PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231584}

Ostatni król Szkocji

The Last King of Scotland
7,5 86 276
ocen
7,5 10 1 86276
6,8 17
ocen krytyków
Ostatni król Szkocji
powrót do forum filmu Ostatni król Szkocji

Gra tego aktora w tym filmie jest naprawdę rewelacyjna. Idealnie odwzorował szaleńca, który co chwile zmienia zdanie, wszędzie widzi spisek i zamach i ma po prostu nie po kolei w głowie. Jego przemowa z początku filmu, bardzo przypominała niektóre wystąpienia Hitlera, chyba mocna gestykulacja i krzyk jest wspólną cechą wszystkich dyktatorów, którzy są tyranami.

Co do samego filmu: początek i środek bardzo dobre. Ciekawe, wciągające. Jednak koniec (ostatnie 30 min) były jak dla mnie trochę mdłe, chociaż scena w szpitalu była mocna. Wiem, że film miał być realistyczny, dlatego nie powinno się oczekiwać jakiegoś sensacyjnego zakończenia. Tak naprawdę ten obraz miał być chyba jak najlepszym odzwierciedleniem tego co się działo w Ugandzie, dlatego część osób, tak jak ja, może być trochę "zasmucona" końcówką która jest po prostu realistyczna, bez żadnych fajerwerków i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności.
Daje mocne 7, gdyż mimo wszystko brakowało mi tego czegoś pod sam koniec filmu. Bez Whitakera, ten film byłby średni. Mogło być więcej okrucieństwa, mordów, co by jeszcze prawdziwej pokazało Ugandę w tamtych latach. Bardzo dobrze pokazali samego Amina, ale Ugandę ubrali zbyt "kolorowo". Albo robimy film bardzo realistyczny, albo coś w stylu Niezniszczalnych :P A tu zbyt wyśrodkowali.

ocenił(a) film na 8
Dregon

zgadzam sie1 W ogóle Whitaker to dla mnie jeden z ulubionych aktorów, ma coś takiego, ze chce sie go oglądać czyt charyzmę

alert_fur_Cobra

to jeden z najlepszych aktorów hollywood,moim zdaniem.

Dregon

No tak, ale w filmie pokazano wydarzenia niejako z perspektywy tego młodego lekarza. On przez dłuższy czas nie wiedział co działo się za tą piękną fasadą (np. o morderstwach opozycjonistow etc. dowiedział się ze zdjęć). W filmie doskonale pokazano jak dyktator nim manipulował i stopniowi wciągal coraz bardziej w politykę kraju. Natomiast Nicholas gdy już miał świadomość co się dzieje stracił entuzjazm dla poczynań prezydenta i towarzyszył mu jedynie ze strachu i braku możliwości ucieczki. Podobał mi się sposób w jaki pokazano to przejście od fascynacji głównego bohatera postacią przywódcy, aż po odrazę i strach.
Świetny film!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones