PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668819}

Opętanie Michaela Kinga

The Possession of Michael King
5,9 8 890
ocen
5,9 10 1 8890
Opętanie Michaela Kinga
powrót do forum filmu Opętanie Michaela Kinga

Niektóre sceny na prawdę przerażające, niespodziewałem się tak dobrego horroru. Scena w piwnicy "Demonologa", scena w łazience, nocne wycieczki Michael'a do pokoju siostry i córeczki świetne! Warto zobaczyć...

ocenił(a) film na 2
patryk_B

W tym przypadku akurat bardzo się nie zgodzę. Ocena powinna być niższa xD Szkoda czasu na ten horror. Taka kolejna wersja słabego "Paranormal Activity".

ocenił(a) film na 8
TomsonXD

Jak widać,nie po raz pierwszy,każdy ma swoje gusta,każdego co innego przeraża. Mnie ta tematyka trochę rusza ale z nieco innego powodu.Wyobraź sobie,jak takie zachowanie wygląda dla świata zewnętrznego.Załóżmy,że kontynuujemy tę historię,przyjeżdża policja,opieka społeczna itp.Oczywiście nikt w żadne opętanie nie uwierzy,mimo nagrań na pewno uznano by,że Pan ,po śmierci ukochanej żony,powoli sobie wariował,pamiętamy scenę w której usiłował się kontaktować z psychiatrą,czyli już sam czuł,że "coś jest nie tak",nie otrzymał w porę pomocy,zabił,wielka tragedia,koniec sprawy.Teraz pomyśl ile takich przypadków jest w rzeczywistym świecie.Seryjni mordercy,kanibale,ludzie na pozór normalni jak John Wayne Gacy czy Albert Fish, którzy zrobili rzeczy tak potworne,że ciężko to sobie w ogóle uzmysłowić. Od razu zaznaczam,że absolutnie nie twierdzę,iż stoi za tym diabeł,demon czy cokolwiek takiego.Chcę jedynie nadmienić,że ten horror może być lepiej odebrany,gdy pomyślimy o samej naturze zła.Nie jest tak,że za wszystko jest winna choroba psychiczna.Nie zawsze z resztą,sprawcy takich makabryczności są chorzy.Ile jest morderstw popełnianych pod wpływem emocji w gniewie?Każdy z nas doświadcza różnych negatywnych uczuć.Ciekawi mnie właśnie ten moment w którym jedna osoba "odwraca się" a druga "idzie na przód". Z całą pewnością na postępowanie każdego z nas składa się cała masa czynników zewnętrznych,to oczywiste,lecz jeśli pomyślimy o tych wszystkich przypadkach gdy człowiek dokonywał niewyobrażalnych okrucieństw,w kontekście tego filmu, to sądzę,że można się na prawdę nieźle wczuć w jego klimat. Nie mniej jednak,nie każdemu film się musi podobać,nikogo tutaj na siłę nie chcę przekonać,po prostu chciałam wyrazić swoją opinię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones