PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789731}

Opowieść

The Tale
6,9 8 463
oceny
6,9 10 1 8463
6,6 11
ocen krytyków
Opowieść
powrót do forum filmu Opowieść

Pół nieprzespanej nocy i jeszcze teraz tydzień po obejrzeniu, nogi z du.. bym powyrywał temu …
Słowem zafiksował mnie ten film na maxa i chyba taki był jego cel, został naprawdę bardzo dobrze zrobiony, szczególnie retrospekcja dzisiejszej Jenny z tamtą 13 letnią dziewczynką bardzo mnie poruszyła.
Przypomina mi się film „Spotlight” z molestowaniem księży w Bostonie , książka „Lolita” Nabokova, czy wreszcie historia Polańskiego z jego sexem z nieletnią (też 13-latką), ale w sumie nie zrobiło to na mnie takiego wrażenia, jak właśnie ten film, jego geneza, przyczyna i skutki molestowania jakie wpływają na psychikę dziecka później w jego życiu dorosłym. Dlatego uważam, że to pozycja obowiązkowa i to nie tylko dla tatusiów 13-latek. 10/10.

ocenił(a) film na 9
grandik

Moim zdaniem też - świetne zrobiony, nakręcony, pomyślany etc. Szczególnie połączenie bohaterki obecnie - z nią samą lata wstecz. Pokazanie teraźniejszości w związku z przeszłością - doskonałe! Wyjątkowe, niebanalne, pomysłowe, ech...dużo by tu pozytywnych epitetów wymieniać. Naoglądałam się filmów, ale w ten sposób podjętego tematu (pedofilii, wykorzystywania małoletnich...) nie widziałam. Przeplatanie się czasu... pełne metaforyki...i świetna robota twórców, warsztat. Jestem pod wrażeniem.

grandik

Dziękuję Ci za ten komentarz. Trudno wyobrazić sobie co przeżywa osoba wykorzystana seksualnie w dzieciństwie, jak boli rzucone w dobie me too "po 30 latach sobie przypomniała?". Nie, przez 30 lat robiła wszystko, żeby zapomnieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones