PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=391528}

Once

7,5 53 031
ocen
7,5 10 1 53031
7,5 23
oceny krytyków
Once
powrót do forum filmu Once

Daje 7 ale tylko za muzykę, film nudny ani to nie romans ani sama nie wiem co. Niby miłość
platoniczna, ale w końcu kto wie czy to w ogóle była miłość? Spotkali się nagrali demo i na
tym się skończyło- streszczenie całego filmu! Jestem zła straciłam prawie 1,5h mogłam za
ten czas słuchać płyty ze ścieżką do tego filmu i prasować gotować prać na pewno to
ciekawsze byłoby i pożyteczniejsze. Przepraszam jak kogoś uraziłam!

ocenił(a) film na 10
wikiw99

Właśnie w tym rzecz, że "ani to nie romans, ani sama nie wiem co". Nie da się tego "Once" łatwo zaszufladkować, a te niedopowiedzenia tworzą największy urok filmu. To właśnie zwyczajna historia zwyczajnych ludzi, bez patosu, bez uniesień, bez sztuczności i oczywistości jak w amerykańskich produkcjach (nie to, żebym im to miała za złe ;-)). Rzeczywiście, dla niektórych może to być nuda - ale to już kwestia tego, kto czego wymaga od filmu. Ja oglądałam go z ogromną przyjemnością i nie tylko nie uważam, że to strata czasu - wg mnie to było bardzo wzbogacające i do niektórych scen wracam czasem, bo bardzo pozytywnie mnie nastrajają. Chyba po prostu trzeba "poczuć klimat", a na to nie ma się większego wpływu - albo się czuje, albo nie. :-)

Pozdrawiam

journalistus

zgadzamm się film bardzo fajny o to chodziło,dokładnie trzeba poczuć ten klimat :)

użytkownik usunięty
wikiw99

Przyznam, że film rzeczywiście trochę nudny, nie obejrzałam całego z tego powodu, więc nie będę oceniać, ale muzyka rewelacyjna. Bardzo mnie urzekła.

skoro oceniasz muzykę na rewelacyjną tomoże warto znać jej geneze :)

cichyEizo

Są słuchacze i geeki (nic obraźliwego). Sam lubię o muzyce wiedzieć więcej niż mogę wywnioskować z samego dzieła, ale nie każdemu przecież potrzebne to do szczęścia ;)

wikiw99

właśnie takie "niewiadomoco" moi drodzy nazywa się realizmem (tak, trudne słowo). czy te wyśmienite, dopieszczone, miliardowe i 100% komercyjne produkcje rodem z Holiłudu naprawdę wydają wam się lepsze, prawdziwsze? Prawdziwe życie tak właśnie wygląda: nie zawsze wszystko jest różowe, nie zawsze mówimy i robimy to co tak naprawdę chcemy, nie zawsze układa się po naszej myśli. A muzyka sprawia, że film staje się zupełnie, niezwykle wyjątkowy i co by nie mówić świetny. według mnie, choć jak widzę większość chciała by, żeby film skończył się powrotem rozdzielonych kochanków totalnie przegiętym happy endem.. eh

almost_dead

Każdy ma inne wymagania. A, że jak napisałeś/aś, życie zbyt kolorowe dla większości nie jest, to tworzą się dwa typy ludzi- jedni, którzy oglądając takiego rodzaju film chcą przenieść się w inny świat, pomarzyć i nabrać pozytywu, i inni- którzy dalej chcą patrzeć na te szarości życia... Film trudno było mi ocenić jeśli chodzi o punktację, ale jedno wiem na pewno: zdołował mnie niemiłosiernie...

ocenił(a) film na 7
wikiw99

Bo to właściwie muzyczny film. To głowny motyw tego filmu, nawet aktorzy to zawodowi muzycy, mający bardzo mało wspólnego z aktorstwem. Szczerze mówiąc warto było obejrzeć. Bardzo ciekawa, inna niż większość historia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones