PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=148}

Północ w ogrodzie dobra i zła

Midnight in the Garden of Good and Evil
6,8 8 423
oceny
6,8 10 1 8423
7,2 5
ocen krytyków
Północ w ogrodzie dobra i zła
powrót do forum filmu Północ w ogrodzie dobra i zła

Reporter z wielkiego miasta na gościnnych występach na głębokim amerykańskim Południu bada sprawę morderstwa. Clint w dobrej formie, choć jednocześnie przyznam, że "Północ" sprawia mi pewne trudności w ocenie. Nie jest to film, który trzyma w zanadrzu jakieś wyjątkowe atuty, jeśli nie liczyć ciekawej obsady (Spacey jak zawsze - sama słodycz). Mimo tego "zdobył" mnie za sprawą klimatu: Savannah, gdzie rozgrywa się akcja, to taka bardziej "swojska" wersja Nowego Orleanu, jego mieszkańcy to zbieranina największych dziwaków i ekscentryków, jakich nosiła ziemia Unii. Dwuipółgodzinny seans zlatuje szybko i przyjemnie, a jednak po jego zakończeniu trudno oprzeć się wrażeniu, ze tak naprawdę czegoś tu zabrakło. Zwłaszcza zakończenie jest trochę "na odwal się", historia ucina się bez jakiejś konkretnej konkluzji i po trosze zbywa się tu nas banałami. Żartobliwe, lekkie, dosyć nieprzewidywalne - w tym sensie, że nie zagwarantuję wam, ze dostaniecie to, czego oczekiwaliście, nastawiając się na obraz w reżyserii Eastwooda. Z czystym sercem daję "siódemkę", choć korciło mnie przez moment, aby ocenić nieco wyżej. Wygrało jednak myślenie "zdroworozsądkowe".

Caligula

jaka niby Luizjana?, akcja dzieje się w Georgii...

ocenił(a) film na 7
baron666

Fakt,mój błąd. Za bardzo zasugerowałem się tym Nowym Orleanem...

ocenił(a) film na 4
Caligula

Nierzetelne informacja to akurat twoja domena, nie musisz się przyznawać do błędu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones