PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300977}

Ostatni zjazd

Last Exit
6,1 275
ocen
6,1 10 1 275
Ostatni zjazd
powrót do forum filmu Ostatni zjazd

Obejrzałem dzisiaj sobie ten film w tv i muszę powiedzieć, że zaciekawił mnie. Może nie z powodu niesamowitej fabuły, super zdjęć czy też gry aktorskiej. Jest w tym filmie jedna rzecz, która powoduje, iż film wciąga i zmusza do myślenia. A mianowicie prawda. Film bardzo trafnie ukazuje tzw codzienny pęd, który dotyczy coraz większej ilości ludzi. Pozornie normalne osoby pod wpływem zbiegu nieprzewidzianych wydarzeń są w stanie zrobić rzeczy niemożliwe (to w sumie nawiązanie do wspomnianego Upadku aczkolwiek tak daleko w porównaniu bym nie poszedł). Jednocześnie to przestroga przed tym jak łatwo w tym całym owczym pędzie ku karierze można zatracić prawie wszystko. Jest to przykre, ale wiele podobnych obrazków można zaobserwować na co dzień. Traktowałbym ten film raczej jako pewnego rodzaju manifest przeciwko takiemu kierunkowi w którym zmierza świat, aniżeli wielką formę artystyczną. Manifest moim zdaniem trafny. Za to daje 7.

pawkna

Masz racje film zmusza do myślenia. Bardzo dobra gra aktorska. Film z bogatą fabułą o zaskakującym zakończeniu.

ocenił(a) film na 3
georgeoff

Tzn w którym momencie zmusza?

pawkna

niby miałam nie oglądać, ale jakoś w końcu obejrzałam
niby mnie nie wciągnął, ale myślałam jeszcze z pare godzin od seansu o tym co zobaczyłam
niby nic odkrywczego i widowiskowego, ale jakoś mnie do siebie przekonało
i dlatego sądze że film można obejrzeć,
pozycja nieobowiązkowa, ale ciekawa w odbiorze :D

ocenił(a) film na 7
pawkna

zgadzam się : film wciąga , patrząc na zmagania głównych postaci rzeczywiście można je odnieść do siebie , do życia w owczym pędzie

pawkna

Nie wiem czy ten film jest manifestem przeciwko czemukolwiek. Może po prostu jest to dość posępny obrazek zwykłego, ciężkiego życia. Życia w którym wszystko może się rozpaść jak domek z kart z powodu kilku z pozoru mało znaczących zbiegów okoliczności. Bardzo niewiele jest filmów o takiej tematyce, jedynie "Upadek" z Michaelem Douglasem przychodzi mi do głowy(u też katalizatorem totalnej qurwicy są korki i upał). Chciałbym móc oglądać więcej takich filmów, ale pewnie nie mam za bardzo na co liczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones