PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846784}

Ostatni list od kochanka

The Last Letter from Your Lover
6,4 10 504
oceny
6,4 10 1 10504
Ostatni list od kochanka
powrót do forum filmu Ostatni list od kochanka

film nierówny

ocenił(a) film na 5

Część z lat '60 o wiele lepsza od części współczesnej. Obada Woodley Turner i ich historia bije na głowę współczesne związki macdonaldowe. Fantastyczne zdjęcia i scenografia.
Gdyby przyłożyć większą wagę do współczesnego romansu, lepiej go zakotwiczyć, byłby film wybitny a tak jest tylko średni.

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Nie wiem czy byłby wybitny ale na pewno miałby lepszą notę u mnie. ;-) Zgadzam się, że lata 60-te zachowują aurę romansu, nawet dialogi,choć ubogie rozpisane są lepiej. Natomiast współczesność wypada źle. Dialogi( tłumaczenie też)tragicznie nietrafione, rzekłabym nawet, że prześmiewcze,co już stawia ten film w niekorzystnym świetle. Niezrozumienie scenarzysty dla współczesnego trzydziestolatka, jego uczuć,emocji..nie powinno kłaść filmu o miłości.
Zwłaszcza,gdy na scenę z lat 60-tych wkracza para interesujących i nietuzinkowych aktorów.
Zupełnie nie zrozumiałam tej koncepcji. Szkoda zjawiskowej Woodley i niegrzecznego Turnera.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
LapisLazuliLL

W zalewie powszechnej szmiry ze znaku "super bohaterów" czy "sensacji" dobry film obyczajowy z wątkiem romansu jest jak źródło wody na pustyni. Niestety nie ten. Trafnie wytknęłaś/wytknąłeś fatalne dialogi w części współczesnej i brak zrozumienia współczesnych młodych ludzi. Ironicznie można dodać brak wątku "wzięli som'e i uprawiali sex" w części XXIw.

ocenił(a) film na 5
nawieczor

Oglądam wiele gatunków. Przede wszystkim dramaty ale nie pogardzę żadnym. Od każdego jednak filmu mam jakieś oczekiwania. Mniejsze,gdy to ma być rozrywka,rzecz jasna.
Melodramatów widzę wokół siebie tyle(..), że po ten gatunek sięgam rzadko. Niemniej,nie mogę się zgodzić, że trudno o dobry obyczaj,bo dość sporo ich,choć to niekoniecznie amerykańskie produkcje. Polecę mojego ulubionego reżysera Asghar Farhadi. Z łatwością znajdziesz .
Pozdrawiam.
Ps.forma osobowa łamana nie była konieczna hehe (taki mały prztyczek-sorry)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones