PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8423}
7,4 8 932
oceny
7,4 10 1 8932
7,5 21
ocen krytyków
Ostatni dzień lata
powrót do forum filmu Ostatni dzień lata

"Ostatni dzień lata" odczytałem jako film o straconej wraz z wiekiem dziecinnej niewinności. Wojna wywiera piętno niepokojące. Nie dość, że ludzie nie zdolni są do miłości, to jeszcze stracili całkowicie dziecięcą radość życia, która oddala się od nich jak błękit przykrywany przez chmury.
Rozpaczliwe wołanie "Hop,hop!" jest już całkowicie beznadziejne, jest to wołanie za utraconą dawno młodością, wołanie, które chowa w sobie wielu z nas, a gdy zmuszeni jesteśmy do krzyku jest już najzwyczajniej za późno.
Wszystko odeszło, przeminęło. Jesteśmy rozbitkami a świat to piękny lecz często objawiający swoje złe cechy zakątek. Staramy się uciec, wyalienować, ale zawsze jesteśmy pokonani poprzez swoją pokorność wobec losu.

zdrojek

Lepiej bym tego nie ujęła...to wołanie ''Hop, hop !'' rozdziera serce.

ocenił(a) film na 10
zdrojek

podpisuje się pod tym. Ale sądzę że nie tylko wojna wywiera nas piętno. Uważam że równie dobrze można byłoby taki film nakręcić dzisiaj (nie mówię że tak świetnie nakręcony) ale wszystkie ludzkie uczucia, nadzieje i pragnienia nie zmieniają się nigdy nie zależnie od sytuacji. Różnią się historią i powodami dla których tak się dzieje ale reszta pozostaje nie zmieniona. Jako facet, rzadko płacze na filmach ale ten mnie rozbił totalnie, może dlatego że widziałem wiele w nim autobiograficznych wstawek. Tak czy siak jeden z najlepszych filmów jakie miałem przyjemność obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones