PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 248
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

Ludzie przecież już oficjalnie wiadomo że 'Podróż wędrowca...' bedzie ostatnią zekranizowaną częścią 'opowieści z narnii' ;-P

mary06404

na pewno?

doliwaq

OFICJALNIE? Podaj źródło, proszę. ;P

mrs_bijou

aha to dlaczego są zapiski o tym że poszukują rolii do Julii

filmowy_laufer

i tak najgorsze jest to, że jeśli jej nie nakręcą to około 1015 "umrze jak nie zobaczy"

Loona_

to tak samo jak mówili, że 3 ma nie wyjść, a wyszła. ja tam nic nie słyszałam, ale rzeczywiście jestem ciekawa źródła skoro tak twierdzisz.

LeaMao

Jeszcze zanim "Książe Kaspian" wszedł do kin czytałem gdzieś, że część 3 będzie ostatnią. Ale skoro Disney i tak porzucił serię, teraz wszystko zależy od 20th Century Fox, a dokładniej od wyników finansowych części 3. Otwarcie było słabe, więc na chwilę obecną myślę, że szanse powstania kolejnych części są niewielkie, ale wszystko jeszcze może się zmienić. Trzeba jednak pamiętać, że 20th Century Fox to gigant, posiada wiele kasowych serii i nawet jeśli wyniki będą dość wysokie, ale nie na tyle by zadowolić wytwórnię, jej zarządu raczej nie wzruszy pozbycie się praw do tej.

Loona_

Dobre :-) Niech lepiej nakręcą, bo faktycznie szkoda tych 1015, która umrze jak nie zobaczy

Szym

o, chciałabym żeby nakręcili... też zaliczam się do tych, co "umrą jak nie zobaczą" ;))

carla_y

wolałabym nie umrzeć, więc proszę o nakręcenie. :D Faktycznie, 20th Century Fox to gigant, lecz, (mimo że nie widziałam jeszcze filmu, a jak obejrzę i zmienię zdanie, to się poprawię) wydaje mi się, że Podróż Wędrowca Do Świtu jest pozbawiona jakiejś magii z dwóch poprzednich części. Plus pozbawiona świetnego reżysera, genialnego kompozytora i wytwórni Walta Disneya, która - co jak co, niech sobie wydaje Miley Cyrus i Selenę Gomez - potrafi zrobić dobre filmy przygodowe. Mam nadzieję, że nie porzucą Opowieści z Narnii lub (żeby podtrzymać oglądalność) dadzą te części, w których gra rodzeństwo Pevensie (Koń i Jego Chłopiec, Ostatnia Bitwa) :) Szkoda byłoby porzucić taki projekt jak OzN

mrs_bijou

No, też mam taka nadzieję, bo uwielbiam tę serię, a Andrew był świetnym reżyserem...
A co do PWdŚ nie będę się wypowiadać, bo go jeszcze nie widziałam. ;))

mary06404

3. część jest jedną z największych klap kasowych tego roku...

Ten film można praktycznie już skasować z bazy filmwebu ;)

P.S.: Chociaż kto wie - może powstanie kiedyś 4-ta część za 5 mln, bez efektów i od razu trafi na DVD ;)

Kazioo

och, czemu wszyscy niszczą moje nadzieje?? :PP

carla_y

Na www.imdb.com/ też jest strona filmu i podany też rok 2011 ale to wręcz niemożliwe aby tak szybko powstała następna część o ile w ogóle powstanie ...

buterfly

W 2011 nie ma szans na powstanie, czytałam na narniaweb.com, że coś koło koło końca 2012 roku chociaż nie chcę was tu okłamywać, nawet oni dobrze nie wiedzą. Coś tam jeszcze było pisane oczywiście ostrzegam że korzystam z tłumacza, który trochę słabo jak by nie stwierdzić, że licho tłumaczy:/ Ale do rzeczy było tam napisane, że chcą Srebrne Krzesło kręcić równo z Siostrzeńcem Czarodzieja co według mnie jest niedopuszczalne. Zobaczymy.

aneciora11

yyy... trochę bez sensu... Lepiej by było jakby nakręcili najpierw "Srebrne Krzesło", potem "Ostatnią Bitwę", a na końcu "Koń i jego Chłopiec" i "Siostrzeniec Czarodzieja". Tak, żeby aktorzy zbyt się nie postarzeli jak będą nagrywać te dwie części ;) (KiJC i SC) jakby "wyjęte" z całej serii ( w sensie, że to co w nich jest działo się wcześniej) Ale moim zdaniem powinni je puścić w kinach tak, jak zostały wydane książki. Takie jest moje zdanie, bo do takiej kolejności się przyzwyczaiłam. ;))

carla_y

O znalazłem ciekawe info link : http://www.hbo.pl/article/czarne-chmury-nad-narnia_8091 Jak wynika z niego jeżeli powstanie Opowieści z Narnii Srebrne Krzesło to prawdopodobnie będzie to ostatnia część tak moim zdaniem wynika z newsa ...

buterfly

Jakie tam są skomplikowane wątki!!?? Normalnie aż mnie głowa zaczęła boleć od tego:/. Przecież to są naprawdę proste historie, niezbyt wymagające. Może w przypadku konia i jego chłopca jak ktoś w komentarzu napisał, że jest antyarabska i co z tego, i tak arabowie w ogóle do kina nie chodzą (jak sądzę). Mam nadzieję że jednak nakręcą wszystkie części włącznie z Koniem i jego Chłopcem, który jest na 2 miejscu pod względem mojej ulubionej książki ze względu na obecność trójki rodzeństwa:)

Tylko, że złoty kompas też miał miano antychrześcijańskiego, fakt ostro go zbojkotowali i nie doprowadzili do kontynuacji, ale w końcu Chrześcijanów jest więcej niż Muzułmanów.

Carla w zupełności zgadzam się z twoim postem, ponieważ jak dobrze wiemy w Ostatniej Bitwie Łucja ma ok. 18 lat jakby nakręcili dajmy na to za 15 lat to Georgie miała by ponad 28(zmiana aktorki nie wchodziła by w grę)
W Koniu a w szczególności w siostrzeńcu są nowi bohaterowie, więc na castingu wybrali by sobie dzieci np. w wieku 10-12 lat i było by w porządku, a rodzeństwo Pevensie, Eustachy i Julia są w większości częściach. Nie wiem jak to dalej będzie wierzę, że doczekamy się wszystkich części.

aneciora11

Wiem że to śmiesznie brzmi ale tak powiedział sam reżyser może po prostu nie chcę się dalej angażować w dalsze części zresztą tak po części miał racje nie da się zrobić dokładnego filmu na podstawię książki a teraz tego właśnie oczekują widzowie aby jak najlepiej odzwierciedlał książkę co nie jest to taką prostą sprawą (choć do osiągnięcia ) ...

aneciora11

Ja też mam taką nadzieję...
A co do tego artykułu, to nie widzę jakiejś specjalnej zawiłości w tej serii. Wszystko wydaje się uporządkowane i logiczne (chociaż może jest tak zręcznie napisana i tylko sprawia takie wrażenie...). zawsze wydawało mi się, że w filmie jest wszystko łatwiej przedstawić (chodzi mi właśnie o takie "zawiłości"), bo w książce trzeba to wszystko dokładnie opisać, tak żeby każdy zrozumiał i potrafił sobie to wyobrazić; a w filmie jest nam dany obraz, wszystko widzimy i nic nie musimy sobie wyobrażać... Ale to są moje odczucia, a ja się na tym kompletnie nie znam :).

carla_y

Ja myślę, że "Srebrne krzesło" to doskonały materiał na film. Film przede wszystkim musi mieć jasno określony główny wątek - w tym przypadku będzie to próba odnalezienia księcia Riliana. Na pewno nie będzie narzekania na nudę, bo bohaterowie doświadczają wielu przygód. Będzie Błotosmętek, pobyt w Harfangu, wątek z Zieloną Panią...
A pozostałe części? Jakoś ciężko wyobrazić mi sobie ekranizację "Konia...". W sumie najmniej pamiętam z tej części ;P "Siostrzeniec czarodzieja" nadawałby się na film. Odkrycie innego świata, Jadis w Londynie (to musiałoby naprawdę śmiesznie w filmie wygladać), podróż Digory'ego i Poli na Truskawku po jabłko dla Aslana. I w ogóle ten koniec, gdy matka chłopca dochodzi do zdrowia i wszystko kończy się szczęśliwie. Tę ekranizację łatwo mi sobie wyobrazić. Za to najbardziej ze wszystkich części chciałabym zobaczyć na wielkim ekranie "Ostatnią bitwę". Ta część również nadaje się na film, głównym wątkiem byłaby po prostu walka o Narnię. A najlepsze to kilka ostatnich rozdziałów, m.in. o zniszczeniu Narnii i wejściu do tej prawdziwej. mam swoje wyobrażenie tego, ciekawe jakby to w filmie wyglądało.

Julia_20

Nigdy nic nie wiadomo może reżyser zmienił zdanie może nakręci Srebrne Krzesło ale na razie jakiś oficjalnych informacji na ten temat moim zdaniem trudno szukać bo to raczej za szybko aby o tym myśleć Choć nie oglądałem Wędrowca do Świtu myślę jednak że zmiana reżysera nie wyszła tej serii na dobrze ...

Julia_20

o tak. Ostatnia cześć byłaby świetnym filmem. Ciekawe jak to wszystko przedstawią ( jak wszyscy wspinają się po wodospadzie, te cudowne owoce, no i oczywiście tasza??) bo każdy pewnie inaczej sobie wyobraża sceny zniszczenia Narni i tą nową Prawdziwą Narnię.
Tez wolałam wcześniejszego reżysera, ale miejmy nadzieję, że ten spisze się dobrze.

carla_y

SPOILER!!!Fakt faktem skończyło się tak jakby dalszych części miało nie być przynajmniej nie z Łucją i Edmundem bo w tej części praktycznie nie było Zuzanny i Piotra.

Kazioo

Nie rozumiem twojej opini Kazioo, premiera 3 cz. opowieści z narnii zarobiła więcej niż premiera 1 cz. HP 7

Lena91

Jeżeli nawet powstanie Srebrne Krzesło to raczej bez Bena tutaj link do artykułu : http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/opowiesci-z-narnii-powracaja,1574665 a wnioskuje to po tym że w artykule pisze tak : ,, Być może będzie to ostatnia narnijska opowieść Barnesa. Dla fanów książek C.S. Lewisa Nie powinno to być zaskoczeniem.'' (Mówi oczywiście o Wędrowcu Świtu że to jego ostatnia część )

buterfly

niby kogo miałby grać w IV części? starego dziada? ;p lepiej sie zastanówcie kto zagra synka

Loona_

mi nikt nie przychodzi do głowy a co do starego dziadka ;D nawet jeżeli by ucharakteryzowali to by to nie wyszło ;p nawet sobie nie wyobrażam Bena jako dziadka

Kazioo

Nie jest tak źle, Kazioo.

Film na dzień dzisiejszy ma na koncie ok $300 mln, w przyszły weekend przekroczy setkę w USA, a ciągle nie miał otwarcia min. w Chinach i Japonii.

Fox zdaje sobie sprawę, że kluczowe dla tej serii są obecnie kraje poza USA, więc sądzę, że Srebrne Krzesło powstanie, tyle że z mniejszym budżetem. O ile dobrze pamiętam, te kolejne części szłoby zrobić za niższe sumy, czyż nie?

Galadh

Dorzucę trochę danych.

Prince Caspian kosztował $225 mln, w USA zarobił ok 140, poza ok 280 i skończył z sumą 420 mln zielonych.

3. część kosztowała 155, póki co ma w USA ok 90, za tydz przekroczy setkę (a spodziewano się, że skończy na 70-75), poza - w tej chwili pokazują 186, ale to doliczą dopiero jutro i razem ze wszystkim ma być tego 297 mln.

A na otwarcie czekają faktycznie min Chiny czy Japonia, gdzie może się nieźle obłowić. Poza tym wyciśnie jeszcze trochę w USA i kilku innych krajach. Jak dla mnie 350 raczej gwarantowane, zobaczymy jak blisko 400 się znajdzie. Jeśli jakimś cudem dojedzie do czterech setek, to wg mnie 4. część powstanie na pewno, zobaczymy za jaki budżet. Nawet, jeśli nie dojedzie, to sądzę, że zaryzykują przynajmniej jeszcze jedną część, ale już faktycznie za mniejszą sumę.

Nie traćcie nadziei.

mary06404

W sumie to wystarczy jak zekranizują "Srebrne Krzesło" a potem "Ostatnią Bitwę". "Siostrzeniec Czarodzieja" i "Koń i jego chłopiec" są tak jakby wyjęte ze schematu rodzeństwa Pevensie. W "Siostrzeniec..." nie występują wgl a w "Koń..." tylko w kilku fragmentach. A przecież wg filmowej Narnii to od nich się wszystko zaczęło więc trochę bez sensu jeżeli bardzo chcieli (chcą) nakręcić wszystkie 7 części to mogli zacząć wg kolejności książkowej. Przecież to nie było tak że pan Lewis je pisał na bieżąco tylko kiedy zaczynali kręcić "Lew, czarownica i stara szafa" saga była zakończona.

wktrhe

No ale ciekawe kto zagra starego Księcia Kaspiana bo jeżeli dobrze pamięta to w wersji BBC starego Księcia Kaspiana zagrał Geoffrey Russell

buterfly

Nie wiadomo, czy w ogóle ktoś go zagra, bo może kolejna część nie powstanie ;) Jestem świeżo po obejrzeniu "Podróż wędrowca do świtu" i muszę przyznać, że trochę się zawiodłam. Liczyłam na coś zdecydowanie lepszego, poprzednie części były ciekawsze. Nie zmienia to jednak faktu, że nie mam nic przeciwko nakręceniu kolejnych - nie lubię, gdy coś zaczynają i nie kończą. Tak, jak już ktoś wyżej wspomniał, mogliby zekranizować jeszcze "Srebrne Krzesło" i "Ostatnią Bitwę" - te dwie by wystarczyły. No i szkoda, że Ben Barnes nie wcieli się już w Kaspiana, ale co jak co, nie wyobrażam go sobie w roli starego dziadka ;)

mary06404

ta.....wmawiaj sobie

mary06404

No to szkoda że ja czytałem że zdjęcia ruszają w kwietniu 2011 a "Srebrne krzesło" ma wejść w kwietniu 2012 do polskich kin ;)

lolxblog

A mógłbyś podać źródło tej wiadomości?

lolxblog

Lolxblog gdzie taką informacje wyczytałeś ? Bo z tego co wiem nie ma żadnej oficjalnej informacji że powstanie Srebrne Krzesło

buterfly

Właśnie nawet na stronach poświęconych Narnii nie ma na razie nawet wzmianki chociażby o castingu do roli Julii, więc nie wiem skąd on to wytrzasnął.

aneciora11

Co mi się wydaje że ta data jest zmyślona przez użytkownika lolxblog bo ja także nie słyszałem żadnej informacji dotyczącej Srebrnego Krzesła

buterfly

Może gdzieś słyszał i może to prawda (musiałby mieć jakieś tajne źródło, skoro nikt więcej o tym nie słyszał-ja też nie ;)) i może to prawda, ale może się pomylił, albo ma błędne źródło...
Nie mówcie od razu, że sobie to zmyślił. Może to prawda... Tak, fajnie by było :D

carla_y

Carla_y oczywiście że fajnie by było ale sama zobacz nikt nie słyszał o tej dacie (nawet ty) nie wiadomo skąd jest te źródło więc trudno uwierzyć aby ta data była prawdziwa

buterfly

Zgadzam się z buterfly, oczywiście kto by nie chciał, aby Srebrne Krzesło było już w 2012 ale jak dobrze wiemy to w 3 częściach filmowych różnice były ok. 2 lat trochę dłużej zeszło z Wędrowcem, ale to z powodu tego chciwego Disneya, ale cóż się dziwić jak ludzie myślą tylko o kasie:/. Bynajmniej nie ma co bawić się w wróżkę, bo dobrze wiemy że nie od nas zależą plany ludzi z Foxa, ale mam wielką nadzieję(co większość z was pewnie też), że zdjęcia w tym roku mogą ruszyć, ale dokładnie to nie wiem kiedy:P

aneciora11

Tak, w sumie racja ;p
To straszne... Naprawdę ludzka chciwość nie zna granic..;/

carla_y

Ja nie wierzę że "Srebrne krzesło" miałoby być już w 2012 roku. Może będzie tak jak w przypadku "Podróży...", że znowu zrezygnują i trzeba będzie szukać innej wytwórni. A JEŚLI się taka znajdzie, to dopiero zaczną się prace nad filmem.
ehh, oby tak nie było!
Na narniaweb czytałam, że był nawet pomysł kręcenia równocześnie "Srebrnego krzesła" i "Siostrzeńca czarodzieja". czyli coś jak z "Władcą Pierścieni". Ale nie jestem pewna czy to by wyszło...

Julia_20

Tak, 2012 jest już przecież za rok. To by graniczyło z cudem, jeśli Narnia 4 miałaby wejść wtedy do kin....
Może my sobie tylko o tym pomarzyć...
To dziwne.... Bo przecież to jest nijaka kolejność!! Kolejność wydania książek i czytać "tak jak radzi autor" są zupełnie inne. Moim zdaniem powinni nakręcić teraz "Srebrne Krzesło", "Ostatnią bitwę", a potem "Koń i jego Chłopiec" i "Siostrzeniec Czarodzieja".
Jak już to mogliby równocześnie kręcić SK i KiJC...
A w sumie, to nie robiło by mi różnicy... :) Ważne tylko żeby obejrzeć SK po PWdŚ, a OB po SK. Moim zdanie, tamte dwie są już jakby niezależne. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones