PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 248
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

iż lepiej by było gdyby podzielili ekranizacje każdej następnej części na 2 filmy.Wtedy jedna książkowa część trwała by jakieś 6 godzin i przynajmniej nie ominęliby żadnego istotnego elementu fabularnego,a wy co o tym sądzicie ?

D1999

A ja uwazam ze to zbedne. Gdy nie ma pomyslu na dobre rozwiniecie fabuly to stosuje sie zapychacze, czyli akcje itd. Mielismy to np w Hobbicie. Niech Narnia bedzie seria tylko 7 filmow. A co do ich dlugosci to sadze ze w LCISS i KK niczego nie brakowalo. Sorry za bledy.

adidos09

Dokładnie.Wiem, co przedmówca miał na myśli.To, co każdy fan narnijskiej serii chciałby zobaczyć, czyli magia książki przeniesiona na ekran, 1:1.Niestety tak się nie da.Niejedna ekranizacja zawiera własne dodatki reżysera i scenarzysty.Film może mieć jedynie klimat zbliżony do książki.
Ale jak spartolą podziemne miasto, to im nie daruje.Wystarczy, że "Wędrowiec do Świtu" był trochę gorszy, niż "Lew" czy "Kaspian" (jak do tej pory moja ulubiona część tak książkowa jak filmowa).

calaverasmm

Wędrowca nawet nie można nazwać ekranizacją to bylo tylko takie streszczenie książki :P

calaverasmm

Ja tam też uważam że film powinien być kręcony według książkowego pierwowzoru. Ale się zastanawiam czy magia książki 1:1 była by interesująca. Przecież gdyby robiono filmy z taką dokładnością nie otrzymalibyśmy tak fajnych scen bitwy, jak i wielu innych ujęć. Ale dzielenie niewielkiej książki na dwa 3-godzinne filmy. Nie. Według mnie każda część powinna mieć dobre 140 - 150 minut. Jedynie "Ostatnią bitwę" podzieliłbym chyba na dwa filmy. A co do dopełnień i ważnych wątków to też uważam że w LCISS oraz KK było ich w sam raz. PWDŚ faktycznie jest chyba najsłabiej jak dotąd ekranizacją z tej serii, ale i tak uważam że to dobry film.
Ja też liczę na taki bardziej już mroczny klimat w Srebrnym Krześle taki trochę jak był w Kaspianie. 6 w chronologii film powinien być taki jak Kaspian, jak jeszcze nie bardziej mroczny. Podróż powinna być zrobiona tak samo. Ci którzy byli na 1 filmie dorastają, a opowieść filmowa, tak jak książki Lewisa, powinny być w miarę rozwoju akcji coraz mroczniejsze.

użytkownik usunięty
D1999

Ja sądzę że kolejne części są zbędne bo zepsują to ...

Posłuchaj książek o Narnii jest 7 więc i filmów musi być 7. A co do tego czy zepsują ten film - wątpię w to. Przede wszystkim dla tego że D. Gresham, pasierb C.S. Lewisa, który kochał te książki za czasów swego dzieciństwa, mówił ostatnio w wywiadzie że chce by film był bardzo wierny książce. Zobacz ty link: http://narniapozanarnia.bloog.pl/id,349469550,title,Douglas-Gresham-mowi-o-Srebr nym-Krzesle,index.html

http://www.vcpost.com/articles/82751/20150805/chronicles-narnia-silver-chair-scr ipt-news-confirmed-hoax-producer-promises.htm

Ponadto nie wiem czy wiesz, ale kiedy produkowano 1 film z serii o Narnii to właśnie D. Gresham (który był co-producentem, a teraz jest producentem) sprzeciwił się wytwórni Paramount Pictures, która chciała przenieść akcję I tomu "Opowieści z Narnii" do współczesnego Londynu. Tak więc wiem że Gresham nie leci tylko na kasę i chce porządnie zekranizować tą serię. Niech tylko wróci jeszcze Adamson (reżyser 1 i 2 części) i kompozytor H. Gregson-Williams (który skomponował soundtrack do 1 i 2 części) a będę już w 95 % pewny że film będzie dobrze zrobiony. Na razie jestem pewny na 70 %.

użytkownik usunięty
adidos09

wiesz, nie lubię tej bajki kompletnie, pierwsza część jeszcze względna 7/10 u mnie pozostałem dwie 4/10, 3/10 zrobili to co z Percym Jacksonem... niech już lepiej nie kręcą bo zepsują...

Nie zepsują, nie. Możesz nie lubić książek. Jeśli nie lubisz książek, nie wymagaj od dobrej ekranizacji że przypadnie ci do gustu.

użytkownik usunięty
adidos09

lubię tylko pierwszą książkę, reszta są dobre ale Tolkienowi, czy Rowling nie dorównują. Mam prawo wymagać... poza tym nie mowa teraz o książkach... tylko filmach. Filmy są słabe po prostu

Nie, nie zgadzam się z twoim zdaniem. Uważam nawet iż filmy i książki dopełniają się wzajemnie, a w każdym razie 2 pierwsze części.

A mogę cię jeszcze zapytać dla czego nie lubisz 2 pozostałych filmów?

użytkownik usunięty
adidos09

bo są o wiele bardziej dziecinne niż pierwsza część a nie tego oczekiwałem. Muzyka też gorsza, nie dorównuje muzyce Williamsa czy Shorowi. Nie dorównują po prostu pierwszej części.

Kaspian jest dziecinny? Chyba mówimy o dwóch, różnych filmach. Podróż faktycznie, ale KASPIAN?

adidos09

Chociaż zgadzam się z tymi którzy uważają że "Podróż "Wędrowca do Świtu" jest najsłabiej zrobioną częścią, ale że po prostu uwielbiam tę baśń to i tak daje 10/10 tym filmom. Ale na pewno nie dałbym 3 cz. filmu takich słabych ocen jak niektórzy wystawiają 1 czy 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones