PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 279
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

Bo wiele pozostąłych filmów jakoś niezbyt podbiły serca publiczności. Na przykład "Złoty kompas". Efekty dobre, ale film nie najlepszy.

Tatar

Ale najbardziej części 1 i 2. Trzecia trochę kulała...
Książki natomiast wspaniałe.

Julia_20

Ja czytałem kiedyś "złoty kompas". Po plakacie wydawał mi sie ciekawy. Przecytąłem więc książkę i przyznam, ze dobrze napisana. przy czym, nie jestem zwolennikiem poglądów i postawy autora, Philipa Pullmana. Ale czytając jego książkę, zauważyłem dobrą znajomość historycznych nazw geograficznych i odniesień filozoficznych. I takie książi zawsze będą czytane. inne, pozbawione filozofii i paru innych podobnych rzeczy, z czasem zostaną zapomniane.

Tatar

Widziałam jedynie połowę "Złotego kompasu", nudny był i nie oglądałam dalej.

Julia_20

Ja widziałem film, a właściwie przejrzałem go. To znaczy chwilami przeskakiwałem z miejsca na miejsce. I niestety przyznam, że wiele z książki zostało usunięte. To znaczy nie udało się przenieść tej "filozoficznej duszy" na ekran.
Kiedyś jeszcze czytałem "Ziemiomorze", ale jakoś nie mogłem złapać przesłania filozoficznego, jakie napisała tam Ursula LeGuin.
Co do "Kompasu" to szkoda mi tej dziewczyny, co tam grała Lyrę. Taki film mógł być świtną trampoliną do sławy i kariery. A wyszło nic...

Tatar

Czytałam coś takiego jak "Opowieści z Ziemiomorza". Parę lat w księgarni widziałam wydanie kieszonkowe, bardzo tanie, i kupiłam je. Bardzo fajne, spodobały mi się na tyle, że byłam zainteresowana sięgnięciem po te główne części cyklu. W sumie nadal jestem, bo jeszcze nie przeczytałam :) Niezwykły klimat miały te "Opowieści...". Może w niedalekiej przyszłości do nich wrócę :)

Julia_20

Ja jeszcze czytałem parę książek, będących kontynuacją gwiezdnej sagi. Teraz rozumiem, ze film byłby kiepskim pomysłem. To nie jest przyjemne, patrzeć jak podziwiani bohaterowie czują gorzki smak zwycięstwa.

Tatar

Chyba tylko dwie części filmu Gwiezdne wojny widziałam, książek w ogóle nie czytałam, więc nie wypowiem się na ten temat.
;]

Julia_20

Właściwie los każdego bohatera, ktory walczy z panującym systemem wygląda w ten sposób. Po obaleniu starego porządku, trzeba zaprowadzić nowy. A to nie jest łatwe. Teraz przeciwnikami stają się dotychczasowi towarzysze broni. Nie tylko ze względu na własny interes, ale i odmienne koncepcje wyboru drogi.
Ulgę od tego stanowi rodzina, którą bohateorwie zbudowali między sobą. Ich dzieci dorastają w ich cieniu. Oni natomiast, starają się być zarówno dornymi rodzicami, jak i w swich pozostąłych obowiązkach.

Tatar

Wprowadzanie zmian zawsze dla jednych będzie korzyścią, a dla innych stratą.

Julia_20

Przy tym, bohaterowie przekonują się, że to co zwyciężyli, to dopiero początek. Trzeba walczyć dalej, aby chronić własną rodzinę.

Tatar

Prawie jak przy "Porządkach w Shire" ;)

Julia_20

Chyba niezupełnie. Bohaterowie obalają Imperium po czym muszą przywrócić zlikwidowane organy władzy państwowej. Muszą przy tym zmierzyć się z niedobitkami Imperium, jeśli chcą zaprowadzić pokój.

Tatar

Jak tam chcesz, ja nie oglądałam tej części więc nie zamierzam o niej nawet gadać...

Julia_20

Ja akurat nie mówię o filmie, tylko książkach. Nie zdecydowano się robić kontynuacji "Gwiezdnych wojen", więc powstały dziesiątki książek, ukazującyh dlasze losy bohaterów sagi. Obok dalszej walki o galaktyke ich rodzina.

Tatar

Książki czy filmy, w każdym razie nie jestem w temacie ;p

Julia_20

Ja natomiast, miałem ostaniio ciężki tydzień. Jeden z najcięższych w życiu. Strasznie się umordowałem!..
Przy tym, zaziębiłem się. NIe wiem, czy od pogody, czy zmęczenia...

Tatar

CZym się tak "umordowałeś"?
A ja narazie nie narzekam ;)

Julia_20

Miałem sporo rzeczy do zrobienia. NIe powiem, co to dokładnie było, ale wymagało większej szczegółości niż myślałem. Ale przynajmniej to wypaliło!..
A z innej beczki, to czekają mnie ciężkie chwile... Aczkolwiek chyba bywało gorzej...

Tatar

Jeśli wprowadzą ACTA w Polsce to dalej będzie działa filmweb?

Kolo_15

Nie. Wątpię.

Tatar

a czemu miałby nie działać? przecież nie zawiera żadnych nielegalnych plików.

Julia_20

Fakt. To nie jest piracka strefa. A to ACTA, jak słyszałem, to po prostu potwierdzenie istniejącego już prawa w kwestii praw autorskich.

Tatar

To czemu najpierw pisałeś, że filmweb nie będzie działał? ;p
Mam nadzieję, że jesli ta ustawa wejdzie w życie, to stanie się to nieprędko.

Julia_20

Z tego co wiem, to tylko potwierdzenie dawnych przepisów. I nie pisalem, że filmweb nie będzie działał. Napisałem "Nie. Wątpię". Czy inaczej: "nie-kropka-wątpię". To nie był nawet równoważnik zdania.
A z innej beczki: przyszła zima. Czyli mróz i snieg. Zdecydowanie wolę taką zimę na modłę angielską.

Tatar

Wiesz co, rozbawiłeś mnie tym wpisem :P Przeciez na pytanie Kolo_15 odpowiedziałeś, że nie, że wątpisz iż filmweb będzie działał. A teraz nagle mówisz, że niczego takiego nie napisałeś :P
Normalna zima jest już od kilku tygodni.

Julia_20

Zima jest dobra jak jest łagodna. To znaczy bez śniegu i mrozu. Nie znoszę zimnicy.
A tak z innej beczki, to zdaje się, że jedna z zagubionych ostatnio uchyliła rąbka tajemnicy ze swojej najnowszej roli.

Tatar

Bez śniegu i mrozu, nawet lekkiego, to może być najwyżej jesień.
Wczoraj czytałam coś o jej roli. Pojawi się dopiero pod koniec pierwszej części filmu, za to w drugim ma jej być nieco więcej

Julia_20

I tak to cud, że po zakończeniu produkcji serialu, dostała rolę w większej produkcji. Ciekawi mnie to, jak ona będzie wygladać z uszami.:)

Tatar

No :) Z elfimi uszami, bo normalne ma heh... ciekawe kiedy udostępnią jakieś zdjęcie jej jako elfki.

Julia_20

Dawniej to byłbym przeciwny takim pomysłom. Ale teraz nie mam nic przeciwko temu, jeżeli nie jest to zbyt radykalne.
A skoro w "Hobbicie" mają pokazać walkę z Cieniem z Dol Guldur, to ciekawe czy pojawi się Radagast. W końcu to było blisko niego.

Tatar

Chodzi o to czy Radagast w ogóle będzie w filmie? Bo postać ma być.

Julia_20

Tak. Dobry pomysł do robienia filmu. Czarodziej inny niż Mithrandir i Kurunir.

Tatar

"Curunir"! Pisane przez "k" kojarzy mi się z kurą ;p

Julia_20

"C"? Wydawało mi się, ze przez "K". Zresztą pamiętam to z "Silmarilionu".
Ciekawe, czy w ramach tych zmagań z Sauronem, pojawi się ktoś ze strażników.

Tatar

W Silmarillionie był Curunir.

Jakich strażników?

Julia_20

Rodaków Aragorna. Przecież tych ich wojowników nazywano właśnie "Strażnikami". a w końcu nie tylko Aragorn działał przeciwko orkom i innym takim.
"Hobbit" ma być sukcesem na miarę "Władcy pierścieni". Przypomina mi się przy tym przykład nowych "Gwiezdnych wojen": po latach następne filmy, które okazały się niepowodzeniem, bo pomysł nie był już świeżą bułeczką.

Tatar

Ach, ci strażnicy... Dunedainowie. No ciekawe czy kogoś z nich wstawią do filmu. Skoro film ma być bardziej rozszerzony niż książka hehe

Julia_20

Na pewno podczas spotkania Białej Rady będzie wspominany Arathorn i jego ludzie.
Właściwie to najbardziej chciałbym w tym filmie zobaczyć zagubioną w roli elfki.:P

Tatar

Za to ja chcę zobaczyć całość :) Ostatnio coś przycichło odnośnie newsów z planu filmu; przydałby się już kolejny filmik z serii "production video", albo jakieś foty

Julia_20

Foty pewnie będą dopiero w drugiej połowie roku. Oby tylko film się udał, bo inaczej potwierdzi się to, że kino fantasy najlepsze ma już za sobą...

Tatar

Gdzie tam w drugiej połowie roku, będą pewnie niedługo... Co jakiś czas nowe ukazywały się, więc juz pora na następne :)

Julia_20

IIeś lat temu dowiedziałem się o planach ekranizacji książki "Oko świata". To musi być dobre, bo powstało w sumie dziesięć tomów cyklu. Ale od tamtego czasu minęł osporo czasu. Pewnie zrezygnowano z tego. Potem był jeszcze serail "Miecz Prawdy" na podstawie książek Terry'ego Goodkinda. Niestety niewypał. Chyba tylko "Gra o tron" odniosła sukces (licząc filmy i seriale z gatunku razem).

Tatar

Znam jeden taki przypadek, gdzie parę lat temu była mowa o ekranizacji książki "Wilczy brat", ale jak dotąd cisza. Może niezupełnie, bo powstał już scenariusz, który spodobał się autorce książki. Ale produkcja została wstrzymana. mam nadzieję, że jednak film powstanie, bo uwielbiam tę serię książek...

Julia_20

Rzadko się kontynuuje przerwane zdjęcia.
Za to widziałem wiele przypadków niespełnionych nadziei.
Na przykład "Złoty kompas". Chwalono się, ze kolejny produkt New Line Cinema. Nie odniósł sukcesu, ale ku powszechnemu zdziwienu, dostał Oscara za efekty specjalne. To właściewie żaden argument, bo efekty specjalne w dzisiejszych czasach szybko się starzeją.

Tatar

Jestem ciekawa ile Oscarów dostanie Hobbit.

Julia_20

A co ja? Wróżka?
Mam nadzieję, że to będzie coś więcej niż tylko efekty specjalne. Aby film był dobry i nagrodzony, potrzebne są: dobre aktorstwo, dobry scenarusz, dobry rezyser. Za te rzeczy, film będzie podziwiany przez lata. Jezęli postawi się tylko na efekciarstwo, to przejdzie w zapomnienie.

Tatar

Przecież nie pisałam żebyś od razu przewidział dokładną ilość Oscarów... :/ Na razie nie da się tego oszacować, może jak wyjdą inne zwiastuny lub sceny z filmu będzie łatwiej

Julia_20

Dobry zwiastun nie oznacza dobrego filmu. Znam parę takich przykładów. Zwiatuny zachęcały do obejrzenia, ale po obejrzeniu, nie było zbyt wielu pozytywnych wrażeń.

Tatar

Tak też niekiedy jest. Jednak ja osobiście nie potrafię przytoczyć takich przykładów. Nie pamietam, żeby jakiś film tak bardzo mnie rozczarował... Rzadko chodzę do kina, a np. zwiastunów starszych filmów nie oglądałam zanim obejrzałam owe filmy, więc ciężko w tym wypadku to porównać...

Julia_20

Ja mówiłem o filmach, których zwiastuny widziałem przed nimi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones