PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118442}

Pachnidło: Historia mordercy

Perfume: The Story of a Murderer
7,4 324 358
ocen
7,4 10 1 324358
6,2 23
oceny krytyków
Pachnidło: Historia mordercy
powrót do forum filmu Pachnidło: Historia mordercy

Chodzi mi o ten sam fantastyczny,mroczy klimat XVIII wiecznej Francji?

ocenił(a) film na 9
filmaniak_1042882

Jedyny, który przychodzi mi na myśl to "Braterstwo wilków" (2001 Pacte des Louis) tzn jeśli chodzi o mroczny klimat bo samych filmów dziejących się w XVIII wiecznej Francji jest więcej ale raczej bez mrocznego klimatu jak np. "Niebezpieczne związki”"

ocenił(a) film na 9
Hans

No tak zapomniałem że koniec XVIII wieku to Rewolucja Francuska więc o tym fakcie powstało wiele filmów jak „Danton”

ocenił(a) film na 9
Hans

Dodatkowo jeśli nie chcesz się trzymać ściśle XVIII wieku to jeszcze film "Męstwo i honor" (2007 Jacquou le croquant) Co prawda akcja dzieje się na początku XIX wieku ale to ten sam klimat co XVIII wiek.

Hans

Jeśli chcecie znaleźć więcej, to zajrzyjcie tutaj http://www.filmypodobnedo.pl/Pachnidlo-Historia-mordercy/

ocenił(a) film na 8
filmaniak_1042882

"Wywiad z wampirem" - Nowy Orlean, Francja, XVIIIw., mroczny klimat, fantastyczny tez jest :)

ocenił(a) film na 7
izuiza

Francuski film z Depardie "Vidocq", mroczny klimat starej Francji, magia i seryjny marderca, dziwny film , ale polecam !

sylsob1

może nie jest film, starej Francji, ale jak słyszę "Pachnidło" to przypomina mi się film "Mary Reilly" z Julią Roberts i Malkovichem.

ocenił(a) film na 8
filmaniak_1042882

niestety nie Francja ale Londyn - Z piekła rodem (From hell) - klimat podobny i... Johnny Depp;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones