocenił(a) film na 6
Jason_Krueger

na koniec przebój :D :
"skąd mogłeś wiedzieć co prowadziliśmy z innymi 8 lat temu?

Bo umiem czytac forum? ( w przeciwieństwie do ciebie ? )

Zarzucasz mi błyszczenie epitetami ( emocjonalne przedszkole to stwierdzenie faktu a nie epitet ) , a sam piszesz do innych o "dziobie"

Kali może ale inni nie....ehh ... załamujesz mnie kolego

armarange

Zgroza, zgroza... Jakbym mógł Ciebie ocenić to dałbym Tobie 10, bo już sobie wyobrażam jak wylewasz gorzkie żale na każdy komentarz w internecie. Napisałem jeden komentarz, a ten już trzy naprodukował :D jako pracownik produkcyjny musisz wyrabiać naprawdę dobrą normę, ale ja na szczęście z moim wykształceniem i doświadczeniem nie muszę się babrać jak robol :) Już mnie trochę zanudza twoje marudzenie (może naprawdę jesteś dziewczyn(k)ą skoro tyle marudzisz), więc jak chcesz pisz dalej, ale wyrosłem z zajadania popcornu podczas czytania takich internetowych głupot :)
Pozdrawiam marudo :)

hellraiser666

haha, żałosny człowieku to jeden z najlepszych horrorów wszechczasów, napięcie w filmie jest odczuwalne aż nad to, do tego jedena z najgenialniejszych ścieżek dźwiękowych że przy niektórych scenach napięcie osiąga maximum, jesteś nienormalny czy co? zastanów sie co piszesz, nie podoba sie to nie ale nazywanie tego filmu chałą jest chore

ocenił(a) film na 10
hellraiser666

Dajcie dziecku spokoj :P bo sie jeszcze rozplacze.Gowniarz ma przypuscmy ze 13 lat i dla niego horrorem sa hektolitry krwi i gory flakow latajacych po ekranie (proponuje Braindead).Moim zdaniem Omen jest najlepszym horrorem jaki kiedykolwiek powstal.Doskonala fabula,muzyka lux i sam motyw ze zdjeciami byl ciekawy.A co najwazniejsze,prawie nie ma tam efektow specjalnych :) nic tylko ogladac :) 10/10

ocenił(a) film na 6
_Mario_

I po co wyzywac ludzi od gówniarzy - to ma byc dojrzała wypowiedź tolerująca odmienne gusta ( czasem owszem zależne od wieku ) ?
Czemu ludzie psujecie tak bardzo to forum ?

ocenił(a) film na 7
armarange

Bo jak ktoś ma odmienną opinię od twojej to jest z automatu ''gówniarzem'' nieznającym się na filmach :D

ocenił(a) film na 6
gwenny16

Tak to typowe dla FW.

ocenił(a) film na 9
hellraiser666

kto ci powiedzial że tam miał być zamierzony klimat satanistyczny? hmmm? film opowiada o spełnieniu się Apokalipsy czyli o tym że szatan ma zamiar zawładnąć światem. Ukazane jest jak za pomoca swojego syna, szatan probuje to osiagnąć, w jaki sposób.

ocenił(a) film na 10
Maargo

Do hellraiser 666@...
http://dziecineo.prv.pl/ [dziecineo.prv.pl/]

Pozdro.

ocenił(a) film na 5
freepick

Powiedzmy, że rzeczywiście przegięciem jest nazywanie "Omenu" chałą. Przyjmijcie jednak do wiadomości, że istnieją na świecie ludzie, którym ten film się nie spodobał. Do mnie nie trafił - bzdurna fabułka, jako taki, poskładany scenariusz w zestawieniu z niezłym aktorstwem, dobrą muzyką i kilkoma mrożącymi krew w żyłach scenami daje razem ni mniej ni więcej tylko 4/10. Wiem, że się z tym nie zgadzacie, ale wyluzujcie trochę. Jakby każdy myślał tak samo, świat byłby nudny..

ocenił(a) film na 5
freepick

Powiedzmy, że rzeczywiście przegięciem jest nazywanie "Omenu" chałą. Przyjmijcie jednak do wiadomości, że istnieją na świecie ludzie, którym ten film się nie spodobał. Do mnie nie trafił - bzdurna fabułka, jako taki, poskładany scenariusz w zestawieniu z niezłym aktorstwem, dobrą muzyką i kilkoma mrożącymi krew w żyłach scenami daje razem ni mniej ni więcej tylko 4/10. Wiem, że się z tym nie zgadzacie, ale wyluzujcie trochę. Jakby każdy myślał tak samo, świat byłby nudny..

moody_mic

Ja uważam, że nie chodzi o to, aby założyciel tematu myślał jak miłośnicy tego filmu albo żeby na siłę go do niego przekonywać. Szanuję to, że ktoś może mieć inne zdanie. Chodzi o sposób w jaki wyraża swoją opinię o filmie, a jego sposób niestety był godny pożałowania...

Pozdrawiam.

moody_mic

Nie rozumiem jak według ciebie fabuła bazująca na spełnieniu apokalipsy może być bzdurna, moim zdaniem (zresztą spójrzmy na rok produkcji) historia opowiedziana w filmie była bardzo świeża i innowacyjna. Tak samo scenariusz - nie ma w nim nic do zarzucenia + dodatkowo mrożący krew w żyłach klimat oraz genialna (tak genialna a nie tylko dobra) muzyka o obsadzie aktorskiej już nie wspominając (nie ma to jak to przerażające spojrzenie Damiena) pozwala wystawić Omen'owi conajmniej 9/10 jeśli nie najwyższą note. Popieram myśl że świat byłby nudny gdyby wszyscy myśleli tak samo jednak to dzieło jest na tyle dobre (pomimo daty) że trudno myśleć o tym filmie negatywnie.

PS: Odnosząc się do założyciela tematu to sądze że jest to zwykła prowokacja zwracając uwage na to że założyciel tematu nie raczył nawet odpowiedzieć :/.

moody_mic

Dobra, skończ sie tłumaczyć i tak wyszedłeś na wsioka.
Bzdurną fabułkę to maja współczesne amerykańskie "horrory"
w których mięso lata po ekranie, fabóła tych filmów nawte nie jest śmieszna tylko żałosna. Kiedyś nazywało się to filmami klasy C a teraz małolaty na tego typu gówno mówią na to HIT.
Pozdrawiam miłośników Egzorcysty, Lśnienia, Dziecka Rosmery i Omena !

użytkownik usunięty
hellraiser666

luknij w tą stronę, ona powie co o tobie chcem powiedzieć:


www.dziecineo.prv.pl [ to taka o dzieciach neostrady, zupełnie podobnych do ciebie ].

tak najeżdżać na klasyk, jeden z najlepszych w historii kina, chyba moherowy berecik musi ciebie uciskać w głowę ;/

ocenił(a) film na 10
hellraiser666

No cóż, najwyraźniej nie odróżniasz klasyki od jakiegoś badziewia. Co, może taki "Wysyp żywych trupów" jest lepszy? Bo dlaczego-dlatego, że tam pełno trupów itd? W "Omenie" przynajmniej jest ten klimat, narastające napięcie, muzyka...przynajmniej nie jest to jakaś szmira!! A jak nie znasz się na prawdziwym kinie, to się lepiej zamknij i wypisuj jakichś głupot!!!

ocenił(a) film na 6
hellraiser666

film jest dobry - to widać, słychac i czuć, ale w ogóle mnie nie przestraszył. Dlatego moja ocena jest tak marna. I wcale nie udaje, że jestem taka dzielna, bo przerażały mnie najgorsze hollywoodzkie głupoty

ToJaWynalazlamSekator

najgorsze hollywoodzkie głupoty też zawsze mnie przerażały:P

ocenił(a) film na 10
hellraiser666

bez komentarza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones