PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229074}

Ostatni legion

The Last Legion
5,9 22 545
ocen
5,9 10 1 22545
Ostatni legion
powrót do forum filmu Ostatni legion

Taa... Ci co narzekali na błędy historyczne w Braveheart powinni obejrzeć Ostatni Legion. Przy
nim Waleczne Serce to niemal film dokumentalny :)
Ja tam nie zwykłem traktować filmu rozrywkowego jako źródło wiedzy, stąd nie przejmowałem
się zbytnio brakiem realizmu i sensu w sumie też (dobra jest śmierć rodziców głównego
bohatera: "jestem najważniejszą osobą w mieście, więc tak sobie po prostu wybiegnę do
odstrzału! O, trafili mnie, umarłem". "O, jestem drugą najważniejszą osobą w państwie,
właśnie zabili mojego męża, jego ciało znajduje się idealnie na widoku... Pobiegnę do niego
na pewną śmierć bez żadnego sensownego powodu!" - o ile dobrze zapamiętałem.
Ostatni Legion to sympatyczna przygodówka z niezłą obsadą, słabym raczej aktorstwem (Ben
Kingsley udaje Gandalfa i robi z siebie Merlina Białego, zaś Colin Firth próbuje być bardzo
groźny, ale niezbyt mu się to udaje z powodu jego sympatycznej, misiowatej twarzy. Dobrze, że
chociaż hinduska jest ładna) i niezłymi scenami walki.
Dodać do tego raczej nudnawy początek - i mamy w sumie nienajlepszy, ale też nienajgorszy
film, ot, na popołudnie. Można obejrzeć, jak nie ma nic lepszego. I tak leci na Filmboksie
gdzieś tak ze trzy razy dziennie.

Bernierdh

chcącemu nie dzieje się krzywda

ocenił(a) film na 5
Bernierdh

Matka osłoniła syna, bo leciała na niego dzida.

ocenił(a) film na 6
Raelk

A, to sorki.

ocenił(a) film na 5
Bernierdh

Źle zostało to pokazane, ale chłopaka obudziły krzyki. Zaciekawiony wyszedł przed drzwi i wtedy zaczął się atak Gotów. Trochę go to zamurowało, powoli sam zaczął się cofać, a z domu wyskoczył w obronie ojciec. Matka go obejmowała i oglądali sobie jak wielką mają przewagę liczebną barbarzyńcy. Następnie sekwencja odpadania z walki żołnierzy rzymskich zakończona śmiercią ojca strzałem z topora. Mały cezar podbiega do konającego, odsłaniając swoją pozycję, a potem rzut włócznią i bohaterska matka poświęca swoje życie.
Wszystko w scenariuszu pewnie miało jakąś logikę zdarzeń. Nieudolna realizacja sprawiła, że również ja początkowo nie zauważyłem sensu w postępowaniu ojca. Przeprosiny odrzucone, bo nie masz za co przepraszać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones