PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8423}
7,4 8 932
oceny
7,4 10 1 8932
7,5 21
ocen krytyków
Ostatni dzień lata
powrót do forum filmu Ostatni dzień lata

Piszę świeżo po seansie. Jestem przekonany że nie do końca zrozumiałem ten film. Nie byłem przygotowany na taką dawkę treści zaklętej nie w słowach a między nimi i w ujęciach które mogły mieć wiele znaczeń. Oglądałem ten obraz z pozycji człowieka szczęśliwego życiem i wydał mi się przepoetyzowany (tu chyba słowotwórstwo, bo słownik podkreślił to na czerwono); aczkolwiek gdybym się znajdował "w dołku" i dysponował siłą rzeczy większą wrażliwością w stosunku do rzeczy które widzę, jestem przekonany, że film mógłby mnie rozbić na atomy. Dopiero gdy przeczytałem posty/wątki podpięte pod ten film, zauważyłem że co chwila mamy styczność z symboliką ukazywanych obrazów, zupełnie jak u Kieślowskiego - biorąc pod uwagę trochę nowocześniejsze kino. Teraz kojarzy mi się chociażby zwierzęcy, psi nawet, wyraz twarzy Machulskiego (który grał samotnika) - jak gnał po bezkresnej plaży i z wyrytą na twarzy bezdenną radością podbiegał do bohaterki, w szczęśliwości, niczym kundel, który znalazł nowego pana (podczas seansu uważałem początkowo bohatera za osobę chorą umysłowo). Powoli zaczynam przywoływać sceny filmu w pamięci i dostrzegać niuanse. Jestem przekonany, że niedługo podejmę się znowu obejrzenia tej pozycji.

kubatogwiazda

Film opowiada o samotności i nie będzie to uproszczenie z mojej strony. Naprawdę niewiele jest produkcji, które w sposób autentyczny i surowy przedstawiają stan w jakim znajduje się człowiek. Może później się bardziej rozpiszę na ten temat (ktoś tu jeszcze w ogóle zagląda? ..hooo!)

Azdie

Zagląda, zachęcam gdy będziesz miał(a) coś więcej do przekazania ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones