PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=213651}

Ostrze włóczni

End of the Spear
6,5 513
ocen
6,5 10 1 513
Ostrze włóczni
powrót do forum filmu Ostrze włóczni

Nieufnie podchodzę do wszelakich produkcji reklamowanych hasłem "oparte na faktach", bo zwykle mało co tam się zgadza z autentycznymi wydarzeniami. Nie wiem ile tu ubarwiono, ale dwie białe kobiety kroczące z dzieckiem na rękach do tubylców, którzy zadźgali ich mężów to dosyć osobliwy widok.

Niezależnie od tego jak szlachetne pobudki kierowały twórcami, to filmik wyszedł mocno naiwny i ugrzeczniony. Wszystkie indiańskie kobiety mają zakryte piersi, jak na plaży w purytańskim USA. Dzikie plemię ma być wyjątkowo okrutne, ale musimy przyjąć to raczej na wiarę, bo prawie cała przemoc jest maskowana - można to odczuć zwłaszcza w scenie masakry, która w zamierzeniu powinna być chyba wstrząsająca.

Aktor grający niejakiego Mincayani z europejskimi rysami twarzy wyraźnie odcina się od reszty wyglądających dosyć autentycznie Indian, zaś jego wychowana wśród białych siostra o urodzie z brazylijskiej telenoweli w niczym nie przypomina kobiet z wioski...

Kończąc powiem jeszcze, że sypie się druga połowa - następującym po sobie scenom brak wyraźnej osi dramatycznej. Z początku jest zaś wcale nieźle...

użytkownik usunięty

ja sądzę także, że ost scena to katastrofa. dzieje się ona jakieś 25 lat później a aktorzy wyglądają jak wyglądali na początku filmu. kiepska charakteryzacja ;/
podkład muzyczny -świetny:)

ocenił(a) film na 6

film niezły wiadomo muzyka i zdjecia duży plus ,tresc filmu tez nie była zła .Ogólnie dobrze sie oglądało

ocenił(a) film na 6

Też mnie to raziło ale Mincayani nie wie ile ma lat to zapomniał sie zestarzeć.Nadrobił pózniej. ;)

ocenił(a) film na 5

Słuszne spostrzeżenie. Brak zdrowego rozsądku u kobiet, które decydują się żyć z dzikim plemieniem i to w dodatku z małym dzieckiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones