PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725467}

Opętany

Pos eso
6,1 522
oceny
6,1 10 1 522
Opętany
powrót do forum filmu Opętany

....a w moim odczuciu jest równie dobry jak animacje J.Burtona!!!! Nie pojmuję dlaczego ten film jest tak pomijany przy prezentacjach. Oczywiście --jest kontrowersyjny ale jakże przy tym prawdziwy! Znakomita animacja jakby rodem z wytwórni Aardman i w niczym nie ustępuje jej plastelinowym bohaterom ( Walace i Grommit ) . Mało znane studio hiszpańskie dokonało niemożliwego i zrobiło fantastyczny film animowany z budżetem nieporównywalnie mniejszym od słynnych plastelinowych miłośników sera z Anglii. Do treści filmu i jego scenariusza absolutnie nie ma podstaw by się o coś przyczepić. Bardzo , bardzo polecam choćby dlatego by docenić pracę hiszpańskiego studia. Nie znam historii konkursowej tego filmu ale skoro Walace i Grommit klątwa królika był w nominacjach do Oskarów ---to dlaczego nie znalazł się wśród nich Pos eso ???? Dużo bardziej na to zasługuje ten kompletnie niedoceniany film. !!!!! Nota 8 !!!!!! A nie przyznaję takich not byle czemu....

ocenił(a) film na 7
Jaberwoocky1

efekt popsuł komputerowy diabeł pod koniec

grobowa_polka

Czy ja wiem ?Może to było zamierzone --a może zwyczajnie fundusze im się skończyły? :-) Absolutnie nie umniejsza to faktu że film jest kapitalny.

ocenił(a) film na 8
Jaberwoocky1

Genialna ta bajka :D
uśmiałem się że hej hehehe :)
Teksty tej babci były niezłe :D

no dobra ale patrząc też pod wykonanie, animacja jest świetnie wykonana.
modelinowo plastelinowe kukiełki naprawdę dają radę.
Szkoda, że więcej takich animacji nie powstaje, tylko producenci dążą do jak najlepszych efektów komputerowych.
A tu poza efektami, trzeba było w to włożyć wiele pracy przy wykonaniu modeli, mimice itp.
To tak jak np z Miasteczkiem Halloween, Gnijącą, Frankenweenie albo 9.
Sporo pracy wlazło w sam koncept wykonania.
Kukiełki, dłonie, mimika twarzy.
Nie ujmując animacja prześwietna.
Polecam zdecydowanie.

settokaiba

Polecam Ci film " Para Norman " . Jeśli podobał Ci się Pos Eso ---to Para norman wbije Cię w fotel.

ocenił(a) film na 8
Jaberwoocky1

Już dawno oglądane :)
ale mnie ogólnie te komediowe bajki pixara itd nie bawią.
typu np madagaskar, epoka lodowcowa - nie znoszę tego.
jakieś odloty, shrecki itp itd.
oglądnąć można, ale nie bawią mnie.
a tu jakoś inaczej podeszłem do opętanego i ubawiłem się nieźle. hehe

Jaberwoocky1

pytanie na szybko bo nam syn nie spi i nie wiem czy uda się ululać - czy to mozna obejrzec z dzieckiem 2 lata i 8 miesięcy :]

ptosiek

W życiu! To jest animacja dla i TYLKO dla dorosłych. Prawie 3 lata ma chłopak i tak by nie zrozumiał tego filmu --ale flaki ściekające po ścianach raczej by mu się nie spodobały...:-) Tak myślę ---ale mogę się mylić:-)

Jaberwoocky1

Po ptokach. Zaczął oglądać i po pierwszej akcji przerzucił się na molestowanie mamy :)

ptosiek

:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones