PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=824644}

Póki trwa wojna

Mientras dure la guerra
6,4 712
ocen
6,4 10 1 712
6,8 4
oceny krytyków
Póki trwa wojna
powrót do forum filmu Póki trwa wojna

Przede wszystkim podoba mi się to, że w przeciwieństwie do większości filmów wojennych, wrogowie (tutaj frankiści) nie są przedstawieni jako bezuczuciowa masa lubiąca zabijać, tylko grupa osób mająca jakieś motywacje. Bardzo ciekawie zastosowano przedstawienie fabuły w dwóch osiach, tzn. historia Miguela przeplata się z perypetiami najwyższego dowództwa rebeliantów. Ponadto film stara się neutralnie podejść do trudnego tematu wojny domowej w Hiszpanii, tzn. przedstawia wady i zalety obu stron, ale jednak mimo wszystko film ukazuje stronę nacjonalistów jako tą gorszą, kiedy w przeddniu wojny i w jej trakcie republika zachowywała się tak samo. W sumie moze to wynikać z miejsca akcji, które dość długo przebywało pod kontrolą Franco, ale z drugiej strony mogli choć na początku filmu ukazać "uroki" życia w republikańskiej Hiszpanii. Zamiast tego z grubej rury mamy aresztowanie burmistrza i przejęcie władzy przez juntę. Niemniej film bardzo mi się podobał. Trzyma w napięciu i dobrze ukazuje realia tych burzliwych lat nie tylko w Hiszpanii, ale także w całej Europie

destinyrpg_a

byłby lepszy gdyby przedstawiał frankistów jako aniołków?! idź sie napić zimnej wody, może ci pomoże (choć wątpie).

ocenił(a) film na 8
kotbury

Byłby lepszy, gdyby pokazał że strona republikańska również była zła. To było napisane w mojej wypowiedzi. Weź sobie jakiś kurs dokładnego czytania o wstyd z czymś takim się pokazać w Internecie. A następnie pomyśl 3 razy zanim nic nie napiszesz.

ocenił(a) film na 6
destinyrpg_a

Film kręcony w dzisiejszej lewackiej Hiszpanii, więc było co liczyć na jakieś "antyrepublikańskie" akcenty. To Franco był zły, a Republika dobra i taki jest aktualnie tam i na świecie punkt widzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones