PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=735683}
7,6 130 440
ocen
7,6 10 1 130440
8,3 50
ocen krytyków
Ostatnia rodzina
powrót do forum filmu Ostatnia rodzina

Prosty film o przemijaniu. Perfekcyjne kreacje aktorskie w przypadku głównego trio. Według mnie na szczególną uwagę zasługuje Aleksandra Konieczna, która mimo iż zasłaniana jest przez męża i syna pełni w tym filmie jak i w owej rodzinie najważniejszą rolę. Cała historia opowiedziana za pomocą nudnych, powtarzających się kadrów zostawia ogromne pole do interpretacji. Skłania do przemyśleń i odniesień we własnym życiu. Film praktycznie bez tezy o obcowaniu człowieka ze śmiercią.

ocenił(a) film na 5
Jakub1990_filmweb

Aleksandra Konieczna może i świetnie zagrała, ale nie uważam, żeby była tu najważniejsza. W ogóle, ja ten film traktuję jako luźną inspiracje rodziną Beksińskich, a nie rzeczywistą ich historię. To NIE jest film o Beksińskich!, wbrew temu co pojawia się na początku filmu.

W filmie, wiele wydarzeń zostało do bólu uproszczonych. Tomasz pokazany w sposób jakby był niepełnosprawny. Zdzisława można polubić, ale w gruncie rzeczy to dziwak. Tylko Zofia została tu pokazana jako uosobienie dobra....

Kto cokolwiek interesował się życiem tych ludzi wie, że tak nie było. Ja po przeczytaniu kilku książek, artykułów, wysłuchaniu setek nagrań z ich udziałem uważam że;

Zofia Beksińska - dobrze wychowana, konserwatywna, spokojna, zrównoważona, rodzinna, prostolinijna, nieufna, archaiczna, przyziemna, niższy intelekt ( w porównaniu z mężem i synem), pozbawiona poczucia humoru.

Tomasz Beksiński - depresyjny nie chcący się leczyć, paranoik, pesymista, nietolerancyjny, niezrównoważony, nieprzewidywalny, oryginalny, inteligentny, zniewieściały, skrajny, arogancki, dziecinny, megaloman, bystry, dokładny, z poczuciem humoru, zamknięty, żyjący w swoim świecie, introwertyczny.

Zdzisław Beksiński - utalentowany, oryginalny, zdystansowany, erudyta, intelektualista, bardzo inteligentny, meloman, z poczuciem humoru, gadatliwy, zamknięty, nieufny, introwertyk, głęboki pesymista, depresyjny i paranoik w granicach normy:), tolerancyjny.

To tylko moja opinia. Można się z nią nie zgadzać.
Zdzisław Beksiński nie nadawał się ani na męża ani na ojca. Tomasz dzięki Bogu nie założył rodziny. Tomasz był jakby nie do końca udaną kopią swojego ojca. Zofia z nich wszystkich była najnormalniejsza, ale i najzwyklejsza. Nie pasowała do tego wszystkiego. Nic dziwnego, że była nieszczęśliwa.
Chociaż paradoksalnie na pewno się kochali, to nie był tradycyjnie pojmowany związek, a Tomek zdecydowanie nie ułatwiał im życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones