PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131066}
4,7 310
ocen
4,7 10 1 310
Pakt z diabłem
powrót do forum filmu Pakt z diabłem

Powieść Oscara Wildea uznawana jest za arcydzieło. Arcydziełem jest też nsatrojowy film grozy PORTRET DORIANA GRAYA z 1945 roku. Czarno-biały film Alberte Lewina jest najwierniejszą i intelektualnie najgłębszą adaptacją Wildea. DORIAN A.D. 2002 ma wiele nowoczesnych waków i znacznie różni się od literackiego orginału. Nie byłoby w tym nic złego - gdyby PAKT Z DIABŁEM był filme udanym. Niestety, nie ma tu odpowiedniego nastroju ani emocjonalnej głębi. PORTERT powinien być nastrojowym filmem grozy - a nie filmowym folderem klasy B. Obraz Allana A. Goldsteina nie jest specjalnie interesujący, trudno też się wczuć w rozterki emocjonalneg głównego bohatera. Odtwarzający role Doriana Ethan Erickson jest bardzo atrakcyjny fizycznie - ale grać nie potrafi. Malcolm MacDowell jest tylko cieniem onegdać świetnego aktora - i odczynia na ekranie zawodową rutynę. Sam scenariusz ma kilka nielogiczności, poważnych niedopatrzeń - na które trudno przymknąć oko. PAKT Z DIABŁEM to marna adaptacja arcydzeła literatury i płaskie potraktowanie tematu. Nie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones