PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 243
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

Oprócz tego, by nakręcili pozostałe części Narnii i żeby to była kontynuacja dotychczasowej serii, chciałbym, by wraz z premierą "Srebrnego Krzesła" puścili w kinach pozostałe 3 części "Opowieści z Narnii" (wznowili obraz), bo chodź zaliczyłem wszystkie 3 części w kinach, to chętnie przeżyłbym jeszcze raz te filmy na wielkim ekranie. Co myślicie?

adidos09

Maraton Narni? Sure,why not?

LordVader345

Nie myślałem nawet o maratonie. Ale o tym że po prostu będzie można sobie pójść na te filmy do kina. Najpiękniejsza wersja wydarzeń to taka, że wznawiają 3 części w technice 3D, robią rekonstrukcje obrazu (lepsza jakość) i puszczają nam w kinie. To dziwne, ale chyba najbardziej pod względem jakości obrazu zestarzała się "Podróż "Wędrowca do Świtu"" choć jest najmłodszym filmem z serii :/

adidos09

Co do jakości obrazu Wędrowca do Świtu też tak uważam - Może jest to spowodowane tym że nie były to najlepsze efekty specjalne, zwłaszcza jeżeli właśnie widzieliśmy poprzednie części .

buterfly

Bo Disneyowi już się nie chciało robić kolejnych części...

LordVader345

Może i zmiana studia też zrobiła swoje, jednak nie da się ukryć że Wędrowiec do Świtu to najgorsza cześć /:

Mam nadzieje że z tą będzie inaczej, i przebije wszystkie .

buterfly

Chodziło tu raczej o Box Office.

Pierwsza część miała budżet 180 mln dolarów i zarobiła niecałe 700 mln dolarów-niezły wynik. Druga część niestety już zarobiła tylko 400 mln dolarów, przy budżecie 220 mln dolarów (weźmy jeszcze pod uwagę to,że oficjalny bużet nie zawsze jest pełny-czyli tutaj budżet mógł kosztować nawet 250 mln dolarów. Z tego powodu Disney oddał prawa Foxowi. Trzecie część zarobiła nieco mniej od 2 części, jednak przy budżecie 160 mln $,400 mln to nie był aż taki zły wynik-niestety Foxowi również mu się ten wynik nie spodobał i oddał prawa innemu studiu.

LordVader345

Jestem teraz ciekaw jakie studio, będzie odpowiedzialne za tą cześć ?

Wiadomo że od dłużnego czasu chodzą pogłoski że będzie to Sony , trochę się boje bo wiemy jak to studio lubi ingerować we wizje filmu reżyserowi .

buterfly

Z tego co słyszalem to jakies male studio

LordVader345

Raczej niekoniecznie :

http://narniapozanarnia.bloog.pl/id,352123397,title,Sony-bedzie-finansowac-Srebr ne-Krzeslo,index.html

Oczywiście są to na razie niepotwierdzone informacje .

Więc trudno na razie wyrokować .

buterfly

Szczerze mówiąc to Gordon zaczyna mi trochę działać na nerwy. W ostatnim wywiadzie powiedział że już wkrótce powie coś więcej na temat pracy nad "Srebrnym Krzesłem" i że chcą zrobić film "bardzo szybko" a teraz milczy. Ile to już 3 miesiące. Może wreszcie coś powiedzą. Natomiast co do tego kto sfinansuje film - to więcej niż prawdopodobne że będzie to Sony. Powody:
1. Jest to jedyne studio które obecnie jest zainteresowane dystrybucją i finasowaniem "Opowieści z Narnii" Nie dziwi mnie to. Ostatnio dostajemy od tej firmy wiele filmów o tematyce religijnej - "Zmartwychwstały", "Niebo istnieje...naprawdę", "Cuda z nieba". Oczywiście "Opowieści z Narnii" nie są filmami religijnymi, ale mają podłoże chrześcijańskie, więc pod tym względem się nie boję że głębia Narnii będzie wypaczona.
2. David Magee - ukończył scenariusz do filmu - napisał ostatnio na swoim tweeterze. Obecnie mogą trwać prace nad akceptacją scenariusza przez firmę Sony i być może WRESZCIE się czegoś dowiemy w najbliższej przyszłości

Poza tym kiedy Disney zrezygnował z dofinasowania filmów, rozeszła się po necie plotka że Fox przejmie dystrybucję. Kandytami do przejęcia dystrybucji była również firma Sony, która przegrała z Foxem. Teraz nie ma nikogo na horyzoncie, a dla Sony jest to spora okazja, by wzbogacić się na słynnej marce. Więc jak dla mnie jest wielkie prawdopodobieństwo że to Sony zajmie się dystrybucją Narnii :)

adidos09

''Szczerze mówiąc to Gordon zaczyna mi trochę działać na nerwy.''

Mi już trochę tez ;) powiedziałby ju coś więcej .

buterfly

Co do efektów specjalnych. Nad 2 i 3 częścią Narnii pracowali goście z WETA, natomiast nad 3 częścią Narnii już nie. I był to chyba kolejny już główny błąd producentów. Nigdy nie uwierzę w to że nie mieli kasy, by zatrudnić WETĘ do efektów wizualnych nad Narnią i ogólnie do produkcji (pracowali nad kostiumami, bronią itd.) Dlaczego nie uwierzę? - Niedawno wyszedł film "Krampus. Duch Świąt" przy którym efekty tworzyła WETA. Budżet filmu - $15 mln. A jaki Narnia 3 miała budżet? $140 - 150 mln. Dlatego do mojej listy życzeń filmu "Srebrne Krzesło" oprócz przywrócenia Adamsona, Williamsa, Poultera i innych jest także to by Weta zrobiła efekty specjalne do filmu. Przy nich Narnia się nie zestarzeje po 6 latach.

adidos09

Widzę że nawet tworzyli efekty specjalne do Władcy Pierścieni (trylogia) czy King Konga z 2005 roku .

Co zabawne podobno na samym początku istnienia firmy , ich bazą do tworzenia był jeden komputer ;)

buterfly

Tak oni tworzyli efekty do Władcy i do Hobbita. I teraz zobacz - "Władca Pierścieni" ma 15 lat i ta seria się nie zestarzała, ani trochę - szacunek dla tych ludzi :)

adidos09

Ja niestety w kinie nie widziałem żadnego filmu, dlatego marzę o takim maratonie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones