PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668819}

Opętanie Michaela Kinga

The Possession of Michael King
5,9 8 903
oceny
5,9 10 1 8903
Opętanie Michaela Kinga
powrót do forum filmu Opętanie Michaela Kinga

Film zawiera ciekawe i realistyczne przedstawienia różnych gałęzi okultyzmu: wywoływania demona poprzez seks i przemoc na wzór goecji, nekromanckie przyzywanie zmarłego w tragicznych okolicznościach czy hipnozę poprzez rytmiczne oddziaływanie światłem. Bohater sprawdza, które z nich poskutkują i testuje je na samym sobie. Wkracza w tzw. "ciemną noc duszy" i dopada go spektakularne szaleństwo.
Akcja szybko się rozpoczyna.
Film ma sprawiać wrażenie realistyczne więc jest kręcony "z ręki" przez bohatera, co w zalewie filmów wzorowanych na "Paranormal Activity" pod tym względem, powinno być wadą, ale w tym przypadku nie przeszkadza.
Opętanie tytułowego Michaela jest najlepszym opętaniem jakie oglądałem od czasu filmu "Opętanie Emily Rose" i jeśli ktoś lubi taką tematykę to POLECAM !!

ocenił(a) film na 6
mateusztsr

"przedstawienia różnych gałęzi okultyzmu [...] czy hipnozę poprzez rytmiczne oddziaływanie światłem"
oho! wynika z tego, że psychiatrzy są okultystami :D

ocenił(a) film na 9
ZiD0

Oho! ale błysnąłeś inteligencją :D
Trans wywołany światłem to gałąź okultyzmu a psychiatrzy stosują zupełnie inny rodzaj hipnozy polegający na wyciszaniu osoby, skupianiu jej koncentracji i powolnym wprowadzaniu w quasi sen.

ocenił(a) film na 6
mateusztsr

Daj jakieś źródło. Metodę hipnozy stroboskopem widziałem w Hannibalu, a tego o czym piszesz nie potrafię wygooglować.

ocenił(a) film na 9
ZiD0

Haha drogie Dziecko Neostrady, nie wszystko można "wygooglować".
Szczególnie tak niszową tematykę jak wprowadzanie ludzi w paranoję poprzez transowe oddziaływanie światłem.
Zresztą co mnie to obchodzi, że Ty nie możesz tego wygooglować :D??
Polecam książki o indukowaniu psychozy, czy może wolisz żebym podał jakiś SERIAL w którym możesz to zobaczyć, żeby nie tracić czasu na czytanie :D (vide Hannibal) ?

ocenił(a) film na 9
ZiD0

Aha jeszcze coś o Hannibalu - bo też widziałem ten odcinek w którym Hannibal powodował u Willa STANY PSYCHOTYCZNE poprzez działanie stroboskopem. Nie hipnotyzował go, a właśnie wprowadzał w psychozę

ocenił(a) film na 6
mateusztsr

alright, sorry wodzu. powinienem był wcześniej sprawdzić, że mam do czynienia z "oświeconym". pewnie kiedy ja dłubałem w nosie i zjadałem swoje gile, ty mistrzu czytałeś książki o okultyzmie, z których o dziwo nie ma nic w sieci (czyżby książki spod wydawnictwa "piwnica" autorstwa Jana Kowalskiego?). dlatego teraz możesz szpanować na filmwebie informacjami z dupy.
pis joł

btw poszukałem dłużej i znalazłem, że stroboskopu faktycznie używa się do hipnozy. a w Hannim nie było to pokazane tylko raz. Lecter użył tego również wobec Miriam Lass i wcale nie wyglądało to na spowodowanie "stanu psychotycznego". u Willa mogło to tak wyglądać, w końcu miał zapalenie mózgu.
tematu nie zamierzam więcej drążyć, możesz iść się modlić do buddów, o oświecony.

ocenił(a) film na 9
ZiD0

Ok przeprosiny przyjęte drogie Dziecko Neostrady, głównie ze względu na te ładne tytuły, którymi mnie obdarzyłeś (wódz, mistrz i oświecony).
Z kolei ja powinienem wiedzieć, że skoro pewnych książek nie ma w sieci to one nie istnieją...
To czy Ty się zgadzasz z moją opinią na temat filmu, poglądami, informacjami czy czymkolwiek innym obchodzi mnie tyle co przysłowiowe g**o i nie zamierzam tutaj z Tobą prowadzić dyskusji.
Możesz teraz już wrócić do dłubania w nosie w celu wydobycia i zjedzenia własnych "gilów", jak to obrazowo opisałeś swoje zajęcie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
szarokoperkowyroz

Oto inteligentny komentarz gimbazy POD FILMEM.
Nie rozumiem tylko co on wnosi do dyskusji O FILMIE.
Ciężko też mi zrozumieć co Tobą kierowało podczas pisania tej wypowiedzi... Lepiej się poczułeś wstawiając taki komentarz, odreagowałeś przykrości jakie Cię spotykają w szkole?
A może chciałeś wciągnąć mnie w jakąś kłótnię, na zasadzie rozmów dzieci z przedszkola- "Jesteś buc", "A ty jesteś głupi.", "A ty jesteś debil"... Hahaha.

Brawo, gratuluję Ci szarokoperkowyroz, może i Twój komentarz zachował pozory kultury ale wciąż jesteś cham. Przepraszam, Cham.

ocenił(a) film na 3
mateusztsr

Fakt. Takowe opętanie miało miejsce ale mnie nie przekonało. I wg mojego zdania wyszło to słabo. Kręcenie filmu z ręki nie pomogło. Aktor tej roli nie utrzymał (nie dał sobie rady). Jego starania i spotkania jakby coś było nie tak. Ale najgorsze, że po tym wszystkim wyglądał jak szaleniec opętany manią zabijania nie człowiek opętany siłami zła. Film o opętaniu Emily Rose mi się podobał (a raczej mnie bardzo dobrze nastraszył:) a ten jak wcześniej napisałem straszył słabo. Sprawa realizmu jest nie istotna, gatunek film podpowiada czego się spodziewać. Po tym filmie spodziewałem się więcej 3/10.

ocenił(a) film na 3
mateusztsr

:D Koles ty na prawde jestes bucem. BUCEM I CHAMEM. Gosciu prosi w poscie o pomoc w poszukaniu materialow, a ty jedziesz mu od razu od dzieci neostrady. Sloma z butow i burak pod wlosami - tyle w temacie. To my nie rozumiemy co twoje osobiste wycieczki do uczestnika dyskusji wnosza do tematu? Ty w ogole czytales cala dyskusje i widziales jak w niej wypadasz? Dla mnie wypadasz jak idiota.

I SKORO CIEBIE NIE OBCHODZĄ OPINIE INNYCH - NIEKONIECZNIE ZBIEZNE Z TWOJA - TO PO CO WRZUCASZ SWOJA OPINIE NA FORUM? W TAKIM RAZIE POJDE TWOIM TROPEM I TWOIM SPOSOBEM MYSLENIA: TEN FILM TO KUPA - WPROWADZASZ LUDZI W BLAD porownujac to cos do Egzorcyzmow Emilii Rose. I za przeproszeniem, g... mnie jak i wielu innych obchodzi twoja opinia na ten temat czy na jakikolwiek inny.

Daruj sobie także osobiste wycieczki pod moim adresem - te wyswiechtane "gimbazy", "dzieci neostrady", itp. Jak napisałem - jesteś chamem - więc można przewidzieć jaka będzie twoja reakcja. Szkoda wiec czasu na twoje pisanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones