PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807144}

Pańskie czasy

HERRliche Zeiten
5,7 562
oceny
5,7 10 1 562
Pańskie czasy
powrót do forum filmu Pańskie czasy

Kopalnia symboli.

ocenił(a) film na 9

Z jednej strony dziwi mnie tak niska nota filmu, ponieważ osobiście uważam, że jest rewelacyjny, to jednocześnie rozumiem, że dla przeciętnego widza, nie doszukującego się drugiego dna, może okazać się przeciętny. Bogactwo symboli, dwutorowość filmu i mocny, choć niejednoznaczny przekaz budują wartość tego obrazu. Liczne odniesienia do polityki, obecnego stanu Europy, z wyraźnym podkreśleniem roli Niemiec, bo przecież jest to film niemiecki, na tle próżnej, konsumpcyjnej społeczności tworzą niesamowty, rzeczywisty obraz świata w jakim żyjemy. Polecam obejrzeć i trochę poglówkować, bo niewątpliwie ten film do tego zachęca, żeby nie powiedzieć zmusza.

tommyok

ożesz ty! boje się ten film teraz obejrzeć. A nuż mi się nie spodoba to będzie po prostu znaczyło że jestem przeciętnym widzem, który nie doszukuje się drugiego dna... Bo przecież nie moge być inteligentnym widzem lubiącym dobre kino, któremu się ten film nie spodobał...

Fajnie, że tak sobie budujesz ego na zasadzie: film jest bogaty w symbole i zasługuje na wysoką ocene a każdy kto sądzi inaczej jest przeciętnym widzem.
Brawo tommyok! Wyjątkowy widzu z kompleksami.

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

Dobrze napisane - podpisuję się pod tym.Widocznie ja jestem tym przeciętnym widzem co nie skumał tej symboliki i ukrytego drugiego dna.Dla mnie to była po prostu dobrze zagrana czarna komedia,na której się najzwyczajniej uśmiałem.

ocenił(a) film na 6
BartasBartas

Zamiast sobie docinać polecam wpierw obejrzeć. Film jest faktycznie pełen odniesień i to w dużej części przeznaczonych raczej dla rodaków reżysera. Komedia, czarna czy inna to na pewno nie jest. W niemieckiej prasie jest wiele interesujących polemik na temat tej, jak to padło „prowokacji. Np. https://wessels-filmkritik.com/2018/04/23/herrliche-zeiten/
Poza ukrytymi walorami dla mnie film ma wiele celnych obserwacji postaw i zachowań charakterystycznych również dla naszej kulturowej wrażliwości. Niestety część tych smaczków jest mi obca i dlatego w mojej ocenie tylko 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones