PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 279
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

Narnia

użytkownik usunięty

Jak dla mnie to ten film się skończył na drugiej części. A oni na siłe się pchają na czwartą część.
Bez głównych aktorów to nie będzie to samo :( A Eustachy denerwował mnie cały film.
Jeszcze Elle do filmu wsadzili X\

Przecież nigdzie nie ma potwierdzenia, że czwarta część powstanie.
A co do Elle, to ona nie zagra w tym filmie. Ktoś się chyba nudził i dlatego ją dodał do obsady.

użytkownik usunięty
Julia_20

Mam nadzieję :
'' Opowieści z Narni '' to magiczny film o baśniowej krainie, magicznych stworzeniań i wielkiej przygodzie czwórki głównych bohaterów.
To mój pierwszy film na jakim byłam w kinie i chcę go zapamiętać na zawsze. <3

Rozumiem Cię ;] Oh, pierwszy film na jakim byłaś? To fajnie wtedy :)

użytkownik usunięty
Julia_20

No, miałam wtedy 6 lat i poszłam z rodzicami na seans o 23. ;)
To były czasy <3

Gdyby producenci byli troszeczke sprytniejsi to zrobili by to troszke inaczej. O ile wiecie Narnia sklada sie z 7 tomow... Lewis wydal je w takiej kolejnosci jak powstaja filmy niestety 5 albo 6 tom jest tak naprawde pierwsza czescia historii, zatem gdyby nakrecic je kolejno: 6, 5, 1, 2, 3, 4 I 7 teraz niemoglbys/moglabys doczekac sie kolejnych czesci. Polecam lekture serdecznie!

użytkownik usunięty
ewoludek_92

Gdy, pojadę do Polski na pewno wybiorę się po kiążki ;)

Prawda,bez Łucji,Edmunda,a nawet Piorta i Zuzanny to już nie jest to samo. Dziwna była dla mnie trzecia część,taka inna,jakby nie "narniowa". Teraz srebre krzesło obejrzę tylko do cudownego Bena Barnesa.

użytkownik usunięty
Oligatorka

Jeżeli ten film wogóle wyjdzie, to nie śądzę że, go obejrzę :(
Cała magia Narni pryśnie. Niech historia czworga rodzeństwa i Narni skończy się na tych trzech, w zasadzie dwóch częściach
a resztę to się dowiem z książek. ;)

użytkownik usunięty
Oligatorka

A poza tym film będzie się odbywał 50 lat po trzeciej części czyli Kaspian będzie prawdopodobnie siwy i będzie miał brodę.
Nie bedzie już na co popatrzeć. :(

Jest 7 książek Opowieści z Narnii:

1.1 Lew, czarownica i stara szafa (1950)
1.2 Książę Kaspian (1951)
1.3 Podróż "Wędrowca do Świtu" (1952)
1.4 Srebrne krzesło (1953)
1.5 Koń i jego chłopiec (1954)
1.6 Siostrzeniec czarodzieja (1955)
1.7 Ostatnia bitwa (1956)
(Źródło Wikipedia.pl)

...dlatego robią dalsze części, a że są kasowe, nic nie wskazuje na to, by przestali. Mi osobiście podobała się jedynie pierwsza część. Inne już nieco mizerne :)

użytkownik usunięty
RazzleMan88

Dziękuję, za tytuły książek :)
A co do nich, to szkoda, że cała czwórka rodzeństa występuje tylko w dwóch pierwszych częściach ;(

Mylisz się :)
Pojawiają się jeszcze w "Koniu i jego chłopcu", ale w wieku ok. 30 lat (akcja się dzieje tuż przed ich powrotem do szafy u prof. Kirke'a) i w części ostatniej.

RazzleMan88

Tylko trzeba pamiętać że historia w książkach jest troszkę nie chronologiczna i zalecana kolejność czytania (dlatego mnie dziwi czemu tak filmów nie kręcili to:

Siostrzeniec czarodzieja (opowiada o powstaniu Narnii skąd się wzięła czarownica i wiele innych)
Lew, czarownica i stara szafa
Koń i jego chłopiec (historia która dzieje się równolegle do wydarzeń gdzie czwórka naszych bohaterów dorasta w Narnii będąc władcami)
Książę Kaspian
Podróż "Wędrowca do Świtu"
Srebrne krzesło
Ostatnia bitwa

NIEkonwencJA

A ta obsada to pewna - np. aktorka która ma wcielić się postac Juli?

Nie "na siłę się pchają na czwartą część" tylko kończą realizowanie całej serii. Jak już parę osób wcześniej napisało, książek o Narnii jest 7, więc nie rozumiem, skąd Twoje nastawienie. Eustachy ma być irytujący, przynajmniej dopóki się nie poprawił. A czwórka rodzeństwa jeszcze się pojawi, spokojnie. Daj twórcom szansę, może Cię zaskoczą. ;) No i przede wszystkim przeczytaj książki, naprawdę warto.

Mnie się podobały pierwsze dwie części, 'Podróż Wędrowca do Świtu' była nużąca i nie mogłam jej zmęczyć. Czytałam wszystkie 7 części i pzyznam, że 'Srebrne Krzesło' najmniej mi się podobało, ale czekam z ciekawością na film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones