PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846784}

Ostatni list od kochanka

The Last Letter from Your Lover
6,4 10 504
oceny
6,4 10 1 10504
Ostatni list od kochanka
powrót do forum filmu Ostatni list od kochanka

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

Rozumiem, że ekranizując książkę trzeba okroić historię i wprowadzić kilka zmian, ale w tym przypadku twórców trochę za bardzo poniosło. Zupełnie zmienili bohaterów przez co cały film zrobił się bardzo banalny i po prostu słaby. Dwa przykłady, które najbardziej mnie zirytowały:
- Jennifer nie chce poruszać tematu listów, ale dzwoniąc przestawia się, a przy kolejnej okazji wyznaje jak nazywał się kochanek
- tłumaczenie Anthonego, że nie szukał jej, bo uszanował jej decyzję

Obsada jak dla mnie też zupełnie nie trafiona, brakowało mi chemii między aktorami.
Może zrobiłam błąd najpierw czytając książkę, ale w przypadku ‚Zanim się pojawiłeś’ nie było to problemem, więc liczyłam na to, że tutaj również film mi się spodoba.

Dzej_dzej_

Mam podobne odczucia. Historia została spłycona. Przecież Jennifer miała 'haka' na swojego męża. Inaczej sobie ją wyobrażałam. W książce widziałam ją jako kokietkę w towarzystwie i tego mi zabrakło. Czekałam na zdemolowanie gabinetu męża, jego zakochaną sekretarkę z firmy, która go kryła i przechowywała listy a tu nic.
Jennifer poleciala do Afryki za Anthonym, miała wsparcie Moiry, która też miała swoją osobistą historię a tu znowu nic...
Czytając książkę miałam wrażenie, że romans dziennikarki z żonatym facetem a historia z przeszłości idą ze sobą w parze, że to ma jakieś znaczenie i morał a tu kolejne nic. Totalne pominięcie wątku.
Czuję wielki niedosyt....

ocenił(a) film na 5
palecznikov

Idealne określenie, że spłycili całą historię. Jennifer w książce miała charakter, a tu taka miałka, nie wiem czy to wina Shailene czy scenariusza, dla mnie była strasznie sztywna i nienaturalna. Tak samo w książce dziennikarka była kochanką, dlatego ta historia ją poruszyła i musiała wiedzieć jak się skończyło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones