PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192901}

P.S. Kocham cię

P.S. I Love You
7,4 164 832
oceny
7,4 10 1 164832
5,2 12
ocen krytyków
P.S. Kocham cię
powrót do forum filmu P.S. Kocham cię

Myślę ba jestem wręcz o tym przekonany, że nie tylko ja utożsamiłem się z tymi słowami
jednego z bohaterów podczas oglądania filmu, bo uczucie ukazane w filmie, jest takim
jakie chce przezywać każdy z nas.
Jestem tuż po obejrzeniu i cały czas pod wpływem tego filmu...upiłem się nim jak można
się upić tylko najlepszym trunkiem. Pewnie są i będą tacy, ktorzy zaprzeczą, którzy uznają
film za przewidywalny, pełen banałów i truizmów, a grę aktorską za słabą. Nie dbam o to,
bo dla mnie liczą się moje własne odczucia, a ja w ciągu minionych dwóch godzin byłem
w innym świecie..świecie pięknej, dojrzałej i co najważniejsze nie egoistycznej miłości.
Miłości, która skupia się na szczęsciu drugiej osoby bardziej niż na sobie. Gdzieś
przeczytałem, że Hilary Swank nie dadaję się do takiej roli, to ja się pytam kim jest ten
"wyrafinowany" recenzent wydający taki osąd, podczas gdy ja przeżywałem jej tragedię
całym sobą, mimo iż po pierwszej scenie miałem ochotę ją zabić.
Za to Butler, którego do tej pory (głównie za sprawą roli Króla Leonidasa) moja
wyobrażnia potrafiła obsadzić jedynie w roli bezwzględnego wojownika tudzież
mściwego twardziela wcielil się tym razem w postać kochającego męża na tyle
wiarygodnie, że w pewnym momencie sam przyłapuję się na żałowaniu niepowetowanej
straty nie tylko dla kochającej żony, ale i dla całego społeczeństwa jaką jest smierć tak
wspaniałego faceta. Jeżeli jest chocby jedna kobieta, która nie chciałaby być kochana
taką miłością ręka w gorę. Hmm... to nie było trudne do przewidzenia.

Oglądajmy ten film do znudzenia, wzruszajmy się, płaczmy i kochajmy tak mocno jak
bohaterowie tego filmu... z ta róznicą, że kochajmy tak jeszcze za życia, bo "mamy jedno
życie, które jest wspaniałe i straszne, krótkie i nieskończenie długie i nikt nie wychodzi z
niego żywy"

ocenił(a) film na 9
Dreamwalker82

P.S. Gerrym rzecz jasna* za dużo Toma i Jerry'ego w dzieciństwie;)

użytkownik usunięty
Dreamwalker82

Ci "krytycy" nie dojrzali to takich filmów. Film jest świetny, przez te 2 godziny można zapomnieć o rzeczywistości.

ocenił(a) film na 9
Dreamwalker82

zgadzam się w pełni, mimo że żadnym znawcą filmów nie jestem to film do mnie bardzo przemawia i to chyba najważniejsze...

ocenił(a) film na 9
Dreamwalker82

Lepiej bym tego nie ujęła... jest cudny... może po prostu trzeba do niego dorosnąć?

ocenił(a) film na 8
Dreamwalker82

Zgadzam się ze wszystkim w 100% ! Film jest rewelacyjny! Podczas tych 2 godzin przeżyłam sentymentalną podróż w przeszłość, ponieważ jako 10 latka mieszkałam na zielonej wyspie ;) I może ja nie chciałabym być Gerrym, ale chcialabym go mieć ;)

ocenił(a) film na 8
Dreamwalker82

@ Dreamwalker82- nie sposób nie zgodzić się z Twoimi słowami ;) film porusza ważny problem, wzrusza, pozwala się zatrzymać, zastanowić.... niewiele jest takich dzieł :)

btw- polecam książkę- przepiękna!!! :)

ocenił(a) film na 8
martynab

W sumie zaczęłam oglądać ten film trochę od niechcenia, kojarzyłam ,że ma lecieć po "Mam talent" ale spodziewałam się przeładowanej banałami komedii romantycznej...No i się mocno zdziwiłam.Film bardzo dobry, w ogóle myślę że przemieszanie żalu i goryczy z dawką ciepłego humoru bardzo się sprawdza, jest zdecydowanie autentyczne, w końcu "Cause it's a bittersweet symphony this life.." :)

Dreamwalker82

Popieram , film z mądrym przesłaniem. Tak , kochajmy się miłością nieegoistyczną , szczerą , oddaną oraz bardziej doceniajmy to co mamy ; pamiętajmy również, aby dawać życie czemuś nowemu , pisać kolejne rozdziały , nie patrzeć na życie przez pryzmat przeszłości ale przyszłości ; coś się kończy coś się zaczyna, nigdy nie wiadomo co nas może jeszcze w życiu czekać dobrego .

ocenił(a) film na 6
Dreamwalker82

Mnie też ogromnie ujął Gerry i jego szczerość, otwartość... Uczucie tu ukazane jest wspaniałe i chyba każdy z nas marzy o takim związku dwojga ludzi. :)

ocenił(a) film na 9
Dreamwalker82

oj chyba każda z nas chciałaby w głębi serca mieć takiego swojego własnego Gerrego... szkoda, że to tylko film... bo czy takie rzeczy, uczucia, tak silna miłość, takie dopasowanie do siebie dwojga ludzi, takie emocje... czy to wszystko jest możliwe w rzeczywistości?

Dreamwalker82

pięknie to opisałeś, dziękuję :)

ocenił(a) film na 3
Dreamwalker82

w podobnej konwencji jest film "Słodki Listopad", gra na podobnych emocjach. Mógłby Ci się spodobać.

ocenił(a) film na 9
Dreamwalker82

Dla mnie też film jest rewelacyjny i nie obchodzi mnie, że innym się może nie podobać, to ich problem.
I też chciałabym mieć takiego Gerry'ego!..

ocenił(a) film na 10
Dreamwalker82

dreamwalker, masz rację. Dobrze że są na tym świecie ludzie, którzy nie oceniają filmy tylko na podstawie techniki, gry aktorów itd. Ale patrzą jak bardzo poruszają ich uczuciami, jak na przykład Twoimi:) Dla mnie takie filmy też mają najwyższą wartość i na dodatek., może to i naiwnie w dzisiejszym świecie, ale wierzę mocno że istnieją własnie takie dojrzale kochające się pary.

Dreamwalker82

Tak. ta miłość to czyste piękno... Też bym chciała mieć takiego Gerry'ego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones