PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297790}

Półmgła

Polumgla
6,7 1 056
ocen
6,7 10 1 1056
Półmgła
powrót do forum filmu Półmgła

po raz kolejny

ocenił(a) film na 8

zaskoczyła mnie średnia ocena filmu...6 z hakiem za bardzo dobry film? Nie rozumiem tego ale cóż, może nie każdy docenia to, ze "noworuskie" filmy nie bywają już takie dobre, a ten jest inny, niezwykły! Film pokazujący "niemca-diabła" z lepszej strony? Przeciez rosyjskie filmy o wojnie zawsze pokazywały Niemca jako przyczynę wszelkiego zła na świecie. Mimo 2005 to nadal jest osiągniecie! Ja daje 8/10

ocenił(a) film na 8
zabciamuaa

Mnie też zaskoczyło. Piękny, prosty film. Tragiczne losy zwykłych ludzi na tle okrutnej historii. Wzruszył mnie bardzo. Ja też dam 8/10

ocenił(a) film na 8
zabciamuaa

Półmgła film ma klimat ;)

Obraz godny uwagi wgl Hans jest zajebisty ;p

Rosyjskie cz radzieckie kino jest normalnie świetne ;D polecam Idź i Patrz ;)

ocenił(a) film na 7
zabciamuaa

Myślę żę ocena jest sprawiedliwa. Dałem mu 7 za klimat. Jest bardzo klimatyczny (jak prawie całe kino rosyjskie). Trochę naiwny i jedno wątkowy ale wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 10
zabciamuaa

Gdyby Doda pokazała plastikowe cycki to byłoby 11/10 ... tak to już bywa. Ludzie nie wiedzą co dobre.

ocenił(a) film na 7
zabciamuaa

niemcy zostali w tym filmnie dobrze ukazani dlatego, że produkcja jest niemiecko, rosyjska xD
według mnie sprawiedliwa ocena to 7/10: film jednowątkowy z troche rozwlekłą, miejscami nudną akcją, ale z pięknymi ujęciami, ciekawym ukazaniem więzi międzyludzkich i specyficznym klimatem :)

ocenił(a) film na 8
qazedc0

Fakt , sporo tu politycznej poprawności. Zarówno po stronie rosyjskiej jak i niemieckiej nie brakowało fanatyków , którzy potrafili namącić.Tutaj też takie postacie są ( Czumaczenko po stronie rosyjskiej, i szef budowniczych po stronie niemieckiej), ale ledwo zarysowane. W rzeczywistości tak bezkonfliktowo nie było a samosądy na jeńcach to sie zdarzały i u nas jak strażnicy nie dopilnowali.
Zakończenie jest rzeczywiście brutalne , ale przywraca właściwe rzeczywistości proporcje
Co jest dla mnie plusem filmu:tak jak Niemcy nie zostali przedstawieni jako diabły wcielone, tak Rosjanie , tez koniec końców nie okazali się poczciwymi Słowianami , którzy łatwo wybaczają dawnym wrogom- przynajmniej nie ci w mundurach-Tutaj film jest zdecydowanie blisko realiów

ocenił(a) film na 8
Aktra

Bardzo dobry tekst na temat bardzo dobrego filmu - 8/10 !!!

zabciamuaa

Tak jak w polityce - czemu tutaj głosujący mieliby być mądrzejsi? :)

ocenił(a) film na 7
jupiler

mocna 7/10 to dobra ocena za ten film

ocenił(a) film na 6
zabciamuaa

A ja dałem 5. Przyznaję że film poruszający i prawdziwy ale trochę monotonny.

ocenił(a) film na 4
zabciamuaa

Film ma klimat, który robią zdjęcia i muzyka, ale jest tak strasznie naiwny, jakby reżyserem było 10-letnie dziecko. Jest masa scen do bólu głupich, że żadne metaforyczne kadzenie ich nie zakryje. Gra aktorska też na poziomie odbiegającym od przeciętnych sowieckich produkcji. Nie wiem co i gdzie widzicie pięknego w tym filmie. Dla mnie 5pkt to max. A lubię kino z tych rejonów, lubię kino wojenne, lubię dramaty. Wyższa nota to ujma do innych sowieckich filmów.

Jaho63

No jasne. Ja też w tym filmie nic ciekawego nie widziałem.....sam moment rozstrzelania mało to razy był w filmach żeby jakieś wrażenie piorunujące robił? Jak dla mnie wręcz nudny, oglądnąć i zapomnieć. Przypominam że każdy ma prawo do swojego zdania

ocenił(a) film na 4
Jaho63

Zakończenie zaskakujące - i to jest jedyny plus tego filmu. A rosyjskie kino lubię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones