PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104010}

Osada

The Village
6,2 186 601
ocen
6,2 10 1 186601
5,7 28
ocen krytyków
Osada
powrót do forum filmu Osada

Początki osady

użytkownik usunięty

Ostatnio ze znajomymi sobie obejrzałem ten film i nie mogę w pełni zrozumieć kilku faktów.

Osada powstała z inicjatywy Walkera po tym jak te kilka osób bliskich dla starszyzny zmarło w tragiczny sposób w Miastach. Na samochodach tych Leśniczych było widać napis "Walker" zaś sam Walker lub jego wspólnik miał być "najbogatszym człowiekiem w miastach".
Jeden z leśniczych mówi że "pamięta do dziś jakie jaja były gdy zakazano lotów nad *rezerwatem" (*w zamyśle: Osadą).

Jeśli dobrze ogarniam te wątki to Walker sobie kupił tereny Rezerwatu na własność, w jakiś sposób (wpływy lub łapówki) sprawił żeby nie było nad tym terenem lotów lotniczych żeby ludziom z Osady utrzymywać tę fikcję.

Coś pomyliłem? Bo szczerze przyznam że nie wiem jak mam te wspomniane wątki rozumieć.

Ojciec Walkera był tym człowiekiem. On odziedziczył fortunę.
Reszta się zgadza.
Postanowił wykorzystać pieniądze, które psują ludzi (wg nich) aby stworzyć miejsce w którym wszyscy będą żyli bez nowoczesności - unikając tego co wg nich zabiło ich bliskich.

ocenił(a) film na 7
mysteriousmind89

No jeśli chodzi o początki osady, to mam inne wątpliwości:
W jaki sposób w osadzie wzięło się tyle ludzi - przecież była tam pewnie z setka osób i nikt nie wiedział o świecie zewnętrzym...?
Wiedziała tylko starszyzna - czyli te 8-10 osób, które są pokazane przy otwarciu czarnego kuferka. Ze zdjęcia wynika, że osada ma max 25 lat (bo Sigourney trzyma na rękach małego Luciusa) - to skąd tyle ludzi?
Druga sprawa - kluczowa - skoro nawet strażnicy patrolujący teren mają co kilka kilometrów apteczkę (pewnie pomysł Walkera) czemu w osadzie nie mogło być podstawowych leków - antybiotyków itp?
No i trzecia sprawa - już bardziej przyziemna - jak budowali domy ( z czego, bo do lasu chodzić nie mogli), skąd ubrania, zastawa, buty, i cała reszta sprzętu) Prąd chyba też w domach mieli.

adaszka

Też mnie to zastanawia. Skąd ubrania, szyby w oknach i inne rzeczy które mogą się łatwo zniszczyć czy potłuc.
No ale film super.

Mnie tylko dziwi po co cofneli sobie lata o 100.

Na poczatku filmu widac ze rok zmarlego dziecka to 1897 a oni zyli w czasach wspolczesnych przeciez

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones