PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8427}

Ostatni Mohikanin

The Last of the Mohicans
7,6 101 033
oceny
7,6 10 1 101033
6,9 13
ocen krytyków
Ostatni Mohikanin
powrót do forum filmu Ostatni Mohikanin

Końcowa scena

ocenił(a) film na 6

Bardzo ciekawa...kobitka obiera sobie życie z powodu śmierci mężczyzny z którym co prawda podobali się sobie, zerkali co nie co ale oprócz tego nic się nie wydarzyło , nie wyznali sobie miłości itp. itd. a przecież miała jeszcze siostrę ,główny bohater uratowałby ją z opresji no takie coś tylko w filmach ;)

ocenił(a) film na 8
Krejzol09

Myślę, że troszkę upłyciłeś jej postać

ocenił(a) film na 9
Krejzol09

SPOILER
Historia ich znajomości tak naprawdę nie została do końca przedstawiona i można się było jedynie domyślać, co miedzy nimi zaszło. Ponadto śmierć Uncasa to jedno, a drugie strach przed Maguą jego mordercą, który nie był zbyt sympatycznym gościem...

ocenił(a) film na 10
Krejzol09

Śmierć Unkasa a po niej decyzja Alicji ma przekonać widza o tym czego film nie pokazał w sposób dobitny. Oboje wspięli się na szczyt uczuć z którego samotnie żadna z postaci nie miała ochoty schodzić. Dzisiaj też zdarzają się przypadki samobójstw wśród młodych zakochanych ludzi. Tak czy inaczej bardzo przejmujące wg. mnie.

Krejzol09

Według mnie jej samobójstwo nie miało nic wspólnego z miłością do wcześniej zabitego. Myślę, że Alice wolała umrzeć jako wolna niż zostać na zawsze podporządkowaną żoną swójego oprawcy, bezwzględnego mordercy. Zwyczajnie bała się takiej niewoli.

ocenił(a) film na 10
anncolorful

Dokładnie. W przeciwieństwie do Kory, to ona zawsze wymagała opieki, była wrażliwsza itp. a tu ma w perspektywie resztę życia jako branka jakiegoś dzikiego(jak postrzegani byli wtedy Indianie, a w przypadku Maguy to akurat pasuje jak ulał) mordercy, który przed momentem zamordował jej sympatię i dosłownie ma jego krew na rękach - to przecież musiał być szok, nikt z nas nie wie co by zrobił będąc na jej miejscu, więc czepianie się, że samobójstwo było nierealistyczne jest po prostu słabe.

ocenił(a) film na 10
Krejzol09

a ja widziałem że Uncas kładl jej paluchy pod kiecke

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones