PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87717}

Opowieść wigilijna

A Christmas Carol
7,3 8 826
ocen
7,3 10 1 8826
Opowieść wigilijna
powrót do forum filmu Opowieść wigilijna

Byłem zaskoczony...

ocenił(a) film na 8

klasą tego filmu. Film odkryłem dopiero w tamtym roku, gdy obejrzałem go za namową żony. Strasznie sie wzbraniałem przed oglądaniem "ckliwej opowiastki o świętach", ale zachęciła mnie rola Patricka Stewarta z ST:TNG.
No i moi drodzy nie żałuję. P. Stewart jest jednak rewelacyjnym aktorem. Ma niesamowite zacięcie teatralne. To że uwielbia grać w teatrze wiedziałem już wcześniej z jego występów właśnie w Star Treku, gdzie przemycał gdzie sie da fragmenty sztuk Szekspira, ale oczywiście tam były to tylko epizody w filmie S-F.
Wracając jednak do Opowieści wigilijnej - film jest świetny, aktorzy dobrani do swych ról rewelacyjnie. Nie wyobrażam sobie teraz innej wersji :)

ocenił(a) film na 10
jojoro

ja tez lubie ten film ma taki niepowtarzalny klimat lubie go oglądac co roku w okresie świąt BoZego Narodzenia

ocenił(a) film na 8
jojoro

też byłam zaskoczona ;D gdzieś to niedawno leciało, pomyślałam a Boże Narodzenie to mogę oglądnąć ;] a jak zobaczyłam Stewarta to już zupełnie padłam
film co prawda oglądałam dopiero od 20-23 minuty, ale bardzo mi się spodobał- trzyma klimat i naprawdę przykuwa uwagę- niedawno oglądałam też animację z 2009 r. powieści Dickensa i uważam, że te dwie są chyba najlepszymi, bo reszty (jeszcze jakieś trzy widziałam poza tym) nie dałam strawić i przełączałam ;]
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
jojoro

Mam wielki sentyment do tego filmu, jest on może i naiwny (ale jest to przecież adaptacja powieści jednego z największych pisarzy) i zrealizowany za niewielkie pieniądzę (nielicznie efekty nie powalają) ale ma klimat, a Stewart jest naprawdę świetny, myślę, że jest to pozycja idealna do obejrzenia w okresie świątecznym w rodzinnym gronie, własnie obejrzałem po raz pierwszy od kilku lat i stwierdzam, że mimo, że moje wymagania poszły w górę film dalej mnie cieszy i podnosi na duchu ;)

jojoro

Zgadzam się -idealna ekranizacja. Jestem cała we łzach ... Kocham "Opowieść wigilijną" w każdym wydaniu, a tu gł. aktor cudownie zagrał a ekranizacja i klimat rodem wyjęta z Dickensa:))))

ocenił(a) film na 10
klaudia0

Również mnie ten film bardzo się podobał, jednak po polsku oglądałem już dziesiątki razy:-)
Bardzo chciałbym obejrzeć ten film np. po włosku albo francusku.
Oba te języki są piękne.
Ktoś może mi pomóc?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones