PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8432}
6,7 538
ocen
6,7 10 1 538
Ostatni strzał
powrót do forum filmu Ostatni strzał

Pierwszy opis filmu wzięty jest chyba z epoki PRL. Chodzi o określenie "szef bandy". Według mnie Ziarno jest byłym żołnierzem wyklętym, z tych którzy po 1945 roku podjęli walkę z Sowietami i "władzą ludową". W minionej epoce określano ich mianem bandytów, sądzę więc, że inna nomenklatura w filmie by nie przeszła. Przyznaję jednak, że film nie trąci zbytnią propagandą, zapewne dlatego, że powstał po odwilży 56 roku i zrobił go człowiek z akowską przeszłością. Stanisław Jasiukiewicz świetnie oddał dramat człowieka, dla którego nie było i nie będzie miejsca w nowej rzeczywistości. Jest jeszcze jedna ciekawostka, otóż Ziarno nosi pierścionek z orłem w koronie. Widać to w scenie, kiedy zdejmuje z ręki pierścionek i chowa do kieszeni. Podobny pierścionek ( z orłem w koronie ) dostaje od swojej dziewczyny akowiec Marcin w filmie Wjady nakręconym na motywach powieści tegoż Rylskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones