PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699042}

Otwórz mi drzwi

Do-hee-ya
6,7 333
oceny
6,7 10 1 333
Otwórz mi drzwi
powrót do forum filmu Otwórz mi drzwi

Mocno mnie zdziwił brak zgrania sfery niewerbalnej z werbalną, gdy Dohee stała w łazience z Yeong-nam i w 39:05 minucie filmu powiedziała "własna matka mnie porzuciła" ( "My own mother abandoned me" ) i się uśmiechnęła z radością. Zastanawiam się, czy jej wypowiedź została źle przetłumaczona z koreańskiego ?? Przecież w tym stwierdzeniu nie ma nic pozytywnego, a to nie był nerwowy uśmiech, tylko taki - radosny....

ocenił(a) film na 6
wombat_girl

SPOJLER
SPOJLER (tylko dla tych co widzieli film:))

Mnie przez cały film się wydawało, że założeniem jego twórców było ukazanie Dohee jako dziecka ze zwichrowaną psychiką. Prawdopodobnie przyczyniła się do śmierci swojej babci, pod koniec filmu wrobiła przybranego ojca w molestowanie seksualne. Także policjant, który na końcu filmu odwozi Yeong-nam, mówi jej, że to dziecko jest potworem. Świadczy to o tym, że było z nią coś nie tak. Zastanawia mnie tylko, że skoro była taka sprytna i przebiegła, to czemu na komisariacie policji, gdy ją przesłuchiwano w sprawie tego co robiła z nią Yeong-nam, zachowuje się dziecinnie i wpędza ją w kłopoty (może miała to wszystko ukartowane?).
W scenie, o której wspominasz pada słowo matka po koreańsku, więc raczej jest dobrze przetłumaczone. Pytanie, dlaczego ona się śmieje? Dlatego, że ma nie równo pod sufitem? Według mnie Sae-ron Kim słabo zagrała swoją rolę. Ciężko rozgryźć postać, którą zagrała. Może obejrzę sobie jeszcze raz ten film i wychwycę więcej niuansów związanych z jej postacią.

ocenił(a) film na 6
Dynablaster

Nie sądzę, żeby zamierzeniem twórców było ukazanie postaci dziecka z wypaczoną psychiką, raczej odwrotnie - dziewczynka była normalna, co miały pokazać scenki z tańcem, natomiast zachowania ekstremalne, do których się posunęła, były jedynie konsekwencją wychowywania się w patologicznym środowisku i czerpania z negatywnych wzorców.

Myślę, że scena z przesłuchaniem jest bez drugiego dna - ojciec kazał kłamać córce, a ona nie wiedziała, jakie będą tego konsekwencje i mówiła to co musiała. Później zorientowała się, że można łatwo kogoś wrzucić za kratki i po prostu wykorzystała "wiedzę" przekazaną jej przez ojca do tego, żeby go wrobić.

ocenił(a) film na 6
snake1410

Pewnie masz rację, ale i tak nie do końca rozwiałeś moje wątpliwości. Wszystko właśnie za sprawą tej jednej sceny z ojcem. Mała bohaterka była w niej strasznie wyrachowana, w porównaniu z tym, jak wcześniej się zaachowywała. Może rzeczywiście doszukuję się nie wiadomo czego...

ocenił(a) film na 6
Dynablaster

To proste, wybrala lepsza przyszlosc :)

ocenił(a) film na 8
Dynablaster

Policjantkę wrobiła nieświadomie, ponieważ starała się dokładnie przekazać jak dobrze czuła się w jej towarzystwie, później zorientowała się do czego to doprowadziło i postanowiła to naprawić wrabiając ojczyma.

użytkownik usunięty
wombat_girl

W wersji jaka ja obejrzałam pada w tym momencie stwierdzenie: "On nie kocha mnie, ani mojej mamy"(i uśmieszek).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones