PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8801}

Opętanie

Possession
7,4 13 752
oceny
7,4 10 1 13752
8,0 25
ocen krytyków
Opętanie
powrót do forum filmu Opętanie

Po obejrzeniu beznadziejnej "Szamanki" i bardzo przeciętnego "Diabła" ( niepotrzebnie zaczynałem od tych filmów) dałem Żuławskiemu kolejną szanse ;) I nie zawiodłem się. Pierwsza godzina filmu jest naprawdę wciągająca. Główny bohater chce odkryć źródło fascynacji swojej drugiej połówki. Przeżywa istną katorgę z powodu rozpadającego się małżeństwa. Tak bardzo kocha swoją żonę, że stopniowo zaczyna popadać w szaleństwo spowodowane jej irracjonalnym zachowaniem. Druga połowa filmu to nieco cięższy kawałek chleba. Klimat filmu jest coraz bardziej ciężki. Mark z zimną krwią morduje byłego kochanka swojej żony. Dowiaduje się też o tym, że Anna dokonała całej serii mordów z zimną krwią ( jest to trochę przesadzony motyw w tym filmie). Mimo to pod wpływem toksycznego uczucia dalej chce ją odzyskać.
Jest to po prostu studium rozpadającego się związku dwojga dorosłych ludzi. Nie próbowałem doszukiwać się w nim większej głębi. Przeczytałem kilka interpretacji i przyznam, że skłoniły mnie do pewnych rozmyślań :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones