PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568581}

Oz: Wielki i Potężny

Oz: The Great and Powerful
6,1 61 430
ocen
6,1 10 1 61430
5,3 15
ocen krytyków
Oz: Wielki i Potężny
powrót do forum filmu Oz: Wielki i Potężny

Alicja w krainie czarów Tima Burtona czy Oz Wielki i Potężny Sama Rami'ego?
Który film bardziej przypadł wam do gustu?

ocenił(a) film na 5
Anastazja315

Alicja... oz zupełnie mi się nie podobał a nawiązując do wypowiedzi którejś osoby wyżej to kapelusznik zapadł mi w pamięć przez to dręczące go pytanie: "co łączy gawrona i sekretarzyk?" (tak szczerze to beznadziejnie głupie pytanie)

Anastazja315

Zdecydowanie Alicja. Oz był niedoszlifowany.

Anastazja315

Alicja :D

Anastazja315

Raimi nakręcił kiedyś "Martwe Zło", Burton "Big Fish". W tamtych czasach to byłaby rywalizacja, teraz z tym "Ozem" i "Alicją", to jest co najwyżej niezdarne KSW.

ocenił(a) film na 6
farba_plakatowa

Lepiej bym tego nie podsumowała :D

ocenił(a) film na 7
Anastazja315

A ja powiem Hook :)
Jakby nie było podobna tematyka. Jeżeli miałbym wybrać pomiędzy tymi dwoma to Oz.

ocenił(a) film na 6
rskrzyniarz

zdecydowanie Alicja

użytkownik usunięty
Anastazja315

Również stawiam na "Alicję..."

ocenił(a) film na 4
Anastazja315

Ani jeden, ani drugi mnie nie zachwycił, ale Alicja lepsza.

ocenił(a) film na 8
Anastazja315

Oz duzo lepszy. Alicja bez klimatu

ocenił(a) film na 6
Krystian1984

Alicja bez klimatu ?!?!

Anastazja315

Jak dla mnie zdecydowanie lepsza Alicja.

Anastazja315

Stanowczo, jak dla mnie, Alicja o niebo lepsza.

ocenił(a) film na 6
Anastazja315

zdecydowanie Alicja

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tragta

Alicja, w Ozie zabrakło mi bardziej tego że Oz nie był czaordziejem i to był dla mnie wielki minus ----

filmowy_laufer

Zrobię Ci spoiler musicalu z '39 i oryginału:
Właśnie o to chodziło, że Oz nie był czarodziejem, a jedynie iluzjonistą.

Moim zdaniem Oz. Bajka, ale o wiele przyjemniejsza od historii nastolatki ratującej świat wzorem co drugiej nowej powieści „fantazy”.

ocenił(a) film na 8
Anastazja315

Alicja :))

ocenił(a) film na 7
Anastazja315

Alicja byla fajniejsza

Anastazja315

Generalnie obydwa filmy były nędzno-średnie pod każdym względem.

Anastazja315

Alicja w Krainie Czarów zdecydowanie. W Alicji obsada naprawdę się spisała, dubbing polski można powiedzieć udany (choć nie wiem czy coś jeszcze może przebić dubbing Drogi Do El Dorado). Jakoś fabuła w Oz. Wielki i Potężny nie zwaliła mnie z nóg, naprawdę bardzo średnia. Jakiś przekaz miało oraz niektóre sceny były ciekawsze, ale i tak dla mnie Alicja lepsza.

ocenił(a) film na 6
Anastazja315

Alicjaaaaa... ♥

ocenił(a) film na 6
Anastazja315

Z dwojga złego: Oz

ocenił(a) film na 8
Anastazja315

Myślę, że obydwa filmy nie powalają na kolana, ale przyjemniejszy jest chyba Oz. Alicja bardzo mi się spodobała w 3D w kinie, natomiast przy powtórnym obejrzeniu w domu film dla mnie trochę stracił. Książka była, moim zdaniem, ciekawsza i raczej jej przesłanie nie było tak banalne jak w filmie. Oz powstał na podstawie świata bajki dla dzieci(Alicja w moim mniemaniu nie do końca jest dla dzieci) i przekazuje uniwersalne wartości. Podsumowując: Alicja jako historia z 2 dnem nie do końca przekonuje, mimo świetnych aktorów i pięknej oprawy wizualnej, natomiast Oz, który miał bawić i nieść morał spełnił te oczekiwania. Oczywiście to moje subiektywne odczucia:) Muszę kiedyś obydwa obejrzeć jeden po drugim i przemyśleć to pytanie:)

Anastazja315

zdecydowanie Oz. Alicja mino znakomitej obsady niczym mnie nie zachwyciła za to Oz ujął mnie świeżością

Anastazja315

oz lepszy

Anastazja315

Zdecydowanie Oz :D

Anastazja315

Alicja w Krainie Czarów :)

ocenił(a) film na 6
Anastazja315

oczywiście że Alicja. Ten Oz to jakaś porażka. Dałam 6 jedynie ze względu na wspaniale przedstawiony graficznie świat. Mila wypadła okropnie, podobnie zresztą jak reszta aktorów, wgl dubbing polski zepsuł mi oglądanie całego filmu, już w życiu nie sięgnę po dubbing (nie miałam wyboru).

Anastazja315

Alicja ;)

Anastazja315

Alicja :)

ocenił(a) film na 8
Anastazja315

Oz. ;) Alicja jak na Burtona mnie rozczarowała...

ocenił(a) film na 7
Anastazja315

Alicja :)

Anastazja315

Oz pozytywnie mnie zaskoczył...jednak Alicja wg mnie o wiele lepsza ( wspaniały Burton' owski klimat, świetne postacie, lepsza gra aktorska)

ocenił(a) film na 2
Anastazja315

Zdecydowanie Alicja... Oz no cóż mocno mnie rozczarował ...

ocenił(a) film na 7
Anastazja315

Zdecydowanie Oz! Alicja została pozbawiona całej magii, zawartej w fenomenalnej książce, obdarta z czarodziejskości, natomiast tutaj przynajmniej zmieniono tytuł, sugerując, że to jednak nieco inna bajka... ;) Przeszkadza mi jednakże obsada "płci pięknej" - blondynka niekoniecznie musi być dobra i NAJŚLICZNIEJSZA - w "Ozie" złe czarownice są o niebo piękniejsze od tej dobrej! :) Ale to oczywiście rzecz gustu. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones