PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681201}
3,8 2 009
ocen
3,8 10 1 2009
1,4 5
ocen krytyków
Ostatni klaps
powrót do forum filmu Ostatni klaps

Wydaje się jakby prawie wszystkie filmy Mariusza Pujszo powstałe od czasu "Comme des rois" były swego rodzaju paradokumentem przedstawiającym jego własną biografię. Wielu tego nie łapie, ale wielcy artyści też za swego życia nie byli rozumiani lub tworzyli w nieswojej epoce. Na twórczość Mariusza Pujszo należy spojrzeć z szerszej perspektywy a zrozumie się, że jego filmy nie do końca są czystymi gatunkowo komediami lecz gorzką tragikomedią przedstawiającą życie każdego z nas. Pod lekkim uśmiechem, który kroi się na naszej twarzy na widok wygłupów, wpadek i gagów w filmach Pujszo, kryje się także uczucie tożsamości gdyż spotykamy się z tym na co dzień w naszych własnych doświadczeniach.

Ile razy kończyło się oglądać "dobry" film, który tak naprawdę po wyłączeniu telewizora, lub wyjścia z kina wyparowywał nam z głowy?! Otóż, filmy Pujszo takie nie są. Efekt filmów autora wpływa różnie na widza ale nie da się ukryć, że pozostaje w pamięci wywołując różne emocje. Dlatego też atakujemy jego filmy albo je kochamy, ale w większości taki był zamiar autora, który stara się wywołać dyskusję na temat własnej twórczości i dając zastanowić się widzom stawiając ich po przeciwnych stronach barykady.

8lols

Czy nie są dobre... moze rzecz gustu, jednka polisz kicz projekt narobił trochę szumu w tym całym Cannes, były tłumy.
A co do biograficznosci - Tutaj ten główny bohater - sławoj chyba tez bedzie nieco biograficzny.

ocenił(a) film na 10
8lols

Nie do końca się z tym zgadzam. Każdy ma swój gust.

8lols

Zgodzę się z Twoją opinią, ponieważ sam mam takie odczucie co do twórczości tego Pana. Jednak tak jak napisały już tutaj inne osoby, każdy ma swój gust i nie musi się z tym zgadzać.

8lols

Wielu artystów zamieszcza w swoich dziełach elementy biograficzne. Zazwyczaj są to pisarze, ale nie tylko - postępują tak również filmowcy. Daje to odbiorcom jakby namiastkę rzeczywistości i szansę na utożsamianie się z twórcą.

ocenił(a) film na 10
8lols

Dokładnie, Pana opinia to strzał w 10 z moimi poglądami, ale jak wiadomo każdy ma swoją wyrobioną opinię :)

ocenił(a) film na 9
8lols

Zgadzam się z Pana opinią. Uwielbiam filmy, które zostają w głowie, takie, jak chociażby filmy właśnie Pana Pujszo. Poza tym, uwielbiam elementy biograficzne w filmach. Lubię wiedzieć, że coś było naprawdę.

8lols

Zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 3
8lols

Nie do końca się z tym zgadzam. Dla mnie dobry film to taki, który przede wszystkim zostaje w pamięci. Reszta jest do zaakceptowania, dla zajęcia chwilowo uwagi. :)

8lols

To prawda nie raz ogląda się film apotem nie pamięta o czym on był. Też zauważyłam wątki wplatane z jego życia w historie jakie przedstawia.

ocenił(a) film na 10
8lols

Zgadzam się, że te filmy wywołują emocje długo po ich obejrzeniu, jak i zostają w pamięci. Biografia także robi swoje

ocenił(a) film na 8
8lols

W pełni się zgadzam z opinią autora tego posta, uważam, że wszystkie filmy wspomnianego reżysera to świetne produkcje i to, co mogę polecić wszystkim jego odbiorcom to po obejrzeniu filmu zastanowić się nad jego treścią i odnieść ją do własnego życia - to jest magiczne, że w każdym przypadku znajdzie się jakiś element wspólny dla konkretnego bohatera filmu i widza.

ocenił(a) film na 8
8lols

zgadzam się w całej rozciągłości

8lols

Wiem że zostanie to ujęte za klakierstwo ale co tam nie da się ukryć konto założyłem dziś bo wczoraj oglądałem w Bajce ten film i wiele się nasłuchałem o Pujszo. w sumie nie oglądałem jego filmów ale po tym na pewno z miłą chęcią zobaczę inne

ocenił(a) film na 1
mikszy

Przyznam się szczerze, że uwielbiam trolować filmy Pujszy. Zawsze po premierze zaglądam na forum i z perwersyjną radochą czytam takie "dyskusje" jak powyżej. I zawsze mam wrażenie, że to Pujszo we własnej osobie używając różnych kont komplementuje filozoficzne aspekty swych arcydzieł.

K... stary, twoje ego jest wielkie jak jądro Drogi Mlecznej. Ty NAPRAWDĘ wierzysz, że te twoje filmowe pierdy są wielkie i przejdą do historii! Jesteś gość, po prostu. Wierzysz w swoją moc!!! Pozdrawiam!

niniwa1974

człowieku oglądasz same horrory dramaty co ty możesz wiedzieć o komedii ja nie ukrywam że założyłem konto po obejrzeniu filmu a ty ukrywasz niechęć do pujszo i w czym masz problem ja oceniłem film na sory nie oceniłem tylko się wypowiedziałem a ty pewnie nawet na filmie nie byłeś zresztą większość filmów oceniasz na 7/10 albo niżej i większość tych filmów nikt nie oglądał chcesz tym pokazać swą odmienność dajesz rade udzielaj się dalej i zejdź ze mnie pierwszy raz na Filmweb i już po mnie jadą banda ..

niniwa1974

A jakim cudem oceniłeś(aś) Emmanuelle Seigner na ! na mózg ci padło ?

mikszy

chodziło o 1

niniwa1974

tak się dokładniej przyjrzałem twojemu profilowi żal

ocenił(a) film na 7
8lols

sami klakierzy ale rzeczywiście film inny i nawet ok jak ktoś daje 1 to na pewno hejter ale 10 to też za dużo . 7 to sprawiedliwa ocena a filmy Pujszo obejrzyjcie sami zapamiętacie na pewno.

8lols

"Obejrzałem 'Ostatni Klaps'. Założę konto na Filmwebie, żeby napisać wszystkim, jak świetny to film." Z samej tej dyskusji 5 osób wpadło na ten pomysł 29 maja. Zajebista rozkmina. Ktoś tu bierze ludzi za debili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones