PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494846}

Oskar i pani Róża

Oscar et la Dame Rose
7,3 16 915
ocen
7,3 10 1 16915
Oskar i pani Róża
powrót do forum filmu Oskar i pani Róża

Średni...

ocenił(a) film na 5

Za bardzo bajkowy w niektórych momentach. Jak już ma być dramat, to niech będzie dramat, a nie bajka. Uważam że to nie było potrzebne. Nie poruszył mnie jakoś nie wiem czy to kwestia aktorów, czy co.. Wolę jak film zaskakuje, a tu akurat było pewne od samego początku że chłopczyk umrze, co psuje cały efekt. Jeśli chodzi o sam pomysł na film, to fajny, trochę się wynudziłam, ale dało się przeżyć.

amaazing0

Droga amaazing0, wiem, że napisałaś tego posta już wiele miesięcy temu, ale może trafisz tu kiedyś, a moja wypowiedź pozwoli Ci inaczej spojrzeć na ten film.

Myślę, że nie do końca zrozumiałaś film, a pomóc Ci w tym mogłaby lektura książki, na podstawie której powstał. To nie jest film o walce Oskara z chorobą! To nie hollywoodzka produkcja, która kończy się happy endem, to dopiero byłaby "bajka". To raczej opowieść o tym, jak Oskar przeżywa chorobę, jego samotności, próbie zrozumienia śmierci i oswajania się z nią. Punktem wyjścia dla tej historii była informacja o tym, że Oskara nie da się już uratować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones