PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618823}
6,5 114 018
ocen
6,5 10 1 114018
6,7 28
ocen krytyków
Pacific Rim
powrót do forum filmu Pacific Rim

Czy ktoś mi wyjaśni, po co, zamiast skutecznej broni, budujemy wielkiego niezgrabnego robota, by walczył z potworami? To tak, jakby polując na tygrysy, zamiast strzelby, zbudować robota-tygrysa i kazać mu biegać za tym prawdziwym. Kretyństwo.

ocenił(a) film na 5
Sony_West

Sam sobie odpowiedziałeś. Ja pomyślałem to samo.

ocenił(a) film na 5
luk11c4

A czy w ogóle możliwe jest zbudowanie takich robotów w kilka lat? W tym filmie jest masa głupot, taki już urok letnich przebojów...
Btw - to samo jest z mózgiem, tzn naukowcy odkryli (w świecie realnym, nie w filmie) , że pamięć jest przechowywana w kazdym rejonie mózgu, a mimo to w filmie mieli pół mozgu kajito i powiedzieli, że mają tylko część informacji o tych stworach [ale to jest już moje czepianie się na siłę; ) ]

Sony_West

Powód jest prosty- roboty walczące z potworami są fajniejsze ;) O to chodzi w tym filmie, nie ma być realistycznie tylko fajnie. Realizm i logika tylko ograniczają wyobraźnię twórców i frajdę w oglądaniu blockbusterów.

ocenił(a) film na 5
Sony_West

Twórca przypomniał sobie pewnie, że kiedyś był taki serial Power Rangers i stwierdził, że fajnie by było zrobić coś podobnego z większym budżetem i lepszymi efektami. Dla mnie film głupawy. Do tego prawa fizyki chyba tych robotów nie obowiązują. Jedyne co ratuje ten film to całkiem udane i przyjemne dla oka efekty specjalne.

ocenił(a) film na 7
kfcboy

Nie zapominajmy o megawypasistej oprawie audio!!!!

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Zeby byl pacific rim

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Kaiju się adaptowały. Zrobisz lasery następny będzie miał błyszczącą skórę odbijającą promienie. Dodatkowo wybuchowe rakiety rozrywają ciało i rozlewają truciznę, humanoid walczący wręcz i "dopiekający" z plazmy lub czegokolwiek innego na koniec jest uniwersalny, niezależny od terenu - woda, miasto, pustynia, pod wodą, oraz mobilny w każdym z tych terenów. Może też się dostosować, zmieniać taktykę, walczyć uszkodzony, współpracować z innym. Przy takim kalibrze wroga jedyna opcja to walić go statkiem. Czołgi wystrzelą kilka salw i je zmiecie ogonem itp.

ocenił(a) film na 8
szela81

Tylko statkiem, popieram :)

ocenił(a) film na 8
Sony_West

żeby zobaczyć jak Kaiju obrywa tankowcem. :D

ocenił(a) film na 8
Sony_West

W tym filmie nie chodzi o realizm :D Ja na przykład oceniam go pozytywnie, mimo tego, że jest parę wręcz kolosalnych głupot:
1: 5-6 śmigłowców unosi tak na oko ważącego 500 000- 2 000 000 ton robota :D
2: Nie ma sensownego uzasadnienia dlaczego rakiety dalekiego zasięgu nie są najlepszą bronią (szczególnie, że jeden z tych robotów jako broń miał rakiety ;) )
3: Piloci siedzą w w jednej z najbardziej wyeksponowanych części ciała (głowie) ;) Powinni byli się schować gdzieś w środku (nie powinno być problemu ze zrobieniem takiej osobnej komory dla pilotów).

ocenił(a) film na 6
marul688

https://www.youtube.com/watch?v=V10KeJgjgCw

To są te i jeszcze wszystkie pozostałe błędy w filmie. Co nie zmienia faktu, że ten film nie aspirował do miana głębokiego. Skupił się niemal w 100% na rozwałce i niezobowiązującej rozrywce i to się jak najbardziej udało. Ten film nawet przez chwilę nie miał być realistyczny - miał pokazać wielkie roboty walczące z wielkimi potworami z kosmosu - realizm jest niewskazany :D

ocenił(a) film na 9
Sony_West

Cytując honest trailers: albo jest to najgłupszy z epickich filmów, albo najbardziej epicki z głupich filmów.

ocenił(a) film na 9
Sony_West

"zbudować robota-tygrysa i kazać mu biegać za tym prawdziwym" To.... By było ZAJEBISTE!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones